• Životopisný

Trojí hranice (2019)

Film je fajn, pokud chcete vidět pět borců, čestných a přirozených v tom, že je motivuje i penězopotřeba, drsnost andské přírody a střílečky. Jinak námět: okrást narkobarona a samozvanost spravedlivých je spíš nuda. A konec? Nevěřím, že se tak snadno vzdali peněz, které tvrdě vydobyli a o něž skoro o všechny cestou do bezpečí přišli.

Aloha (2015)

Tak jsem se v tom filmu skoro vůbec nevyznala, že neumím nic zhodnotit, jen půvab úsměvu Emmy Stone a Bradley Cooper. Má to snad být na téma: Pokud se vracíš domů po letech relaivně úspěšného působení jinde, tak nelez za starými láskami a nenič co vzrostlo bez tebe, i kdyby to byla tvoje dosud neznámá dcera, ale prosaď se v dobrém působení a jako bonus dostaneš hezoučkou mini bloncku. A tvůj úsměv bude široký, tak široký.

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (2007)

Perfektní, pomalý, poetický, melodramatický, western.   Brad Pitt a Casey Affleck opravdu hrají krásně, zajímavě a jemně. Tím, jak film nespěchá, jak lze drobnohledně sledovat tváře, gesta, atmosféru míst a interiérů pronikáte ZA příběh a nabízí se vám víc než jen "western story", ale hra a tajemnství lidských příběhů. Oni sami smějí anebo nesmějí vyprávět, nejsou jen figurkami filmového scénáře. Zamilujete si každou postavu. Jste víc jako Hospodin a míň jako konzument. Jupíííí

Hrdinové ohně (2017)

Film má veskrze pozitivní podání, jedná se o true story drama, vlastně dramatizovaný memoriál, skupina městských původně dobrovolných hasičů se profesionalizuje  a vedena zásadovým předákem se proslaví a zaslouží a bohužel hromadně zahyne, čímž tragicky zasáhne do životů svých partnerek, rodin a města. Lze sledovat i s dospívajícími a diskutovat o ctnostech, hrdinství, zapálenosti pro věc a moci ohně.

Rodinné hříchy (2004) (TV film)

Jediné zajímavé je má filmu téma. Vše ostatní je slabé hloupé naivní a nevěrohodné. Osobnost matky je mi podivná, neznám tak výrazně záludnou ženu, ale jsem hloupá a možná existují. Kromě Brendy jsou všichni statiste.

Zlo s lidskou tváří (2019)

Zřejmě měl film ambici být dokumentárně věrný. Určitě se povedlo předvést Tedovu věrohodnou svůdnost, určitě se povedlo ukázat moc silné mužské sexuality na zraněnou ženu, určitě film prokazuje ambici zpochybnit samozřejmost trestu smrti, určitě mi udělal příjemný čas sledování. Herecké výkony tři hlavních postav jsou výborné. Sama nechápu, jak se mu mohlo podařit pozabíjet brutálně tolik dívek aniž by jakkoliv pojala jeho snoubenka podezření. Chápu,  mnohé mu mohli přišít, i když nezabijel. Ten policejní mechanismus je znám.

Svěrací kazajka (2005)

Mám pocit, že ta mysterioznost, kterou je žánrově snad film charakterizuje, je spíše zástěrkou před terapeutičností. Film totiž otevírá možnost osvobodit se i když jsem spoutána, i když nemám žádnou perspektivu, osvobodit to dobré v sobě a zcela si vlastně vyfabulovat budoucnost, krásnou budoucnost. Nemusím plakat, zlobit se, trápit se, že nepamatuji dobře minulost, že přítomnost je nesvobodná, budoucnost, v níž  nastane spravedlnost, love story, záchrana života.... to vše skýtá fantastická moc proudu vědomí.... Jack tak zavřen v chladícím boxu blázince, pod vlivem farmak a spoután dokáže být patníáct let vpřed. Huuustej nápad

X+Y (2014)

Velmi dobrý film, který na pozadí autisty a jeho matematické geniality poukazuje na osamělost jeho matky a životní tíži osamělosti života s dítětem, které vás nepohladí a jemuž nerozumíte an matematicky ani lidsky a přitom jste povina se radovat i s ním a pokoušet se jej chápat. A koho vám přivede? Učitele Mrzáka a děvče Čiňanku. Všichni jsou divní a vy jste sama.

Noční zvířata (2016)

Pro mně výjimečný vizuální zážitek - designový, tvářový a scénický. Nejsem tak vzdělaná, abych mohla říct, kolikrát už byl použit motiv: dva příběhy v jednom ale nakonec jeden příběh ve dvou variantách. Tajemství, právo na fabulaci, iluzizace a dezuilizace. Váš ex píše text, ve kterém se zobrazujete a přes ten text a jím vyprávěný příběh Susan a vy s ní vzpomínáte na svého ex, na to co vám říkala matka, s cím v něm a na něm jste byla konfrontována a přitom chtěla obstát a neobstála, uspěla jste na oko ale váš svět se zhroutil a vy už jenom sedíte a pijete sice elegantně ale osaměle...

Souboj pohlaví (2017)

Někdy úsměvné nekdy spíše smutnící vzpomínání na počátek 70let v tenisu, kde tehdy kralovala Billie Jane King a hrála za srovnatelnou výši odměn pro ženy, odmítnutí všech macho šovinistických idejí ve společnosti. Také tu zarezonují témata stejnopohlavní lásky a silového pojetí tenisu a sázkařské posedlosti. Škoda, že neumím dobře anglicky, abych si lépe užila tu pravděpodobnou spoustu dvojsmyslů, ftipů a džouků. Ocenila jsem docela autentické a věrohodné tenisové záběry a záznamy.