Star Trek: Do temnoty (2013)

Jestli byl minule dominantní postavou Spock, tak nyní to není nikdo jiný než Harrison allias Khan. Benedict "Holmes" Cumberbatch se do role záporáka snad narodil, i když jsem si z počátku nebyl jistý, jestli dokáže utáhnout áčkovou sci-fi akci jako Star Trek. Avšak tajemství kolem jeho postavy, plus tradiční esence Star Trek vesmíru mě přesvědčily. Nepřesvědčivě snad působí jen nerozhodnost tvůrců, kdy mají skončit a zbytečně tak neprotahovat už jistý konec. PS: Mimo jiné, konečně jsem narazil na film, který si dokáže obhájit 3D jako smysluplný doplněk.

Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

Opravdu silně horrorová pohádka. Příběh jedním slovem parádní. Malým dětem ale raději nepouštět, nebo nepomůže ani rozsvícená lampička. Neříkejte, že jsem Vás nevaroval. Naopak, doporučuji všem dětem uvězněným v těle dospěláka.

Iron Man 3 (2013)

Temný Iron Man? Záchvaty úzkosti? Vždyť to nemá hloubku a ději to spíše škodí. Mandarin sice překvapil, avšak neřekl bych, že 100% v pozititvním slova smyslu. Za to Guy Pearce zase jede. PS: Kde jinde uvidíte přes celé plátno zkušební obrazec pro barevný obraz?

Tahle země není pro starý (2007)

Herecky výborné, i když nemohl jsem si pomoci, ale postava šerifa a jeho příběhová linie mi přišla tak nějak navíc. Což je celkem škoda, protože rámuje celý film. Možná to bylo přesně podle předlohy, ale mělo to raději skončit motelovou scénou v okamžiku, kdy se šerif vrací na místo skonu Llewelyna. To byl pro mě vrchol a od té chvíle mě jen napadaly otázky proč.

Útěk z MS-1 (2012)

Přestože se Útěk z MS-1 nedá brát moc vážně, úvodní CGI honička na motorce je opravdu jen pro zasmatí a jedná se o průšvih gigantických rozměrů. Ale jinak akce krásně odsýpá a svůj podíl na tom má i hláškující Guy Pearce, který si svou roli evidentně užíval. Ve výsledku mě vlastně nic nepřekvapilo a to v pohodě stačí na 3*.

Hranaři (2011)

Naprostá prázdnota. Žádná akce, drama ani emoce. Děj prakticky bez dynamiky a závěrečného rozuzlení. Aspoň že ta stopáž nebyla přehnaná.

Leon (1994)

Asi budu v menšině, ale jediné co se mi opravdu líbilo, byl šílený policajt Gary Oldman a nápadité akční scény. Někomu asi stačí, aby hlavní hrdina pil mlíko, mně teda ne. Tam, kde by se jinak nadávalo, že ta vychrtlá holka je na svůj věk nějak moc přechytralá, se tleská, protože je to první role Natalie Portman. Nevím, prostě mě to nechytlo za srdíčko ani nepolechtalo bránici. Pod komentář uživatele Cedr bych se klidně podepsal.

Dnes neumírej (2002)

Pro mě osobně veliké zklamání. Brosnanovky měly vzestupnou kvalitu a po té asi nejpovedejnější jsem nečekal takový krutý propad. První polovina ještě ujde, ale potom je to neskutečná kravina dokonce i na Bonda. Teď už konečně chápu, proč musela s Craigem přijít tolik diskutovaná a razantní změna...

Legie (2010)

Legie není moc zábavná ani strašidelně mrazivá. Náznak atmosféry bleskově vyšumí s příchodem tupých posedlých, čest milé důchodkyni. Snaha o jakoukoliv oduševnělou konverzaci působí minimálně rozpačitě a ani akce není kdovíjaká. Naštěstí zde je povedená bitva archandělů a taky potenciálně velmi zajímavé téma.