melloun

okres Blansko

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 3.4.2018  21:12
    Auta 3 (2017)

Návrat ke kořenům, což se dalo docela čekat, když si vzpomenu, jak byla dvojka naprosto tragická. Jenže ouha, ono to úplně nefunguje ani teď. Nemám radost, že se musím opakovat, ale Pixar už dávno není tím čím býval. Na pohled technicky geniální, ale chybí tomu šťáva. Postrádal jsem nějaký moment, který by mě nakopnul, nebo nějakou wow scénu, na kterou bych se chtěl znovu podívat, ale ani jedno až do konce nepřišlo. Žádný souboj mezi novou a starou generací, žádné grandiozní finále, až moc zamyšlené, až moc jako v reálném světě. Blesk Mcqueen prostě dospěl. Bohužel mě asi o pár let předběhl.

• 9.12.2017  12:51

Kraťas by bohatě stačil, ale za tu odvahu natočit akční celovečerní film z prvního pohledu, musím něco málo přihodit, i když jinak vlastně nemá co nabídnout.

• 7.8.2017  21:05

Lehká letní zábava, která si neklade za cíl nic jiného než pobavit. A to se myslím, vcelku daří. Hravá kamera, zajímavé vypravěčské prvky, fajn herecké obsazení (David Beckham :), ale docela chápu, že výsledný mix nemusí všem sednout. Nakonec musím poděkovat CSFD za super akci v letním kině Boskovice.

• 25.2.2017  09:28
    V hlavě (2015)

Vzhledem k naprosto geniálnímu nápadu vlastně docela zklamání. Určitě se z toho dalo vytěžit mnohem víc. Jen se podívejte na titulkové šoty nebo přidružený kraťas o rande. Bohužel dobrou polovinu se hledá cesta za sebepoznáním, která je realizována pobíháním z bodu A do bodu B. Nechci nikoho podceňovat, ale pro děti je tu docela dost abstraktních věcí složitějších na pochopení a pro odrostlejší publikum zase hodně hluhých a triviálních míst. Prostě poměrně málo pro děti a zároveň málo pro dospělé. Je to solidní nadprůměr, ale čekal jsem víc.

• 18.2.2017  08:12

Nostalgie.

• 17.12.2016  09:31

Více než solidní dokreslení příběhu předcházející epizodě IV. Jenže začátek je velmi rozháraný a zdá se mi, že se zde hodně stříhalo a přetáčelo. Některé postavy tím hodně trpí (viz Forest Whitaker) a já jsem trpěl dvojnásob ve chvílích, kdy se objevily plně digitální postavy. Na dnešní dobu ne zrovna moc povedené, což u vždy perfetně trikových star wars zamrzí. Když se nad tím zamyslím, nejvíce mě bavil droid K-2SO a snad i mnich jediů, jinak jsou postavy v podstatě lehce zaměnitelné. Vlastně stojí za zmínku až závěrečná mega bitva, která alespoň částečně vynahrazuje slabou první polovinu.

• 7.12.2016  17:35
    Semestr (TV seriál) (2016)

Jak lépe popsat současnou generaci (nejen) studentů? Ať si každý sáhne do svědomí, jestli zde nenajde kus sebe sama, nebo alespoň někoho ze svého okolí.

• 2.12.2016  11:17
    Příchozí (2016)

Hutná atmosféra dokreslena až mrazivou hudbou, kdy je napětí vyšroubováno opravdu hodně vysoko. Zápletka je odhalována velmi nenásilnou a plynulou formou, takže když se na konci prozradí pointa, všechno do sebe zapadne jak má bez sebemenšího klopýtnutí.Takhle zamotanou hlavu už jsem dlouho dobu neměl a je to doopravdy nevšední zážitek.

• 15.11.2016  21:05
    Kosmo (TV seriál) (2016)

Sem tam se objeví jeden ušmudlaný vtípek, který za něco stojí, ale většinu času je to neskutečná nuda. Od kosmonautů jsem neslyšel nic, čemu bych se mohl bez ostychů zasmát. To pan ministr, to je jiná káva, škoda že nedostává více prostoru. Mnohem lepší by bylo použít let na Měsíc jen jako výchozí bod a více se věnovat proklamované satiře. Takhle to prostě nefunguje ani jedním směrem.

• 14.11.2016  21:23

Sakra, kdo si má po tolika letech pamatovat, co jsou jednotlivé postavy zač. Určitě by bylo lepší, kdybych si napřed osvěžil paměť předchozím dílem, ale nestalo se... Na druhou stranu možná bych pak šel s hodnocením ještě níž, neboť se přece jen matně pamatuju, že minule se jednalo o příjemné překvapení a tohle je spíše drobné zklamání.

• 1.10.2016  20:59

Občas fakt šílené až je to neskutečně vtipné. Naštěstí zde není žádný trapný pubertální humor, takže i ve slabších chvilkách se to dá, ale jinak je to těžký průměr. Kupodivu se mi více líbil Ferrell než Wahlberg, který se jen vzteká, a většinu srandy tak musí obstarat jeho parťák.

• 10.9.2016  22:50

Hodně divoké scifi béčko, které má sice ačkovou produkci, ale tak nějak se zapomnělo na příběh a to je asi ten největší průšvih. Mila Kunis jako Jupiter je opravdu až moc naivní, jak zmiňuje mimo jiné i "hlavní" záporák, a tak je zachraňována snad třikrát nebo čtyřikrát. No s recyklováním všeho druhu, včetně sama sebe, je tu velký problém. Sestry Wachowské si půjčují, kde se dá, ale originálům to nesahá ani po kotníky. V obecné rovině se to zřejmě nejvíce podobá Johnu Carterovi, jenže ten je proti tomuhle úplné veledílo. O fungovaní vesmíru se toho dozvíme pramálo a co je ještě horší, přestože jsou různá témata za film nakousnuty několikrát, vysvětlení je následně s klidem přeskočeno. S motivací postav to taky není žádná sláva, ale vůbec nejhorší jsou asi dialogy. [-] „Já mám blíže k psovi než k Vám. - Já jsem měla psi vždycky ráda. - Ehm, už musím jít..."

• 22.8.2016  15:03

Až mě to samotného zaráží, jak bezbolestná pro mě celá série Hunger Games vlasně byla. Sice to občas postrádalo tempo, když jsme měli všichni poznat, že Katniss cítí smutek nebo vztek. A vůbec bych ji nakopal zadek, když se neumí rozhodnout koho má ráda. Lepší souboje v aréně už tu taky byly, ale jako celek to nebylo vůbec prázdné a zákulisní boje o moc to krásně podtrhovaly. Vzestupnou kvalitu jednotlivých dílů zastavilo jen uskupení nenasytných manažerů, kteří rozdělili závěrečný akt na dvě části #@$! Každopádně HG:Catching Fire se mi líbilo nejvíce, a proto sem dávám shrnující komentář za celou sérii. Asi nebudu mít nutkání to sledovat znovu, ale ani přes dlouhou stopáž jsem se málokdy nudil. Rozhodně to nebylo jen pro náctileté dívky a za to si HG zaslouží v průměru solidní tři hvězdy.

• 31.7.2016  20:52
    Mise na Mars (2000)

Tady se asi inspirovali kluci z Promethea, když vymýšleli jak stvořit na Zemi život.

• 11.6.2016  12:37

Skvěle stylizované zpracování jak postav tak celého světa, obzvláště povedená jsou kouzla mágů. Příběh je i přes mnoho postav odvyprávěn dostatečně srozumitelně a má velmi svižné tempo. Chybí zde jen pevnější herecké obsazení, a to přestože se o nikom nedá říct, že by úplně zklamal. Orkové jsou opravdu živí, mají emoce a vůbec nejsou jen do počtu, aby bylo s kým bojovat. Těžko jmenovat z obou táborů jen jednoho komu fandit, ale asi přece jen mág Medivh, který k tomu má největší předpoklady. WoW jsem nehrál, ale klasické strategie mám odehrané, takže si myslím, že je to perfektně zvládnutá adaptace jedné kultovní hry. Prostě Warcraft! Už se těším na Arthase!

• 14.5.2016  13:02

Příběh měl být jistě silnou stránkou, kterou měli podpořit skvělí herci. No nevím, od začátku bylo zřejmé, co se to v léčebně děje a jediným překvapením bylo závěrečné odhalení, jenž však nemělo žádný zpětný vliv na předchozí děj. Ani herci mě moc nepotěšili, mdlé až apatické herecké polohy, které se do blázince zdánlivě hodí, mě tedy nepřesvědčily. Zase jedna promarněná příležitost a to jsem se docela těšil na trošku tajemného šílenství.

• 3.4.2016  11:03

Předem musím říct, že nechápu tu přehnanou kritiku. Vždyť je to přesně jako další animovaný film z dílny DC a tohle vždycky všichni chtěli, tak proč to teď leckomu nestačí. Ne, tohle prostě není mainstreamová zábava pro všechny, i když se tak tváří. Už zde není místo pro realistické podání příběhu jako za Nolana, ale jedná se o regulérní pokračování Man of steel. Bohužel se vším dobrým i špatným jako je „digitální bordel“ na konci nebo vypiplaná kamera zaměřená na detaily a slow motion. Affleckův Batman je fajn a taková Wonder Woman je super, přestože nemá na plátně moc prostoru. Za mě rozhodně mnohem lepší než sterilní Avengers 2. Není to bez chyb, ale i tak se těším, až se podívám na režisérskou verzi.

• 28.3.2016  12:39

Aspoň už vím, kde se čerpala inspirace pro Marťan.

• 5.3.2016  09:30
    Patrola (2012)

Působivá sonda do drsného života policistů, která mě obzvláště ke konci tak rozsekala, že jsem málem zapomněl i na tu posranou roztřesenou ruční kameru. Respekt.

• 14.2.2016  08:17
    Deadpool (2016)

Naštěstí to není dlouhé, na akci se nemuselo čekat půl filmu a má to prostě koule. Okej je to brutální a hodně pubertální humor, ale stejně jsem se tomu zasmál.

• 17.1.2016  10:55
    Letadla (2013)

Slabá leč snesitelná kopie Aut, která se jimi inspiruje, kde se jen dá. Starý vysloužilý mentor, zelenáč s dobrým srdcem atd. Víc by mě zajímal celovečerní příběh o letecké bitvě nad Pacifikem než ničím napaditý závod práškovacího letadla.

• 31.12.2015  09:25
    Grimm (TV seriál) (2011)

Tady někdo tvořil pod vlivem silných medikamentů, protože měl hodně silnou představivost a to je sakra dobře. Když se pak dostaví jistá otupělost z řešení identických zločinů, přehodí se výhybka směr příběh a každý díl končí malým cliffhangerem. Někdy mi to ale přišlo až moc zběsilé, takže snad se z toho nestane další telenovela v kulisách fantasy.

• 19.12.2015  10:25

Parádní pokračování ze světa Star Wars, ale není to úplně bez výhrad. Hlavním úkolem bylo nezklamat skalní fanoušky, což se povedlo na výbornou. Jenže mně osobně vadila absence nějakého nečekaného překvapení či inovace. Všechno je takové čitelné, temná strana není zahalena tajemstvím déle než prvních pár desítek minut, škoda. Obecně se mi zdá děj uspěchaný a na závěr si nenechává žádný silný moment, kvůli kterému bych měl být nedočkavý na další díl. Takže si přeji, ať se příště nejede v zaběhnutých kolejích a zkusí se jít více vlastní cestou. :)

• 12.12.2015  10:21

Myslím, že se velmi dobře povedlo vystihnout podstatu celé série Need for Speed. Závěrečný závod jako by z oka vypadl Hot Pursuit (2010), kdo někdy chvíli hrál, jistě mi dá za pravdu. Možná jen hlavní hrdina nebyl úplně nejlepší volba.

• 17.11.2015  15:56
    Ghoul (2015)

Podle mě lepší než Záhada Blair Witch a navíc z rukou českých tvůrců.

• 14.11.2015  16:20
    Vybíjená (2015)

Stejné jako Sněženky a machři po 25 letech. Ani jedno není moc dobrý film. Nuda k ukousání, kterou nezachrání ani dvě časové linky, ani křivky Krainové. Tady spojili minulost a současnost do jednoho filmu, takže takové 2 v 1 a to včetně Michala Suchánka. Kruh se uzavřel.

• 29.10.2015  09:31

Jestli má někdo rád koně, chce si pobrečet a nevadí mu, že je to všechno až moc okaté, pak prosím.

• 25.9.2015  16:42

Nemohu se rozhodnout, co si o tomhle filmu myslet. Na jedné straně úchvatné herecké obsazení a výkony, ale na druhé straně nesmyslná brutalita a přepálená délka. Extrémně bizarní scény se buď líbí, anebo jimi pohrdáte jako já, i když je to asi to nejpozitivnější, co jsem si z té negrovské opery odnesl. Abych to nějak shrnul, nenudil jsem, ale znovu si tenhle western jistě dlouho nepustím. Tarantino prostě není moje krevní skupina.

• 27.7.2015  09:02
    Senna (2010)

Záleží, jestli je F1 Váš preferovaný sport, protože jinak se jedná o průměrný dokument.

• 19.7.2015  09:22

Tohle je nejvtipnější a nejakčnější Terminátor. Použít slovo nejlepší se sice zdráhám, ale říct vynikající můžu s klidným srdcem. Pro nespokojené rejpaly, co budou všude hledat nějaké chyby, vykašlete se na to a běžte si to užít. Jasně, že by mohlo být rozhodnuto po 5 minutách a první přestřelce, to nelze nikomu racionálně smýšlejícímu upřít, ale to bychom si mohli začít vyčítat cestovaní v čase a kritizovat skoro každý scifi film pro svou reálnost. Přestože jsem z posledního Terminátora nadšený, tak další pokračování už není na místě, protože to co funguje teď, už nepůjde znovu zopakovat bez kyselého výrazu už zase. Sebeparodický Arnold, kanonáda hlášek a celkově uvolněná atmosféra odkazující na nejznámější scény série, to je oč tu běží.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14