Dotek zla (2000)

Úroveň snímků se satanistickou tématikou je díky THE OMEN a EXORCIST nastavena zatraceně vysoko. Člověk by si pak myslel, že když někdo příjde po dvaceti letech s podobným námětem, bude to alespoň trošku dobré. Ne. BLESS THE CHILD je 107 minut útrpného čekání na moment, kdy se člověku alespoň trošku strachy naježí chlupy. Nemusím snad dodávat, že to čekání je dost marné!

Co ta holka chce (2003)

Minimálně jeden tah od producentů byl hodně chytrý - výběr Colina Firtha, který snímek zachraňuje od bolestivého krachu a jen a díky němu má smysl vydržet až do konce. Hlavní představitelka Amanda Bynes není sympatická a už vůbec dobrá herečka. Příběh se točí ne kolem stokrát, ale v tomhle případě už rovnou tisíckrát viděného. Otázkou zůstává výše Firthova honoráře, doufám že si za tuhle blbost nechal alespoň pořádně zaplatit.

Po krk v extázi (2004)

Chytrý scénář, stylová, ale decentní režie a parádní zpracování. Daniel Craig je skvělý, sympatický, vypadá chladnokrevně, ale je vidět že ma pod svým švihackým sakem i nějaké emoce. Kdybych LAYER CAKE viděl ještě před CASINO ROYALE, neměl bych nejmenších pochyb, že Bond Craigovy padne jako ulitý. Netřeba zmiňovat jeho filmové parťáky, kde potěší hlavně Colm Meaney. Jsem moc zvědavý s čím Matthew Vaughn příjde příště a těším se. Český název snímku PO KRK V EXTÁZI je trošku zavádějící, rozhodně nečekejte partičků teenagerů v rauši, tohle je inteligentní gangsterská krimi. Dávám 4 a 1/2 !

Proposition (2005)

Výrazný western tomuhle desetiletý zatraceně chyběl. Skoro mrtvý žánr, ale rozhodně ne vyčerpaný a PROPOSITION je toho jasným důkazem. Nechybý zde atributy klasického komorního westernu, ani silného dramatu. Příběh je vesměs originální, snímek hodně kvalitně natočený a herecké výkony jsou skvělé - netřeba jmenovat. Na PROPOSITION se určitě podívejte.

Impostor: Živá zbraň (2001)

Knihy a povídky Philipa K. Dicka zbožňuju, ale IMPOSTOR není příliš uspokojívý. Dickův námět je jako vždy dost originální a zajímavý, problém je provedení. Kdyby byl IMPOSTOR ryze televizní snímek nebo třeba jen část nějakého seriálu, bylo by to mnohem uspokojivější. Chybí tomu rysy velkolepé sci-fi, ale bohužel i decentnost netradičního thrilleru se sci-fi zápletkou. Gary Sinise příliš neboduje, Madeleine Stowe je tu tolik upozaděná, že se ani nemusí snažit, jen z Vincenta D´Onofria je tu cítit to přesvedčení ... Nemohu říct zklámaní (i když uznejme že Dick by si zasloužil víc Blade Runnerů), ale spíš jen tuctovka, která se hodí spíš do tv a půjčoven. Dávam 2 a půl!

102 dalmatinů (2000)

Ja bych to tak zle neviděl. Jednička byla celkem zasmrádlá rodinná podívaná, dvojka je už na tom o něco lépe a především Depardieu a Idle hrají velice obstojně!

Štamgast (1987)

Jako zapálený čtenář snad všech Bukowskyho počinů musím říct, že jeho literární dílka jsou přeci jen mnohem barvitější nežli první filmové zpracování Chinaskyho příběhů. I přesto to má koule a Mickey Rourke a Frank Stallone jsou tu geniální. Naopak Faye Dunaway je tu už ve svých letech správně odvařená, což je ostatně Chinaskyho cílová skupina. Mimo jiné se jedná o definitivně nejzajímavější počin Barbeta Schroedera a je velká škoda, že je BARFLY natolik zapadlou záležitostí.

Ďábelský Santa (2005)

Na Satana Klause, který bude místo rozdávání dárku na Štědrák trhat hlavy jsem čekal hodně dlouho. Když už se pak parta tvůrcu do něčeho takového pustila, nechápu důvody k jejich "politické korektnosti" a natočení nekrvavého masakru, který vyznívá na prázdno. Velký zklamání!

Z pekla (2001)

Tohle jsem viděl s hodně velký odstupem a moc mě to potěšilo. Temná a špinává atmosféra londýnských děr, kde jen se podiváš kurvy a magoři a někdy mezi nimi obchází "Jack Rozparovač" a vybírá si svoje oběti. Možná záměrně a s logickým důvodem, který rozplítá excelentní Johnny Depp jako inspektor obdařený zvlaštní intuicí. Je fajn že se režisérské duo nebálo, a tak je zpracování docela krvavé a atmosféra ostrá jako nůž na rychlou amputaci bez anestetik.

Na život a na smrt (1981)

Tenhle film se musí vidět. Dva legendární drsňáci - Charles Bronson a Lee Marvin tu excelují i když mají minimálně šedásatku za krkem. Příběh sám o sobě je variací na RAMBA, ovšem pro jistotu posunutý o pár dvacítek let zpátku a bohužel nedává moc smysl a něco jako logika věci tu v zápletce moc často nevystupuje a to nemluvím o neskutečnýách hláškách, kterými je celý film prošpikovaný odshora dolu. Což je ostatně důvod proč si tohle zaslouží poctivé 4 hvězdičky, i když to ve skutečnosti zas až tak poctivé není.