Tři Tygři ve filmu: JACKPOT (2022)

Nejde o áčkový ani béčkový či céčkový film. Je to óčková jízda, ale to "O" neznačí nízkou kvalitu, "O" značí Ostravu. Co to je a jak to vzniklo: Co se stane, když spojíte vysokého podnikavce, blonďatého showmana, polo italského erotomana a českého Poláka? Improvizační kvartet s názvem Tři tygři, který se postupem času vypracoval od improshow přes divadlo Mír, video sketche na youtube a vlastní VOD platformu Mír Play až k celovečernímu filmu. Což všeho všudy trvalo 6-7 let. Tři tygři natočili přes 150 scének a v současné době se těší obrovské popularitě v Česku a na Slovensku.  Žánr: Celkové zaměření obsahu je převážně komediální. Samozřejmě humoru existuje několik druhů a této partě není nic svaté. Legraci si rádi udělají z obyčejných lidí všeho věku a pohlaví, politiků, svých kolegů, ale i sami ze sebe. Není jim cizí slovní (částečně vulgární) humor. Často jdou až na hranici trapnosti, což sami přiznávají. Herci si své postavy drží hezky. Jde spíše o už profláknuté karikaturní postavy, o které máte i tak strach, jelikož z Dušana Sitka v roli mafiánského bosse srší respekt a z jeho poskoků (Sára Erlebachová, Petr Sýkora) jakbysmet. Režijně je třeba vypíchnout bitkové choreografie. Emil Křižka nemá problém ukočírovat jak horor s tísnivou atmosférou (např. Ruchot Raoth, Hrana zlomu), tak tuhle ztřeštěnou komedii. Štěpán Kozub má můj obdiv a soucit, jelikož celý film šilhá.

TBH (2022) (seriál)

,,Tady nejsme v Americe, tady jsme v pos*aným Brně." Tato věta zazní právě v reakci na nezdařený útok v brněnské střední škole. Nejedná se však v žádném případě o kriminálku či detektivku. Spíše o psychologickou studii náctiletých studentů a jejich blízkých, hlavně tedy rodičů. Tempo je velmi příjemné a svižné. Každý díl předá přesně to, co předat chce, jako na dlani. První epizoda skvěle a přirozeně uvede nic netušícího diváka do situace a od ní se odpíchne. Jde o podstatný milník a důležitý bod v ději, který není vyprávěn chronologicky. Nesouvislá struktura příběhu je tak vždy rozdělena na před a po útoku. Navíc se pokaždé na situaci díváme očima někoho jiného. Postavy vůbec nejsou černobílé, naopak velmi komplexní a není zcela jasno, kdo je oběť a kdo viník. Respektive jasné to je, ovšem role se střídají, záleží na okolnosti a úhlu pohledu. Někdo je grázl od přírody, někdo se do něj transformuje. Na autentičnosti díla přidávají mobilní telefony a sociální sítě, nedílná součást dnešní, hlavně mladé společnosti. Mnoho informací se dozvídáme skrz textové zprávy na obrazovce. Případně je kamera použita jako při živém vysílání např. na instagramu a děj sledujeme jako z vlastního mobilu. 85%

TBH - TBH To je konec, kámo (2022) (epizoda)

Sledovat útok z prvního dílu z druhé strany telefonu Nessy, čili očima ostatních spolužáků, je skvělý start epizody. Vztahy se vyřešily v pohodě. Závěrečnou párty si herci očividně užili, čili divák si ji užije také. Jediné s čím mám problém je úplně poslední scéna - po dialogu Nessy a Tondy. Celý seriál má tím pádem za mě dobrý konec, ne už tolik závěr. Prostě se to najednou stoplo.

TBH - TBH Nikomu to nepomůže (2022) (epizoda)

Věčná streamerka Mája (Martina Czyžová) se dostává do bodu, kdy cítí vinu a odpovědnost za věci, které se dějí jejím spolužákům. Holt vysílat vše hned do světa není vždy to nejlepší.

TBH - TBH Kluci nebrečí (2022) (epizoda)

V minulém díle se řešila budoucnost týmu a zde se elegantně dořešila. Pavel (Jiří Hába) se na kapitána hodí a hlasování bylo určitým zlomem pro něj i celý kolektiv. PS: Pepa (Kanwar Šulc) trousí fakt luxusní hlášky. :D

TBH - TBH Ty mi tak rozumíš (2022) (epizoda)

,,Takže co, empatie?!" Tady jsem trochu v rozpacích z Lukyho. I Když vlastně asi ne. Prostě se to na něm podepsalo. Jen oproti druhému dílu, kdy se k Nesse choval jako deb*l je teď morální a nechce nechat Roba na holičkách na úkor týmu. Ale jinak fajn rozepře a motanice mezi Nessou a Lukym, potažmo Lukym a Pavlem.

TBH - TBH Jsme v tom spolu (2022) (epizoda)

Už se to dostalo i do televize. V dobrém ránu se tři postavy (Nessa, Mája, Luky) rozpovídají o útoku z prvního dílu. A po dialogu mezi Májou (Martina Czyžová) a otcem Vanessy se ukázalo, že Mája je fakt drsná! Nicméně i ona má své démony.

TBH - TBH Byl to jenom prank (2022) (epizoda)

Tady se příběh dostává ke kořenům konfliktu. Tonda (Filip Srbecký) se dostal do velmi svízelné situace. Scéna v chlapecké šatně je opravdu nepříjemná i divákovi. Kompenzují to zpomalené záběry na florbalovou hru.