Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Animovaný

Recenze (1 174)

Sexy 40 (2009)

Příjemná romatická komedie, u které se člověk i občas zasměje, což se u romatických komedií většinou nestává. Katka je kost, to se musí uznat i na to že jí v době natáčení bylo 40 a je znát, že se do role vžila. Jedna hvězdička navíc za herecké výkony a hlášky obou dětí :-) Určitě si tento filmeček budu dobře pamatovat ještě pár let, narozdíl od jiných tuctových romanťáren.

Thor: Temný svět (2013)

Kluci od Marvelu opět nezklamali. První díl (5*) byl spíše úvod do Thorova světa a představení postav, takže jsem se bál, že to bude jen akční blbina, která se veze po slávě mladšího brášky, ale opak je pravdou. Nelituju toho, že jsem viděl 2D s titulky, člověk si krásně užije rychlé akce a nemusí přiblble mžourat do brejlí a hledat na plátně létající kladivo:) Prostě pokoukání od začátku do konce, konec jsem sice čekal trošku víc Avengerovskej, ale vtípky a hlášky snad všech hlavních hrdinů to zachránily na plný čáře (dvouvteřinovej Captain Amerika je luxusní:-) ). Sympaťák Loki nezklamal. PS: Za fakt nečekaný dva twisty na konci bych dal šestou star :-)

Kazatel Kalašnikov (2011)

Je mi líto, ale nemůžu se zbavit pocitu že tento film musím porovnávat s filmy Hotel Rwanda a Shake Hands with the Devil a umístit ho daleko za. Mám rád filmy podle skutečné události a dokážu se do nich vcítit, ale u tohoto filmu jsem místama lehce usínal, ikdyž se jedná o silné téma jako je válka ve Rwandě. Gerard je dobrej herec, ale na feťáka co se obrátil v boha se moc nehodí. Na druhou stranu akce (ne, že by jí tam bylo nějak hodně) je parádní, ale ve finále na mě tento film působí průměrně. Každopádně zkouknutí nelituju.

Agora (2009)

V prvé řadě mě zaujmul fakt, že na španělský film je to hodně dobře natočené (angličtina tomu jen prospěla). Rachel Weisz podává bravůrní herecký výkon a jsem rád že dostala dost prostoru ukázat jaká je vynikající astronomka a filozofka. Ne že by otázka nepokojů mezi křesťany a pohany nějak zaostávala, určit si v té době vybrat náboženství asi nebyla žádná sranda, ale režisér to zvládnul na jedničku, žádná zbytečná omáčka, člověka to hned vtáhne do děje. Jen tomu Cyrilovi jsem to moc nevěřil, nějak mi tam neseděl :-)