Doctor Who: Dreamland (2009) (seriál)

V podstatě se jedná o klasickou epizodu, jen s tím, že tady animace nahradila vysoký rozpočet. Ale tak šlo to

Pán času (2005) (seriál)

Po první sérii musím hodnotit slabě, ta první je taková roztahaná, herci většinou neumí hrát, viz. Rose je tragická s tím jejím kukučem a navíc prokrácení by hodně pomohlo. Ale to platí jen u této série. No král je mrtev, ať žije doctor. Po výměně doctora šla kvalita nahoru, David Tennant do role doctora daleko víc sedí a po výměně i společnice jsem nadmíru spokojen. Ve 4 sezoně změna nová společnice Donna. S nástupem doctora v podání Matta Smithe společně s Amy (love), Roryho a příležitostně River Spring (A to jejich kočkování!) nemůžu jinak než za výborných i přesto, že ta první série je šílená. Oblíbíte si Doctora, dáte-li tomu šanci. Musím běžet, už slyším Tardis, tak já běžím vykoumat, co je to Silence zač. :)

Pohřben zaživa (2010)

Výborný Ryan, fakt jo, ostatní ztrácí těžkou nelogičností viz.- signál, dialogy, naprostý dostatek vzduchu, že si tam mohl svítit zapalovačem (a ten plamen!) a ta super neautentická "akční scéna". K plusu řadím 3 věci: Ryana; rozhovor s ředitelem a závěrečných 5 min.

Sociální síť (2010)

D. Fincher předvádí kulometnou palbu dialogů, u kterých ani titulky nestíhali ;) I kdyby to bylo o vývoji lentilek, tak to nebere vůbec nic z filmu. Fb neFb tohle bylo super!

5 centimetrů za sekundu (2007)

Když skončil první příběh měl jsem pocit, že už to sleduji hodinu a nikoli 25min. Tak okouzlen vizuální stránkou, která je zde vykreslena zcela překrásně s velkým smyslem pro detail okamžiku, že jsem přestal vnímat obyčejný čas, ale ponořil se do pomalého plynutí toku filmového času.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Komiksovou předlohu neznám (což v brzké době napravím), ale nemůžu se zbavit pocitu, že i kdybych znal nepřipravilo by mě to na tuhle smršť. Už jen úvodní logo studia universal převedeno do 8bitového kódu za zvuků, jak jinak než 8bitových dává jasně najevo, že tady se servítky brát nebudou. Michael Cera je prostě postava nerda (což mi pořád žádným filmem nevyvrátil) a vyloženě mi sem sedí. Sice mi nepřišlo, že dokáže sbalit jednu ženskou za druhou ;) což při jeho postavě ňoumy vůbec nejde. Zato zamilovat se bezhlavě to on umí (jak mě přesvědčuje ve filmech). A když se zamiluje do takové jako je Ramona (která, mě svými barvami vlasů prostě evokovala Katie Winslet z Eternal Sunshine of Spotless Mind) tak se nedokáže vypořádat s rozchodem s jinou. Jenže Holka jako Ramona má prostě jednu vadu na kráse, což jak jinak Scott zjistí velmi brzo. Aby s ní mohl chodit musí bojovat s jejími 7 ex. Jenže Scott není žádný béčko a rvát se fakt umí. Po 1,5 fightech jsem si říkal:“Ok, fajn ale to se bude bitkovat se všemi jen takhle?“ Jenže ono ne, je tam i důvtip. Což je vyloženě vidět na squadře hereckých tváří, který si tu vyloženě užívají být. Viz. Chris Evans si to vyloženě užívá být ex/celebritou. Brandon Routh aka Vegan se super veganskýma schopnostma odráží green lantera (ten herec prostě nemůže být pouze Superman, tsss). Vizuální stránka jde ruku v ruce s výbornými skladbami.Výborně to utíká. A ta vymazlenost s jednotlivými scénami přímo bije do očí (viz. Kick-Ass nebo Speed-racer). Závěr: Pokud víte/tušíte kdo je zelda, final fantasy (jakékoli) či Pac-Man neváhejte a zajděte do kina (bez přítelkyně-klidně s ní pokud ji to bude bavit).

V (2009) (seriál)

Chtějí mír..Navždy...Shlédnul jsem celou 1.sérii a nehodlám pokračovat dál. Seriál si bere všude, to bych bral ale nedomyšlený scénář a naprosto nelogické chování postav mi to kazí. Oni jsou vyspělejší alieni, který dokáže porazit jejich 5.flotila složená z jejich udržbářů? No to neberu :) a ten kněz je mimo..Ale něco k dobru Morena Baccarin je v tomhle dobrá mrcha ;) Úplná Aliení královna...Vám garantuju, že vdalší serii sundá kůži a uvidíte ji v pravém balení..Pokud mi někdo potvrdí, že tam přiběhne Ripleyová a sejme ji raketometem s jejich aktivačním kódem tak se k tomu vrátím.

Hledání Země Nezemě (2004)

Peter Pan -- dříve pro mě jen jistá představa o klučinovi, který věří ve víly, bojuje proti pirátům a nikdy nechce vyrůst+umí létat. Toť vše co tak nějak vím o této postavě. Proto jsem k životnímu příběhu autora přistupoval pomalu. Pomalu myšleno ve stylu měsíců čekání na správný den projekce. Den nastal a vůbec nelituji jediné vteřiny filmu. Johnny Depp a Kate Winslet hrají přesně tak jak mají a drží se zavedeného tempa filmu. Přestože je to životní příběh člověka, co vytvořil Peter Pana, velký důraz je kladen na mladičkého Petra(dokonalý Freddie Highmore), který nechce být oblbován dospělými jen proto že je dítě. Nechápe, jak ostatní si představují, že jsou někým jiným a že u toho nacházejí zábavu. A to je tak v postatě vše co k ději filmu chci říct. Ostatní už musíte objevit sami. Velmi mě bavili scény právě s dětskými hrami, ať už hra na piráty na rozbouřeném oceánu nebo přestřelka na Divokém západě. Ovšem hlavní náplní je hledání Země Nezemě až do chvíle, kdy je skutečně nalezena. Což je ta nejdojemnější, ale zároveň i nejsmutnější část filmu.