Fight For Your Right Revisited (2011)

Občas se nachomýtne dobrej džouk nebo scénka, ale jinak vzhledem k době trvání celkem sra.ka (méně zdatní ve vulgarismech, nechť si doplní "č")

Mortal Kombat: Legacy (2011) (seriál)

V mých očích originální počin. Každý díl má jiné zpracování, což rozhodně potěší a je vidět, že tvůrci mají napadů dostatek. Co kalí radost ze zážitku jsou neskutečně krátké epizody. Navíc některé postavy jsou rozděleny do dvou epizod a čekat týden na další díl je pruda.

Rango (2011)

Animace vynikající, hudba na stejné úrovni jako animace a jsou slyšet i tóny kultovních filmů tohoto žánru, což potěší nejvíc. Příběh je klasický bez překvapení. Ono těžko tak očekávat objevení divokého západu zcela jinak a zcela nově. Vtípky potěší, ale konečné hodnocení je někde na 3,5*.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Když jsem na internetu viděl spoustu pochvalných komentářů a nadšených hodnocení a sdělení o tom, že Piráty prostě musím vidět, říkal jsem si, že mě asi čeká něco neobyčejného. A skutečně - neobyčejně jsem se nudil. Noví Piráti nejsou bohužel zase tak noví. Nevím proč se Johnny Depp vyjadřoval v tom smyslu, že se Jack Sparrow vyvíjí, to jsem nějak nepostřehl. Všechno to působí jako obří reklama na nové předměty s touhle tématikou. Dialogy jsou dost ubohé, příběh jen o chlup zajímavější. Souboje jsou pořád delší a méně kreativní. Ve 3D s českým dabingem jsem to naštěstí neviděl. Takže sumasumárum - těžce vydřené a udýchané 3*

Rozmarná léta českého filmu (2010) (pořad)

Jednoznačně originální počin ohledně filmů pro poněkud náročnější diváky, kteří se nechtějí koukat na Hanzlíkovy Ú(ú)směvy. Naštěstí to nesklouzlo k honění trika České televize, ale jde skutečně o průřez jednotlivých let. Organizace dokumentu se mi taky líbila. Je to lepší než koukat na bonusy na DVD. Jediná škoda je, že je z pochopotelných důvodů mapováno "pouze" 20 let, ale rozhodně bych do budoucna ocenil i další díly. Člověk má alespoň drobné opáčko jednotlivých let a inspiraci na nějaký rozmarně letní večer.

Austin Powers - Goldmember (2002)

Tenhle film je prostě ********************************************************************************** totálně********************** a neskutečně****************. Vůbec nechápu, jak mohl někdo takovouhle ****************************************** natočit a dát do ní peníze. Jedna hvězda za začátek s natáčením filmu a jinak ani škrt.

Neznámý (2011)

Vyhozené peníze oknem za návštěvu kina. Snaha o originalitu je tak úporná, že nakonec umírá udušena Liamovým sakem, které měl už v 96 hodinách a předpokládám, že minimálně v jednom filmu se ještě objeví. Kvality Taken to ale rozhodně nedosahuje. Nezbývá než tradičně zakončit - většinu času jsem se moc nebavil a v tom zbylém jsem se nebavil vůbec.

Všemocný (2011)

Pokud sečtu všechna pro a proti vychází mi z toho pohodový průměr. Nevím sice, co ostatní myslí vizuálními orgiemi, protože jedinou vizuálnost jsem spatřoval v průmětu ulic, která je už na začátku filmu a pak se jen opakuje. A pokud tohle nazveme "orgiemi" pak už nám stačí opravdu málo a něco není v pořádku. Nicméně. Film má pohodové tempo a není zbytečně dlouhý, možná se dalo lehce přitlačit na soundtracku a možná šlo jít i trošku více "na dřeň". Celkově to ve mně ale nechalo pozitivní dojem..A v závěru mi Bradley s novým účesem vzhledově připomněl Chrise Berrieho aka Rimmera ;-)

Obhájce (2011)

Film trošku sráží dolů až přespřílišná snaha o originalitu, které stejně nedosáhne. Výsledkem je pouhá překombinovanost se stále novými poznatky a objevujícími se indiciemi. Hlavní postavy však hrajou sympaticky. Ryan dokonce o fous více, jak Matthew. Bohužel se to neobešlo bez typické scény zlitého právníka. Suma sumárum průměr, u kterého kniha bude zřejmě lepší a napínavější volbou.

Slavnosti sněženek (1983)

Krásně vykreslené postavy, hlášky, malebnost, komedie a tragédie tančící nad divočákovou hlavou. Až mě mrzí, že jsem viděl poprvé teprve v roce 2011.