• Krátkometrážní

Umění tančit v dešti (2019)

Velice, velice, velice silný emotivní příběh! Příběh o pejskovi, který se dá dohromady s Dennym a je jim fajn. Pak přijde do jejich života žena, dítě, chvilka radosti a pak už jen trápení. Líbilo se mi, že hlavní postava je závodník, a tak mě ten film díky tomu bavil ještě více. Každopádně se jedná o velmi smutný film, jelikož Enzo s Dennym prožili mnoho útrap. Musím ocenit výběr psa, protože ty jeho oči a ty výrazy, které měl, přesně odpovídaly scénám, které se zrovna odehrávaly (naprosto přesně vyjadřovaly emoce – radost, smutek atd.) Milo Ventimiglia se přesně hodil do role závodníka a starostlivého otce. Tento film opravdu musí chytit za srdce každého a většina diváků si u něj pobrečí.

Úniková hra (2019)

Tak to je hodně hustej thriller. Únikovou hru jsem nikdy nezkoušel, ale tady to je fakt drsný. Moc zajímavý nápad o tom natočit film a scénář je fakt vymakanej. Hezky promyšleno, objevuje se tam spousta místností a po celý film se něco děje. Jako byl jsem napjatej od začátku až do konce.

Vražda na jachtě (2019)

Adam Sandler a Jennifer Aniston jsou naprosto skvělá dvojice. Oba patří mezi mé nejoblíbenější herce a když hrají spolu, tak jim to sakra jde! Vražda na jachtě je trošku parodií na Vraždu v Orient expresu. Není to mistrovské dílo, ale jako krimi komedie je to zábavné a napínavé. Vraha jsem tipoval špatně, na konci jsem byl překvapen. Jennifer je ve filmu opět krásná, ve svých 50 letech vypadá na 30. Mě film pobavil, oddechl jsem si u něj.

X-Men: Dark Phoenix (2019)

Za mě vcelku suprový film nabitý akcí a souboji. Prvních 40 minut je velice povedených, příběhově se to krásně vyvíjí. Poté je trochu hlušší pasáž, ale pak začnou ve velkém bojovat a to já miluju tyhlety souboje. Takže já jsem spokojen. Soundtrack filmu od Hanse Zimmera celkem dobrý, asi se hodí k X-Menům. Zklamáním byla akorát Jessica Chastain, nelíbila se mi, já jí celkově moc nemusím.

Yesterday (2019)

První polovina filmu skvělá, celý svět zapomene na The Beatles, jediný, kdo si pamatuje jejich písně, je Jack. A tak se rozhodne toho využít ve svůj prospěch. Ovšem jakmile se to strhne k romantice, tak mě to přestává bavit. A ještě nastoupí na scénu nesympatická Kate McKinnon, takže za mě pouze 3*.

Zloba: Královna všeho zlého (2019)

Naprosto parádní pokračování této Disneovky. To se málokdy stává, aby pokračování bylo lepší než první díl, ovšem zde se to povedlo na jedničku. Scénář je vypilován k dokonalosti a když se na scéně objeví Temní Feyové, tak to dostane další grády. K tomu perfektní vizuální stránka filmu a máme zde pětihvězdičkový film. Snad jen přeobsazení pricen Filipa mrzí.

Zlo s lidskou tváří (2019)

O Tedovi Bundym jsem dosud neslyšel, takže jsem rád, že se o něm natočil film. Byl to specifický člověk, navenek se tvářil hrozně mile a ženy ho milovaly, celou dobu prohlašoval, že je nevinný a člověk tak nevěděl, jak to doopravdy je. Konec byl tedy celkem šokující. Člověk opravdu nikdy neví, koho vedle sebe má.

Zombieland: Rána jistoty (2019)

Je to pořád dobrá zábava, ale přeci jen je to horší než první díl. Ale fajn oddechovka, zábavné kosení zombíků, i dobrý příběh.

Ženy v běhu (2019)

Po dlouhé době jsem se podíval na český film a jsem velmi mile překvapen. Výborná komedie, opravdu spousta vtipných momentů ze života, celý film jsem se smál. Navíc k tomu trocha romantična a máme skvělý, milý, odpočinkový filmík.

1917 (2019)

Parádní válečný film, který je netradiční tím, že sleduje jeden den vojáka (vojáků) na válečném poli. Na tomto snímku je však nejpůsobivější kamera, protože práce s kamerou jde zde jedním slovem úžasná. Navíc to působí jako kdyby to bylo natočeno na jeden záběr, no jedním slovem paráda!