R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů (2013)

Nie sú to síce Muži v čiernom ani seriál Dead like me (v oboch sa RIPD výrazne inšpiroval), Ryana Reynoldsa nemusím a Jeffovi by som bez titulkov nerozumela ani slovo - ale venujú sa mojim obľúbeným témam, takže si získali moje sympatie. Malo to fúru chýb, trápne CGI, zbytočne dlhé nudné scény, triviálnu zápletku, cukríkovú romantiku a ešte na kadečo by som prišla... no ale dobre. Proste ich vezmem na milosť - nateraz. A neskôr sa uvidí. Apropos, Mary-Louise Parker ako šéfka bola najlepšia postava :-)

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Najviac ma konsternovalo, prečo sa tam jégeri a kaidžu márovali päsťami, namiesto aby použili zbrane, no ale dobre... asi si chceli dokázať, koľko dajú zásahov, než ich oveľa masívnejšia beštia rozseká na cucky a medzitým rozfláka kus najbližšieho osídlenia. Avšak,... za to, že mi pekne poukazovali kadejaké príšerky, pridávam 1*. Lebo napríklad pri takom Cloverfielde furt iba tízovali a prd ukázali, tak ma naštvali dvakrát (prvýkrát tupým scenárom) - tu som sa aspoň mohla vynadívať na vizuál.

Lov lososů v Jemenu (2011)

Veru Hallström to vie aj lepšie, ako píše Wormboy, to je pravda :-) Ja som nevedela celkom do čoho idem, z upútavky som si pamätala len atmosféru a Kristin Scott Thomas. Nakoniec sa z toho vykľula romantická komédia - lenže čo je super, že Briti aj do "romkomu" dokázali nainštalovať svoju typickú politickú satiru, ktorá na mňa funguje :-) Všetci hlavní herci boli vo výborne ušitých rolách, presne v takých, aké im pasujú. Takže hoci to vie Hallström aj lepšie, na Love lososov vidieť, že to vie minimálne takto na istotu... a na červené hodnotenie mu to vystačilo ;-)

Padlí andělé (2003)

Film, ktorý má niečo do seba, ale po 1,5 videniach (prvýkrát to nebolo od začiatku) som sa rozhodla pre decentné 3*, ktoré však považujem za dobré hodnotenie. Komorná dráma nielen o dospievaní troch dcér depresívnej matky a impulzívneho otca, ktorých poznačila tragická strata prvorodeného syna (rodičov) a fotrove šialené výstrelky (deti), je intímnym portrétom jednej neštandardnej (či štandardne čudnej) rodiny. Proces trojitej rozmanitosti dozrievania a reakcií v troch odlišných dcérach bol asi tým najzaujímavejším.

Made in Iceland (2011)

K filmu som sa dostala tak, že ma prekvapilo nízke hodnotenie DaviDa3141 a v jeho denníčku som našla odkaz na Vimeo. Netušila som, čo mohlo byť na krátkom dokumente také biedne, že si to zaslúži 2*. Ja sama nakoniec dávam len slušné 3, lebo ma Klara Harden tiež nijako neohromila :-) No nebolo to zlé, ako píšu aj iní, pekná príroda... veď Island je jedinečný. Nesadol mi však výber hudby, nie som fanúšikom rozdeľovania obrazu na štyri a mám radšej faktografické dokumenty, kde sa aj dozviem, na čo sa dívam. Tu to však nebolo účelom, preto tento aspekt musím tolerovať a uznať, že to bolo poetické a s individuálnym prístupom ;-) Jednoducho vizuálne zážitkovo orientovaný kraťas. Lepší priemer.

Evelyn (2012)

Úvod v Peru som nevidela, lebo som film zapla až neskôr. Nezdal sa mi zlý, práve naopak, priklincoval ma a pozerala som až do neskorej noci. Možno som videla menej filmov o obchode s bielym mäsom ako ľudia, ktorí tomuto vyčítajú podpriemernosť - ale mne sa naopak zdal skvele spracovaný. Zaobišiel sa v podstate bez explicitných scén plných surových násilností a pornografie (ktoré dnes používajú aj filmy bez zodpovedajúceho obsahu, no chcú použiť tvrdé násilie a sex, tak ho tam proste "naroubujú"), zato bodoval atmosférou napätia, strachu aj bezmocnosti, ktorá pôsobila prirodzene.

Monstrum z galaxie Arkana (1981)

Na počudovanie som sa celkom bavila. Nesledovala som úplne pozorne, je to film, ktorý vám aj pri decentnej minutáži dovolí kresliť aj pozbierať zo sušiaka prádlo... ale dávam 3* za ten humor... to bolo také absurdné, bláznivé aj vypočítavé v jednom, že tie blbé fóry si ma jednoducho získali. Taká kravina, až je to srandovné.

Bolestná realita (1994)

Myslela som si, že už kvôli tej romantickej odrhovačke Baby I love your way to je nejakým spôsobom kultový film. Trt makový. Nepozerala som ho síce na 100%, ale prečo? Lebo sa to nedalo. To bola taká strašná, preafektovaná NUDA, že som sa väčšinu času radšej nedívala, len počúvala tie ich "dozrievajúce" plky a problémy a varila obed. Hádam jediná zábavná postava bol nafúkaný moderátor okázalo trápnej rannej šou :-) Prípadne ešte divní rodičia. Naopak mladí protagonisti mi prišli totálne nezaujímaví, trápne rozháraní, infantilní a neznesiteľní. Ako vravím, nedávala som úplne pozor, ale nemyslím si, že by to príliš pomohlo. Aspoň ten vyprážaný patizón čo som upiekla pri filme, bol skvelý :-)

Na dotek (2004)

Na drámy o partnerských viacuholníkoch mávam náladu veľmi zriedka. Preto ma samú prekvapilo, keď som si Closer pustila v telke... a ono ma to zaujalo, chytilo a nechcelo pustiť. Asi v dvoch tretinách ma tie krkolomné výmeny partnerov prestávali tankovať a vulgárne preslovy Cliva Owena baviť,.. ale stále to malo niečo do seba.

Iron Man 3 (2013)

Akurát pred filmom som mala kratšiu frfľaciu sešn na margo toho, že všetky komiksovky sú na jedno kopyto, preto je len zopár, ktoré si pozriem rada. Medzi ne patrí aj Iron man... no a po zhliadnutí trojky som bola maximálne spokojná, lebo všetko bolo ako malo byť a možno ešte lepšie. Postava vtipne mrchavého Tonyho Starka tomu vždy dodá tú šťavičku, ktorú vážne sa tváriace komiksáky nemajú (a pôsobia niekedy smiešne).