Počátek (2010)

Ach můj bože! Nolane, jak to děláš? Že slintám blahem nad každým tvým počinem, jak to děláš, že zvládneš pět rovin filmu a není z toho slátanina? Jak to děláš, že závěrečná pointa bude dlouhosáhlým rozborem myšlenkových pochodů? Zaprvé skoro každý tam hraje výborně, teda až na Ellen Page (nevýrazná na to, že měla vytvořit koncepty snových podschodí, spíš je tam na okrasu). Auta jedou po silnici a náhle ulicí projíždí vlak. Bylo to něco, co tam nemělo co dělat a přesto to tam dokonale padlo. Nolan prostě umí, akční scény jsou tak vyšperkovaný, že to se jen tak nevidí. Nolan ví, jak narušit klišé a stvořit si podívanou k obrazu svému. Akční scény neslouží k efektivnosti, ale k vysvětlení, co vše je možné zažít ve snu. Sen je jenom projekce fantasie. A že je možné sestoupit po schodech až ke králičí noře vlastního podvědomí. A s jakou lehkostí si udržel otěže při zobrazování akce v pěti (!!) úrovních snu. Poslední záběr mě nechal nahlodaného tak bravurním způsobem, že jsem neměl slov já, ani zbytek sálu. Chce to vidět vícekrát, aby se zachytilo více podrobností. Podrobnosti jsou protkaný dějem, že je nelze zachytit najednou. To by nebyl Nolan, kdyby vysvětlil vše. V Inception je nutné zapnou mozkové závity na co největší obrátky a nechat se prokousávat snovými sekvencemi nejenom v první úrovni, kdežto v mnoha dalších. Lze se totiž ponořit do snu, jenže v něm se lze opět ponořit do „snu uvnitř snu“ a aby to nebylo málo, na každé úrovni běží čas o 20^3 pomaleji než na předchozí úrovni. Ve skutečnosti se celý děj se odehrává během letu do L. A. pod zavřenými víčky. Ve snu se meze prostě nekladou. Pokud nejste Cobb a nesleduje vás vaše žena i tam. Soundtrack je naprosto příhodný, někdy dokáže zamávat tak, že to ještě více vtáhne do děje. Přesto samostatně si myslím, že nebude fungovat. Bude chybět ta vizuální stránka, která bude mráz po zádech doprovázet. Inception stojí za to vidět. Na velkém plátně a obklopen zvukem. Utíkejte do kina, ať si tahle pan Nolan může točit pro radost. Je to vybroušený filmový klenot, který je radostí sledovat.

3-iron (2004)

pozn pro me:davam 3 ale budu to muset sjet znova

Půlnoční polibek (2007)

Takova malé povídání v průběhu jednoho dne ala Kevin Smith ve svých počátcích.

Kick-Ass (2010)

A kdo neměl chuť po tom si jít na eBay koupit lyžárskou kombinézu? No kdo ne? Kick-ass dostál slova a zařadil tam takový speed umění, že jsem prostě žasnul, neskutečně vymazlený scény, střídání s komiksovou formou, promyšlený střih a prostě to všechno jelo rychleji než Red Mistovo auto :) I přesto, že jsem četl komiks tak Hitgirl s tváří Chloe Moretz mi fakt sedla dokonale. A navíc co všechno dělala a říkala by 11letá holka říkat neměla a už vůbec ne dělat. Let's go to kick some ass!

FlashForward - Vzpomínka na budoucnost (2009) (seriál)

FlashForward hodnotím po 5dílech .. Nebaví mě to, chtějí vypadat tajemně, propojeně a chtějí zaplnit díru po Lost (nelze si nevšimnout)

Poldové (2010)

Našlápnutá buddy komedie o dvou poldech :) Jeden má tak ukecanou hubu, že mu asistuje až Stifler :) (kterej těch pár minut ve filmu válcuje). A je v tom silně poznat Kevin Smith. Užil jsem si to :) Scéna z auta je snad nejpamětnější :) ťuk ťuk? kdo tam? Pomeranč.....Ne, ne ne ne ne ne ne ne, a sacra ne ....ne ne ne ne :D

Alenka v říši divů (2010)

Teda to nemělo hlavu ani patu..děj žádný, motivace žádná, a ještě s tou vysmátou kočkou vykrádá Totoro.

Pokušení (2009)

Tak 3/4 filmu se mi hodně líbíli. Konečná část mě zklamala svým vyvrcholením. Amanda Seyfried tu hraje prostitutku, která když se zadívá do objektivu tak filmové políčka málem vzplanou :) O tom, že se tu občas mihne bez oblečení jen a jen přispívá čemu autoři původně zamýšleli. Julianne Moore svoji roli propujčuje onu třešničku na dortu, které se mi ve filmu líbila nejvíc.

The End of the Line (2009)

O úbytku ryb v oceánech, o tom jak za 40 let dojdou ryby a co je potřeba dělat..Dokument zaujme poselstvím, o statistických jednotkách nemluvím, ale je jasný, že moře je čím dál víc prázdnější. Nabízí možnosti řešení a jako nejvíc reálný mi přišli ty rezervace, protože pokud by stály stejně jako ty rybí farmy tak i snad by bylo víc pracovních příležitostí. Každopádně pokud se nic nezmění, tak brzo budeme znát ryby jen z dokumentů od BBC. A to by byla velká škoda. Chce to změnu, slovo o tom budu šířit. I malá jednotka mlže změnit svět.

Dům z písku a mlhy (2003)

Jennifer se mi tady trošku ztrácí, Ben Kingsley ji těžce převálcuje. Jeho modlení patří k vrcholům filmu, některé záběry bych si nechal zarámovat. Avšak postavy se chovají dle mě nereálně. Chyběla mi tam ta emoce u ostatních postav. Jsou reálné to ano, přesto naprosto vyšumí. 3/5