X-Men (2000)

Po prvním shlednutí 4*, po druhém jasných 5*.X-Meni jsou pro mě jednou z nejzdařilejších comixových adaptací.Scénárista Hayter ani režisér Singer nebrali celý comix až tak vážně, takže je zde hodně rozdílů oproti originálu, což ale určitě nemůže nikomu vadit.Singerova režie je skvělá a nejlépe se mu určitě vydařila úvodní 20minutovka a Hayter zase neplýtvá vtipnými hláškami („a tobě říkaj jak?vozejk?“a další, které jsou ale vždy vtipné jen pro toho kdo zná film a jen v kontextu s děním filmu).Přesto by někdo nemusel vydýchat, řekněme „béčkovost“ scény, kdy Famke Janssenová telepaticky nadhazuje talíře Jamesi Mardsenovi, který je pak paprskem sestřeluje-ale právě to zdůrazňuje to, že X-Meni jsou adaptací comixu, a právě tahle scéna jako by byla vytržena z okénka x-menovského comixu.K tomu si připočtěte ještě skvělé herecké výkony (Jackam, Stewart,McKellen, Janssenová, Berryová, Mardsen, Paquin, Park-miluji tu scénu s „tanečkemů v závěru filmu), perfektní kameru a zajímavou hudbu Michaela Kamena-tohle je jasný pětihvězdičkový filmJe snad někdo, kdo se netěší na X 2.