Bez servítky (2009) (pořad) odpad!

Slovenské televízne reality šou. Synonymum odpadu.

Sherlock Holmes: Znamení čtyř (1987) (TV film)

Stráááášne rozťahané. Už viem, prečo majú ostatné diely Sherlocka Holmesa s Jeremym Brettom iba 52 minút. To je úplne dokonalá stopáž, ktorá k tomuto seriálu patrí. Ak by takú dlžku mal aj The Sign of Four, nemal by som mu čo vyčítať.

Stáhni mě do pekla (2009)

Očakávanie boli veľké, dostal som z toho iba časť. Atmosféricky zaujímavý počin, pri ktorom pár krát prebehnú zimomriavky pri chrbte. V súčasnej hororovej produkcii je to však nadpriemerný počin a dúfam, že svitá na lepšie časy v tomto žánri. Alebo nie?

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Priemerná zábava, niekedy vtipnejšia, niekedy menej, skôr pre najmenšie decká. Jediné, čo nesklamalo ako vždy, je uletená, tentoraz zaľúbená veverička :-). Dúfam len, že sa to nebude nabaľovať a nevznikne Ice Age 4,5,6,7,8,9,10 atď :(

Columbo - Etuda v černém (1972) (epizoda)

Pre mňa jeden z najlepších Columbov, ktorý mi prirástol k srdcu. Obyčajná pripínacia kvetina a usvedčí vraha. Cool :-)

Piráti na vlnách (2009)

Uletené, zhulené a hipisácke bláznovstvo, ktoré síce nachvíľu zabaví, ale potom rýchlo vyfučí z hlavy. Škoda.

Proces H (2009) (seriál)

Ozaj unikátny dokument, ktorý tu chýbal. Nech všetci vidia, čo za zverstvá spáchal totalitný režim v bývalom Československu. Smutné je, že tieto zločiny sa dodnes bagatelizujú, socializmus sa u nás ospevuje, veď to boli päťdesiate roky, potom sa už všetci mali dobre, existovali sociálne istoty atď... Takýchto historických exkurzov nikdy nie je dosť, škoda len, že s podobným projektom neprichádza slovenská verejnoprávna televízia, ktorá žije z našich daní a poplatkov. Možno je to tým, že nemenovaný riaditeľ radšej investuje do tuctovej a plytkej Eurovízie, ako do kvalitného dokumentu o dobe, keď on sedel na teplej stoličke komentátora a moderátora socialistickej ČST... Bože, kedy táto perepuť vymrie?