• Životopisný

Dokud jsme mladí (2014)

Lze si ještě ve čtyřiceti hrát na mladé manželství nebo manželství mladých? Konfrontace se zcela jiným párem není lichotivá. Výborný příběh.

Zuřící býk (1980)

Snížený práh bolestivosti a bratrství. Základní dva motivy tohoto filmu, mistrovství kamery a režie, díky čemuž jsme přímo tváří v tvář boxerovi.

Taxikář (1976)

Co s životem, abych zvládl nespavost, potřebu někoho ochránit, potěšit rodiče, zkrátka být k něčemu!!!

Král komedie (1982)

Je lepšé být 5 minut král než celý život nicka.

Po zavírací době (1985)

Scorsese se tehdy ještě učil zvládat filmové žánry, hledal svoji parketu, techniky, vedení herců, ideální formy sdělení a sdělení sdělení. Černá komedie, jak se obyčejný člověk dostane do potíží díky své obyčejnosti a naivitě a tajemnému nočnímu světu

Poslední pokušení Krista (1988)

Scorsese hledá vlastní interpretaci Ježíšova příběhu, používá materiál románu, všem kterým by vadila tato interpretace, toto novoevangelium namítne, že se jedná o adaptaci již hotového literýrního díla. A Kdo nechápe pokušení jako imaginativní alternativu, těm bohužel není pomoci v jejich fundamentálním fanatismu.

Mafiáni (1990)

Hluboká intervence do italského mafiánského světa, kterou provedete s Henrym Hillem. Tenhle mužský svět, svět kámošů, bossů, kmotrů a nohsledů, klanů, klik, loupeží je možné provést jen za cenu závěrečné zrady.

Mys hrůzy (1991)

Chtěl si i divákům Scorsese prokázat, že i žánr krimi soukromého thrileru umí mistrovsky?

Věk nevinnosti (1993)

Alternativa k Gangům v NY, starý NY byl také vznešený, laskavý, čestný, podnikavý, nehanebný, věk nevinnosti, kde jméno Newland mělo smysl: nové- lepší.

Casino (1995)

Velké vyprávění.