• Krátkometrážní

Láska natvrdo (2023)

Podobné komedie se v dřívějších letech objevovali hojněji, teď po pár letech přichází další. Samozřejmě je to taková jednohubka, u které člověk vypne, není to žádné extra dílo. Ale úplně špatné to nebylo, dalo se to v pohodě dokoukat.

Kráter (2023)

Námět je zajímavý, v pohodě byli i herci a prostředí, jen mi ve filmu chybělo větší napětí, jelikož se tam nic extra nedělo. Nejvíce mě zarazila scéna, kdy byli v nedokončené budově (základně) a všechno tam začali ničit, to absolutně nedávalo smysl, proč tak hezký dům ničí, to je špatný příklad pro děti.

Operace Fortune: Ruse de guerre (2023)

Spojení Guy Ritchie a Jason Statham prostě funguje! Guy tomu dal příběh a pevnou režisérskou ruku a Jason hláškujícího týpka, který každého, kdo se mu postaví do cesty, zmlátí. Za mě fajn podívaná, navíc sekundovali další herecká esa jako Aubrey Plaza, Josh Hartnett či Hugh Grant.

Bez kalhot: Poslední tanec (2023)

Jsem překvapen zdejším nízkým hodnocením, jelikož se jedná o kvalitní film. První díl mě bavil, druhý už byl nudný, avšak po letech se Magic Mike vrací s třetím dílem. Channing Tatum předvádí své úžasné poslední taneční vystoupení, je neuvěřitelné, jak má celé tělo vymakané. K němu perfektní sedí Salma Hayek, to byl výborný tah castingu, s Channingem naprosto ladí. Příběh mě bavil a taneční vystoupení jsou perfektní, za mě super film.

Někdo klepe na dveře (2023)

Překvapilo mě, jakému tématu se Shyamalan rozhodl v tomto filmu věnovat. Námět je to zajímavý, avšak nepochopil jsem úplně pointu filmu, nevím, co mělo být tou výslednou myšlenkou. Každopádně ve filmu je napětí a je to celkem dobře natočeno, ale za mě se jedná o 3* film.

Medvěd na koksu (2023)

Začátek byl i celkem dobrý, ale od poloviny filmu to byla hrozná slátanina. První, čeho si divák všimne, je CGI medvěd, který je opravdu špatně vytvořen a je jasně vidět, že se nejedná o skutečného medvěda. Žánr filmu se pak uvádí thriller/komedie, avšak s komedií to nemá absolutně nic společného. A velkým negativem filmu je i režie Elizabeth Banks, jenž mě zatím moc nepřesvědčila o svých režisérských kvalitách...

Fabelmanovi (2022)

Film o dospívání jednoho z nejlepších režisérů všech dob – Stevena Spielberga. Navíc film sám natočil Spielberg, takže o to více pravdivé to je. Jeho příběh se mi líbil, především Gabriel LaBelle ztvárnil výborně mladého Stevena. Jeho filmařská vášeň byla cítit už od dětství a poutavé byly i jeho zážitky ze školy či rodinného prostředí, i když tedy moc pozitivní nebyly.

Kocour v botách: Poslední přání (2022)

Po 11 letech jsme se dočkali pokračování Kocoura v botách. Scenáristicky se jedná o kvalitní počin, příběh o Kocourovi, kterému zbývá poslední život, jde do důchodu a následně se snaží vrátit byl zajímavý, poutavý, navíc do toho seděla romantická linka. Záporák v podobě vlka byl výborný. Jediné, co se mi moc nelíbilo, byla animace akčních scén, jelikož u akce se styl animace měnil a to mi nevyhovovalo.

V karavanu po Maďarsku (2023) (seriál)

Zhlédl jsem pár epizod, ale bohužel více už nedám. Předchozí díly v Karavanu po Česku a po Slovensku mě bavily a i zde jsou krásné záběry, avšak celé to kazí svým komentářem Vica Kerekes. Slovenka maďaraského původu, která zde mluví česky a je extrémně slyšet její slovenský přízvuk a ještě takovou rychlostí, že nemáte šanci jí téměř cokoliv rozumět. Toto je obrovské mínus celého pořadu, za mě měla mluvit slovensky a bylo by to mnohem lepší.

Chupa (2023)

Jedná se o rodinný fantasy snímek a pokud ho takto berete, tak tomu není zase až tolik co vyktnout. Mně se film líbil, Chupa byl roztomilý a příběh mě bavil.