Otcové a dcery (2015)

Celkem zajímavé, ne však překvapující drama o ztroskotaném taťkovi a dceři, která má problémy se závazky. Ještě nejsem rodič, takže s Russieho postavou jsem se zcela ztotožnit nemohla, ale s postavou Amandy ano. Také mám své zkušensti v tahání lidí za nos, naštěstí jsou ty dny už dobrých pár let ze mnou :). Co mi ale unikalo byla souvislost mezi rodinou tragédií a neshopností se vázat - tyhle dvě věci mají podle mě trochu jiné původy, ale možná to nebylo podstatné. V tom případě však mohli natočit dva filmy - jeden o Jacku Davisovi a jeho záchvatech, a druhý o Katie a jejích úletech. A protože Russella naprosto zbožňuji, jen kvůli něj dávám o hvězdničku navíc. Ne za maniodepresivní záchvaty, ale za epizodu s topením, která mi vyrazila dech ve filmu, který mě skutečně neoslovil, byť jsem do něj vkládala naděje. 68%

Bojovník (2015)

Z nějakého důvodu všichni přirovnávají k Rockymu, ale já osobně v tom vidím surovější, modernější formu CINDERELLA MAN. Příběh má podobnou strukturu, lehce vypatlanou hlavní postavu (což je u boxera asi nezbytné). Celá dějová linka o Billyho získávání dcery zpět mi přijde ale kouzelná, a mnohokrát mi ho bylo vážně líto. Do role trenéra byl Forest Whitaker vybrán prostě skvělě a ten punc mentora mu sedl jako ušitý. Jen z Rachel McAdams nemuseli udělat vizuálně vypatlanou bloncku z 90. let, která nosí velké kruhové náušnice. Bleh...ale ostatně, která normální ženská by asi chodila s boxerem, který má po čase problém hláskovat slova :D Jake Gyllenhaal úžasný, a mladičká Oona Laurence taky. Dávám 80%. Těch dvacet je dolů za strašně prvoplánovou, přisprostlou debilitu hlavního hrdiny v první půl hodině. Jinak prostě pecka.

Zpívej (2016)

Nezaujme, neurazí...nejlepší je posledních 20 minut kdy vážně někdo zpívá :D

Kráska a zvíře (2017)

Nostalgie dětství, ale přesto tak nějak dospělejší. Trochu to ve mně vyvolalo takový pocit cestování časem, jakoby se snad někdo pokoušel udělat tuhle KRÁSKU A ZVÍŘE pohádkově, ale přesto spíš pro generaci, která už má teď mezi 25-30 lety a odrostla z animovaných Disneyovek. Za mínusy považuji nataženost snímku; zbytečné písničky, u kterých jsem si občas nebyla jistá, jestli koukám na Bídníky nebo na Disneyho, permanentní "duck face" zvířete a nevyváženost postav (Gaston má být záporák a ne labil). Naopak vyzdvihnout mohu obsazení, které mě neskutečně bavilo (byť nevím, Emma je pěkná holka, ale ne tak pěkná jako Belle), vysvětlení, co se stalo s Bellinou matkou (Walt by měl radost, vzhledem ke svému komplexu ze ztráty matky, která se nejdenou projevila v jeho filmech), a scéna, kdy Lumiére a Cogsworth a ostatní "zamrzají" a proměňují se ve skutečné věci - tam mě vážně zamrazilo. Bylo mi jich líto. Poslední věc kterou nezle nevytáhnout je historická korektnost kterého...16-18.století (?), kdy se na šlechtických bálech a ve městech úplně normálně vyskytují černoši, kteří mají vlastní živnost :D Ta "filmová rasová korektnost" začíná být celkem k smíchu. Teď už jen čekám aktivisty, co si budou stěžovat, že krásná herečka snědé pleti byla proměněna v bílou prachovku! BÍLOU!! :D

Assassin’s Creed (2016)

Asi dvě hvězdičky...nevím, usla jsem asi po 40 minutách. Těžko říct jestli proto, že jsem byla nemocná, nebo proto, že mě film absolutně nezaujal. Chabé vysvětlení toho, jak funguje Animus mi prostě nestačilo (chtělo to nějakou technoblábolickou vsuvku, která by alespoň trochu dávala smysl). Fassbender je možná fajn herec, a možná i trochu chudák, že ho pořád nutí mluvit cizími jazyky (polština, němčina, francouzština...a tohle bylo co? Španělština? Latina?), ale tak nějak mi přišel na proslulého assassina trochu starý. Ale nevím, hru jsem nikdy nehrála. Čekala jsem trochu více film ala inteligentní a temný Princ z Persie, ale co čert nechtěl - mnohem víc mě bavil Princ z Persie, než tohle. Mám ráda noir filmy, i filmy zavánějící artovostí...ale tenhle mezi ně rozhodně nepatří. Někdy se na to ale dokoukám a třeba přijdu na to, proč templáři bojovali po boku španělšké inkvizice, což mi z historického hlediska moc neštymuje. Jacques De Molay se musí obracet v "hrobě" jak prášek v prací pračce...

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa (2016)

Až překvapivě pěkná výprava po mytologii oceánských kmenů. Sice tam trochu bila do očí ta typická Disneyovská strategie ve stylu "co můžeme, to vyzpíváme", ale Moana je prostě dívenka k sežrání. Opět tady máme příběh bez romantiky, za to s kuřetem a krásnou narážkou, kdy si Disney dělají srandu sami ze sebe (jsi holka a máš zvířecího společníka, tak jsi princezna :D). Moana má navíc sama o sobě moc pěknou píseň, a i když Maui je typ hlavního hrdiny, co ho chcete po patnácti vteřinách trefit šutrem do hlavy, nakonec se dal snést až do konce filmu. Líbilo se mi to obecné kouzlo, rozverné moře a zářící rejnočí babička. Vážně jsem čekala slátaninu, ale chytlo mě to. 80% zaslouženě, i když se v hudbě mohli trochu více přizpůsobit nějakému etničtějšímu aranžmá spíš, než běžným popovým melodiím.

Jackie (2016)

Čekala jsem emocionální vývar, ždímačku nejniternějších pocitů...ale nic z toho se neukázalo. Vlastně to byla docela nuda. Že umí Natálka plakat jako o život jsem pochopila už ve Star Wars, že u toho nemusí nezbytně nutně blbě vypadat, to jsem taky tak nějak tušila. Ale opravdu jsem spíš očekávala dramatický, hluboký příběh z pohledu první dámy, a ne pseudofilozofickou slátaninu bez vtipu, kuráže a pořádného děje. Připomínalo to spíš hrané dokumenty od BBC, ale bez historických faktů odříkaných nějakým známým hercem. Škoda...40%

Pasažéři (2016)

Pokud od filmu nečekáte víc, než co vám může nabídnout, doporučuji. Je romantický, smutný, komický a dramatický. Není to akčními scénami přetékající Armageddon, ale ani ponurá Vesmírná odysea. Prostě kvalitně obsazená, počítačovými efekty vymazlená dvouhodinovka. 80%

Bohové Egypta (2016)

Pominu-li chybný výklad mytologie, chybný přístup Egypťanů k jejich bohům, megamoc CGI, a kostým Gladiátora Setha...eh...cože mi zbylo? Slabých, velice slabých 50%. Nejvíce mě asi zaujaly ty proměny lidských bohů v pancéřované polozvířata a Ra s jeho famózním nebeským vozem.

Anděl Páně 2 (2016)

Je to někde na pomezí 3-4*. Bylo to pěkné, nebyly to vyhozené peníze v kině, ale postrádala jsem tu plynulou přirozenost, jako v jedničce. Humor zde byl místy trochu nucený, příběh zbytečně roztahaný do více postav. Trojan a Dvořák prostě nemohou utáhnout film na vlastních ramenou. Navíc očividná snaha napodobit první díl jakoby odebrala to překvapení, které člověk v jedičce prožíval. Ne, nehanním to, ale rozhodně to nebylo lepší...tedy až na sv. Josefa "paroháče" :D Vážně nevím, kolik lidí v kině pochopilo ty narážky na Bibli a historii...moc asi ne, jinak by se smáli víc ;) 65%