• Krátkometrážní

Bílá nemoc (1937)

Kdo nezná tento Čapkův román kde naráží na lidskou tupost, ani netuší o co přichází. Já k neznalým lidem naštěstí nepatřím, tento příběh znám velmi dobře a tuto zfilmovanou podobu s výtečným přepisem a zpracováním jsem si náležitě vychutnal. Hugo Haas v roli Dr. Galena je naprosto nezapomenutelný. Další skvost Československé kinematografie.

Město zločinu (2009)

Celkem dobrý snímek o Yakuze v hlavní roli s Jackie Chanem, který mě tu překvapil svojí účastí. Měl by si vybírat pouze Hong Kongskou produkci, ta mu svědčí nejlépe a nevrhat se po hlavě do těch USA blitek. Škoda že snímek nemá v sobě něco, čím by mě zaujmul více a tudíž po čase vyšumí.

Symptom Pandorum (2009)

Stejně jako v Horizontu události, který měl ještě o něco více zajímavější námět a působil tajemnějším dojmem se i tento horor odehrává na vesmírné lodi a hlavní devízou je tu pátrání po známkách civilizace. Na rozdíl od horizontu je tu díky ještě horšímu zpracování a slabší režii minimální poutavost děje, atmosféra nefunguje jak má a kamerové záběry jsou místy až moc splašené, také špatně sestříhané a nuda je v tomto případě naprosto nevyhnutelná. Čím déle jsem to sledoval tím ještě horší pocity jsem z tohoto mizerného sci-fi měl a bohužel to spadlo až na jedinou silnou hvězdu.

Normal (2009)

Na české poměry to sice má zdařilou práci s kamerou, propracovaně líbivou hudbu a neobvyklý vizuální kabátek, jenže pod ním se tu v jádru vynořil naprosto primitivní příběh, nezáživný scénář s dialogy i průměrná režie. Velice kostrbatý vypravěčský styl tomu bohužel také zrovna nepřidává. Výsledek není tudíž vůbec tak převratný jak jsem očekával a k zařezávání tu do děje vůbec nedocházelo, teda až na poslední třetinu, která byla režijně o něco poutavější. Slabé 3 hvězdy, 55%

Zombieland (2009)

Zase tak zábavné to nebylo, zasmál jsem se akorát na začátku pří úvodních titulkách této road movie rádoby komedie. Postrádá to tempo, humoru je tu málo, je ohraný a nemá vůbec šťávu. Konec byl předvídatelný už od chvíle kdy jsem zjistil že jedou do zábavnýho parku. Škoda promarněné šance, kde měl námět potenciál stát se opravdu zábavnou podívanou.

Keith (2008)

Sice to není špatně natočené, ale scénář je prostě o ničem a nezachrání to ani pohledná Elisabeth Harnois. Snímek, který mi kromě toho že jsem se u toho nenudil nic nedal.

Arn - Riket vid vägens slut (2008)

Velice povedené a na komorný projekt velice zajímavý příběh o tom, co předcházelo před sjednocením švédského království a v rámci možností natočeno s maximálně využitým potenciálem. Čtyři severské země se podílely na tomto historickém filmu, který díky nim vyniká úctihodnou výpravou, kamerou, ztvárněním, kostýmy, scénářem, včetně vykreslení charakteru Arna a Cecilie zasazeného do zdařilého příběhu o dvou dějstvích. Dále snímek oplývá působivým hudebním doprovodem a zdařilými souboji. Pěkná krajina či interiéry k tomu dozajista také patří.

Flákači (1995)

Opět další z řady nadstandartních Smithových komedií, u které se zaručeně zasmějete, má vtipné gagy a sympatické postavy. Druhá polovina je výrazně lepší než ta první co se scénáristické stránky týče a tak trošku jí i zastiňuje. K největšímu vychutnání tu však došlo až na konci, kdy vše co bylo postupně budované tu vyvrcholí do obrovské kadence plné vtipů, že by ho byl dostatek na celý film. 65%

Milk (2008)

Tak tohle mě vůbec nebavilo a celou dobu jsem se nudil nad těma nezáživnýma dialogama. Neustále se táhla ta neuvěřitelná nuda k uzoufání a já musel dvě hodiny trpět. Herecký výkon Seana Penna je jediným důvodem se podívat na tento film. 30%

Frigo, oběť krevní msty (1923)

Viděl jsem sice už i lepší Keatonovky, ale pořád se však jedná o nadprůměrné dílo. [7/10] (Joseph M. Schenck Productions) (Němý, čb. /// Produkce: Joseph M. Schenck /// Scénář: Clyde Bruckman, Jean C. Havez, Joseph A. Mitchell) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE]