Sin Nombre (2009)

Zajímavý, ale už tu byly mnohem lepší filmy z podobného prostředí. Pár drsných míst tu je, ale celkový dojem to sráží. 51%

Královna Alžběta: Zlatý věk (2007)

Ze začátku to vypadalo na naumělkovanou nudu, ale potom se to příjemně rozjelo a člověka to pěkně vtáhlo do děje. Předchozí díl jsem neviděl a vůbec to nevadí. Zlatý věk je film sám o sobě. Zase jsem se naučil něco málo z Anglické historie a Cate Blanchett podává opět kvalitní herecký výkon, už ji snad nikdy neuvidím jinak než jako Galadriel :-) Poprava Marie Stuartovny byla fakt silná, málokdy mě nějaká scéna dostane tolik jako tato. 79%

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Je to dobrej western, ale na prdel jsem se z něj neposadil. Nebýt dvou hlavních hrdinů Russella Crowea a Christiana Balea, tak bych za měsíc uplně zapoměl, že jsem nějakej Vlak do Yumy vůbec viděl. Konec byl trošku přitaženej za vlasy, ale i tak povedenej. Za zkouknutí to stojí, ale žádná pecka. 57%

Cirque du Soleil : Alegria (2001) (divadelní záznam)

Nemám rád cirkusáky, ale chtěl jsem jim dát šanci, že třeba něco předvedou co by mě nadchlo, ale to se jim nepovedlo, jen spousta trapnejch kostýmů, nechápu jak se to někomu může líbit. Hvězdička za ohebnou slečnu:-) Vidět to LIVE, tak bych dal možná za 2. (ještě že existuje přetáčení)

Muž na hraně (2012)

Už je to dýl co jsem to viděl a vím že se mi to relativně líbilo, za zkouknutí to určitě stojí, ale úplná pecka to není. 62%

Texaský kat (2011)

Cože? O čem to bylo? Že to je detektivka jsem ještě pochopil, ale veškeré další spojitosti mi nějak unikaly (a to jsem měl v sobě jen jednu flašku vína). Ani nevím proč za dvě, možná ten závěr byl trošku, ale fakt jen trošku na úrovni. Nezachránil to ani hlavní hrdina z Avataru :-)

Neobyčejný Odd Thomas (2013)

Hodně velké překvapení. Na takový film jsem čekal už docela dlouho. Po dlouhé době něco jiného, něco originálního. Od první vteřiny mě to zaujalo jak výběrem pro mě neznámého herce v hlavní roli, tak práce s kamerou a hlavně hlavní myšlenkou celého filmu, ta mě okamžitě zarazila do sedačky nechala mě užívat si zbytek filmu. Ve vedlejší roli můj oblíbený neherec Willem Dafoooe :-) Díky, díky za vše :-)

Toxický mstitel 4: Masakr ve městě (2000)

Nejlepší Toxík z celé série. Konečně tvůrci projevili naplno své úchylné choutky, což samozřejmě oceňuju :-) Každopádně herecké výkony a příběh (a dabing) jsou úplně mimo nějaké filmařské umění. Těším se na Toxího 5.

Velký Gatsby (2013)

90%..... Chudej kluk se zamiluje do holky, jde do války, vrátí se, po 5 letech je bohatej, holku najde a znova se zamilujou.....úchvatný to děj, ale teď o filmu: fakt nemusím filmy který se odehrávaj ve +/- třicátých letech ale tento pocit mě opustil zhruba po 13 minutách sledování, což mě sakra překvapilo, takže má plánovaná automatická mínusová hvězdička zmizela. Opravdu nádherně zpracované a natočené, práce s kamerou a smysl pro detail je úžasnej. A ten soundtrack si hvězdu navíc prostě zaslouží.

Frankenweenie (1984)

Nejdřív jsem viděl novější verzi a pak tuto a udělal jsem dobře. V podstatě je to zkrácená verze, kde je necháno jen to základní (a nejlepší) a ještě je to hraný, takže jsem si v klidu mohl užívat to srovnání s animovanou verzí, což jsem ještě u žádnýho animáku neměl. Tim Burton jak ho neznám a nezklamal :-)