• Krátkometrážní

Volání divočiny (2020)

Velmi hezký, ale místy i smutný příběh psa Bucka z prostředí Aljašky. Buck měl několik pánů, ale opravdu šťastný byl jen u Perraula (Omar Sy) a Johna (Harrison Ford). Buck se dokonale proměnil z lidského psa na vůdce vlčí smečky, zároveň si však zachoval pozitivní člověčí vlastnosti. Bylo znát, že pes je udělán digitálně, ale nevadilo to. Za mě opravdu krásný, ale i smutný film.

Kapitán (1960)

Mám rád tyto historické francouzské filmy z královského prostředí, plné rytířských soubojů a krásných kostýmů. Tento film je přesně takový, ovšem filmu uškodily některé přetažené scény (např. když Jean Marais leze 10 minut po věži vězení, to snad v žádném filmu takto dlouho netrvá) či nelogičnosti (např. hozená dýka odražená rukama je po střihu najednou zabodnutá v břiše). Jinak musím říci, že Bourvil mi hodně připomínal Gérarda Depardiea.

Kate (2021)

Za mě fajn akční jednohubka, Mary Elizabeth Winstead je má oblíbená herečka a tady ta role jí sedla. Film je po akční stránce kvalitní a i ten příběh není tak špatný (až na ten překombinovaný konec), ale spíše mi úplně nesedl styl, jakým to bylo natočeno (např. na začátku filmu ta honička, to moc reálné nebylo, spíše jak z počítačové hry).

Strašidelné příběhy na dobrou noc (2021)

Na to, že je to prezentováno jako dětský horror, tak pro děti to dle mého názoru vůbec není! Je to až moc strašidelné, toto je určitě film od 15 let výše. Navíc příběh nic moc, docela mě to zklamalo, jediné pozitivum je postava čarodejnice, ta byla zahrána skvěle.

Santa Claus (1994)

Suprová rodinná vánoční komedie s hezkým příběhem. Tim Allen se na tu roli skvěle hodil. Takto by přesně měly vypadat vánoční rodinné filmy.

Stillwater (2021)

Příběh tohoto filmu mě zaujal už od začátku a držel si tempo i mou pozornost po celou dobu. Možná by se to dalo o 20 minut zkrátit, ale jinak je to dle mého názoru dobře natočeno. Velmi filmu prospívá Matt Damon, jenž podává skvělý herecký výkon a celý film táhne.

Nadějná mladá žena (2020)

Jedná se o trochu smutnější film, ale příběh je z reálného života. Tohle se určitě v životě děje a je dobře, že na to tento snímek upozornil. SPOILER: Závěr mě trochu šokoval, nečekal jsem smutný konec, na druhou stranu všichni dostali, co si zasloužili.

Země nomádů (2020)

U tohoto filmu jsem se obával, že já nebudu jeho cílovou skupinou, a když jsem viděl, že film získal 3 Oscary, tak jsem věděl, že se mi to líbit nebude, jelikož v posledních letech občas získávají Oscary nudné a nezajímavé filmy. Tento film mně vůbec nic nedal, byla to těžká nuda od začátku do konce. Dle mého názoru Země nomádů nemá diváka vůbec čím zaujmout...

Chaos (2021)

Doug Liman prostě sci-fi filmy točit umí. Já jako milovník sci-fi musím ocenit i tento snímek, protože je to nový nápad, nový příběh a mně to velico bavilo a líbilo se mi to. Tom Holland je super tahoun filmu, takový obyčejný kluk, a Mads Mikkelsen zase skvělý záporák. Za mě jasné 4*. Jen škoda, že film propadl a žádné pokračování tak nebude.

Black Widow (2021)

Black Widow je jedna z mých nejoblíbenějších postav z filmové série Avengers. Myslím si však, že její sólový film měl přijít o pár let dříve. Tento snímek však hodnotím velice pozitivně, líbila se mi především akční stránka filmu, akce je skutečně perfektní a užíval jsem si ji. Příběh je také dobrý, jen tam bylo pár hluchých scén s rodinou, které trošku nudily. Ale jinak si myslím, že se jedná o důstojné rozloučení s Natashou.