Frankenweenie (1984)

Nejdřív jsem viděl novější verzi a pak tuto a udělal jsem dobře. V podstatě je to zkrácená verze, kde je necháno jen to základní (a nejlepší) a ještě je to hraný, takže jsem si v klidu mohl užívat to srovnání s animovanou verzí, což jsem ještě u žádnýho animáku neměl. Tim Burton jak ho neznám a nezklamal :-)

Území mrazu (2013)

Průměrná detektivka na pondělní večer při skleničce vína. Kdyby celý film byl napnutej jako konec, tak bych o 4 hvězdách vůbec nepochyboval. Nezachránili to ani kozy, ani mí dva oblíbení herci Nicolas Cage, John Cusack (kteří si spolu zahráli snad v jediným filmu a to mým nejoblíbenějším - Con Air).

Osamělý jezdec (2013)

Užíval jsem si to od začátku do konce, hlavně ten konec byl mazec. Bylo sice znát, že to má pod palcem Disney ale produkce Jerryho Bruckheimera to vyzdvihla na vyšší level, jo, když jsou peníze...... Depp opět perlí svým hereckým talentem. Dlouhé záběry úžasný pouště taky nemají chybu.

Britney Spears: Lucky (2000) (hudební videoklip)

Vzpomínka na mládí :-)..... chytlavá, líbivá

Toreador zkázy (2000)

Vidět dvě velká filmová jména jako jsou Robert Rodriguez, Guillermo del Toro v jednom filmu a navíc hrát, to jsem musel vidět. A můj oblíbený neherec Wiillem Dafoeeee se do své bezvýznamné role opět vžil jako kdyby to byla role jeho života. Film sám o sobě nabízí jednoduchou zápletku a hodně divnej scénář, ideální jako pozadí při pařbě:-) Nejvíce mě iritovala kamera, něco tak laciného se jen tak nevidí. Malé bezvýznamné plus dávám hudbě, resp. písničkám, hned se kouknu po soundtracku :)

Aningaaq (2013)

Výbornej kraťas k ještě výbornějšímu filmu. Když člověk zná pozadí, tak se nedá dát nic jiného než za 5. Krásná vzpomínka na Sandru a její dojemnou scénu.

Zpráva o Europě (2013)

Film mě vtáhnul do děje až mě zamrazilo, je znát, že to není žádnej vysokorozpočtovej film, ale atmosféra (i vakuum) vynikající. Furt jsem si říkal, co bych dělal s partou lidí v uzavřeným prostoru skoro dva roky. Ono to zase tolik sci-fi být nemusí, nejsem expert přes vesmír a kosmonautiku, ale klidně by se to v dnešní době mohlo stát, tož to jest můj dojem. Nemám rád filmy natáčené kamerami ve stylu paranormal activity, takže -* ....... Ale jinak výbornej film a ten konec byl nej, nějak tak jsem si to podvědomně představoval

Profesor v ringu (2012)

Hodně dobrej filmeček, hlavně dobrej tím jak je originální. Nejde ani o to chlámat se pod stolem, vtipných scén je tam tak průměrně, ale hlavní pointu filmu umístit do arény zápasníků a ještě té nejprestižnější soutěže, to chce odvahu. Klobouk dolu za herecko-bojový výkon lehce druhořadého herce jako je Kevin James, hlavně ve final fightu. A výtka na závěr, občas zbytečná omáčka.

Toxický mstitel 3: Poslední pokušení Toxieho (1989)

Opět nulový příběh a nulové herecké výkony, ale už si na Toxího začínám zvykat. Ne že bych nepostrádal víc jakoby krve a vnitřností, ale něčím byla trojka lepší než dvojka. Možná to je faktem, že je to asi (uměle) nejuječenější film co jsem kdy viděl. Pustit to v kůlně, tak je o krysy postaráno. Doporučuji jen těm nejodvážnějším

Hrob světlušek (1988)

Čekal jsem víc, víc slz, ale neukápla ani jedna a to mě lehce zklamalo. Ale smutné to je od začátku do konce, určitě tento snímek v člověku zůstane hodně dlouho. Když neberu v potaz japonské animé, které moc nemusím (jde jen o zvyk), tak filmeček je moc hezkej po všech stránkách. Krásná hudba a hlásek malé Setsuko si o dojetí říká sám.