• Krátkometrážní

She-Hulk: Neuvěřitelná právnička (2022) (seriál)

Můj oblíbený Marvel bohužel místo kvality sází na kvantitu. Toto je snad jeho nejhorší počin, to i Ms. Marvel byla kvalitativně o třídu výše. A finále seriálu? Horší epizodu jsem snad neviděl, jak toto může vůbec Marvel vyplodit... Přijde mi, že od Avengers: Endgame to jde pomalu z kopce.

Karel Svoboda: Šťastná léta (2020)

Karel Svoboda byl asi nejvýznamnější československý skladatel a bylo fajn vidět fotky a videa z jeho života. Potěšily také rozhovory známých osobností, ale některé byly tedy opravdu krátké. Celkově však syn Karla, Petr Klein Svoboda, není úplně zručný režisér, dokument působil trošku amatérsky a také mi u rozhovorů chyběly popisky, kde by bylo uvedeno, kdo právě mluví. Protože u některých lidí jsem vůbec nevěděl, o koho jde, a ve většině dokumentů bývá u člověka, který hovoří, napsané jméno.

U tebe nebo u mě? (2023)

Za mě fajnový romantický filmek. Příběh mě bavil a Ashton i Reese k sobě pasovali, chemie mezi nimi i na dálku byla znát. Myslím, že ideální film pro romantické páry na páteční večer.

Spartakus (1960)

Ve své době muselo jít o epický historický velkofilm, protože na ty velkolepé scény s mnoha protagnostisty a prostředím se asi nechytal žádný jiný film. Já to v roce 2023 tolik neocením, jelikož podobných novějších filmů jsem viděl spousty a např. Gladiátorovi se to nemůže rovnat. Film trpí hlavně přepálenou stopáží, kdy film měl mít o hodinu méně, a také nudnými milostnými scénami. První hodina mě ještě udržela přišpendleného u televize, ale pak se otroci osvobodili a zbytek filmu mě zaujaly hlavně bojové scény. U finální epické bitvy oceňuji zobrazení strategie římských legií, avšak samotná bitva mě tolik nenadchla. V roce 1960 bych hodnotil 4*, avšak v roce 2023 dávám pouze 3*.

Dívka a moře (2023)

Film je natočen podle skutečné události, a to vždy umocňuje zážitek. Film je natočen kvalitně, záběry z jachty a oceánu jsou krásné, příběh je silný a emotivní. Jessicu obdivuji, že se v 16 letech rozhodla obeplout na malé jachtě celý svět, je to borkyně, já bych do toho nikdy nešel. Jen mě mrzí, že jí nakonec ten rekord neuznali, jelikož neurazila minimální požadovanou vzdálenost pro obeplutí Země (21 600 námořních mil).

Máme tu ducha (2023)

Takový dobrodružný rodinný film s duchem na půdě. Seznamování se s duchem mě bavilo, i jsem měl zájem zjistit, co se mu stalo a co je zač. Závěr asi nikdo nečekal, takže napětí tam také bylo. Akorát ta délka filmu, to mělo být o půl hodiny kratší.

Jan Žižka (2022)

Film byl hodně propagovaný v médiích, jedná se o nejdražší český film, a tak jsem byl zvědav, jak se to Petrovi Jáklovi povedlo. Obsazení si sehnal více než dobré a Ben Foster hrál Jana Žižku velmi dobře. Zmatečný mi přišel úvod filmu, kdy jsem vůbec nevěděl, kdo je kdo. Najednou tam všichni proti sobě bojovali a já netušil, kdo je na jaké straně. Postupem času jsem se už však vše potřebné ke sledování tohoto příběhu dozvěděl a mohl si užívat kvalitní děj a spoustu akce. Film se mi celkově líbil, je vidět, že do filmu byly investovány obrovské peníze a na kvalitě je to znát. Tento snímek má opravdu parametry kvalitního zahraničního filmu. Rád bych viděl i pokračování, příběh z nejslavnějšího období Jana Žižku, ale Petr Jákl se vyjádřil, že další díl točit nechce.

Z jiného těsta (2023)

Průměrná romantická komedie, která neurazí ani nenadchne. Jonah Hill byl fajn, akorát tedy mu vůbec neseděly ty blonďaté vlasy. Na jedno zhlédnutí dobré, ale není to film, který byste si pustili znovu.

To nic, drahá (2022)

Děj filmu byl celkem napínavý, postupné rozkrívání pravdy bylo záživné, ovšem ne některé psycho scény s psycho hudbou, ty mě tam točily a nelíbily se mi. Avšak kostra příběhu byla fajn, a tak si film zaslouží 3*. Překvapila mě Florence Pugh, ve své roli byla dobrá.

Bledé modré oko (2022)

Takový temný (myslím tím, že je ve filmu pořád tma) mysteriózní film. Určitě je zde stěžejní Christian Bale, který celý film táhne. Harry Melling je zvláštní týpek a chvíli jsme si na jeho podání Edgara Allana Poea musel zvykat. Ve filmu je sice pár scén, které mohly být kratší, ale jinak děj filmu nenudí. Na závěr pak čeká diváka velké překvapení.