Medvídek Pú (2011)

Pohádka pro opravdu nejmenší diváky! Kvalitní, jednoduchá a vtipná. Sám za sebe, ale říkám: „Tak pitomé až to baví.“ :o)

Upírův pomocník (2009)

Začíná to chabou zápletkou a když už se děj konečně nějak rozjíždí, tak přijde konec, který vše připravuje na pokračování. Pokračování, jenž by mohlo být lepší, ale jehož se zřejmě nikdy nedočkáme.

Total Recall (2012)

Tak stejné a přesto úplně odlišné od původního Total Recall s Arnoldem. Jediné co mi fakt nadzvedlo mandle, byl ten jejich super výtah "Zeměpád". Tenhle remake bude vždycky kritizovaný, i kdyby se děj odehrával na Marsu a skotačili tam mutanti.

Fimfárum – Do třetice všeho dobrého 3D (2011)

Slabší než předchozí filmy Fimfárum. Především mi nesedl časový přesun blíže k současnosti a s tím spojená modernizace. Naštěstí mě nejvíce bavila ta nejdelší a nejklasičtější pohádka, Rozum a Štěstí.

Green Lantern: Emerald Knights (2011)

Hlavní příběh moc netáhne, protože je rozsekaný na spoustu menších povídek, které sice zajímavě odkrývají minulost jednotlivých Lanternů, ale jako celek moc nebaví. Možná by pomohla absence spojovacího příběhu, předkládat povídky bez téhle nastavované omáčky a celé to završit pořádným finálem.

Nová holka (2011) (seriál)

Je těžké hodnotit lépe, když je mi hlavní postava tak nesympatická. Ačkoliv mám Zooey Deschanel docela rád, zde mi přijde otravná a nezábavná. Začátek je hodně divný a vtipy nepřirozené. Po pár dílech se sice dostavuje jisté zlepšení, ale smutnou pravdou je, že se seriál nestává o moc vtipnějším, ale pouze se povede omezit ty největší podivnosti. Zlom nastává s častějším využiváním Cece a rozvíjením jejího vztahu se Schmidtem, který jako jediný z hlavních protagonistů prochází alespoň nějakou proměnou a není po celou dobu zaškatulkován v jedné "pozici".

Fighter (2010)

Box patří mezi jeden z nejčastěji zfilmovaných sportů vůbec. Nedivím se tomu, protože hlavní postavy mají notně pohnutý osud a často pochází ze zvláštního prostředí. Velký boj o vítěství se tak neodehrává jen v ringu, ale i v osobním životě, který bývá plný různých nástrah a útrap. Zde tuto funkci plní vskutku šílené příbuzenstvo, které táhne Mickyho kariéru směrem dolů, ale rodina je rodina. Mark Wahlberg a Christian Bale si zabrali celý film pro sebe, ale rozhodně si není nač stěžovat, spíše naopak.

Green Lantern: První let (2009)

Jednou za čas se objeví komiksový animák, který má v sobě mnohem více než jen souboje pospojované stupidním příběhem, a tohle je ten případ. Příjemně mě překvapila jak vizuální stránka filmu, tak i hodně chytrá zápletka (alespoň na komiksové poměry) opepřená několika zajímavými zvraty.

Poslední americký hrdina (1973)

Mladý Jeff Bridges jako velký frajer a spousta závodních aut k tomu, tahle věta prakticky vystihuje celý film. Motivace hlavní postavy je jasná a dobře srozumitelná, avšak namyšlenost a arogance s jakou vystupuje je až zarážející. Samotný příběh sice není nic zázračného, přesto se je na co dívat. Akorát se mi občas zdálo, že někteří aktéři docela přehrávají, ale možná se v sedmdesátých letech takovýmto stylem točilo.

Liga spravedlivých: Zánik (2012)

Dobrá jednohubka, ale doufám, že se nikdy nedočkám Hollywoodského zpracování. Velký úspěch Avengers sice může vzbuzovat určité naděje, že by takto mohla fungovat i Liga spravedlivých, ale v tomto případě jsem poněkud skeptický. Batman a Superman by prostě měli zůstat každý ve svém světě.