Stážisti (2013)

Vydržala som to asi do polovice (dorazil ma Vincov prejav pri metlobale), potom bolo viac než jasné, že pokračovať to bude len ďalšími obmenami už použitých scén a hepyendom, ktorý bol pre zmenu jasný ešte pred úvodnými titulkami - čiže už pri čítaní anotácie, prípadne synopsy či plagátu. Jednoducho totálne tuctová nalinkovaná komédia. Aj také občas prekvapia, pobavia či zaujmú netradičným prístupom alebo čiernym humorom - avšak to nie je prípad Stážistov.

Nebožtíci přejí lásce (1972)

Myslím, že FrodoF to povedal v kocke aj za mňa :-) Príliš dlhé, ale inak zlatá rom-kom klasika. Od kombinácie mien Wilder, Lemmon by sme nič mizerné určite nečakali.

Válka krásek (2008)

Predvídateľné a ľahučké, majstrovským komédiám s tematikou voľby krások (Krása na zabití) to samozrejme nesiaha ani po členky... ale nechýba tomu typický francúzsky šmrnc a dalo sa to pozerať. Asi najviac ma bavili tie drobnosti absolútne charakteristické pre komédie od Frantíkov :-).

Světová válka Z (2013)

Teda zombíčiny príliš nemusím, dokonca som neplánovala WWZ ani dopozerať, chcela som odísť do postele... ale ten film ma od prvej minúty (no tak dobre, až po skončení úvodnej idylickej rodinnej scénky) chytil a už nepustil. Inteligentný, napínavý, drsný scifáč s rozumnou mierou pátosu (sčasti aj preto, že hrdinské USA nahradilo hrdinské OSN). Robili tam síce kopec blbostí, ktoré ma rozčuľovali, ale vo víre deja a pod ťarchou výsledného pozitívneho dojmu som na ne tak trochu zabudla ;-) A to som prosímpekne počula, že knižná predloha je vraj zaujímavejšia, lepšia a vraj má aj iný koniec. Mám chuť si ju prečítať! P.S.: Bradova vysušená filmová manželka mi bola hádam ešte viac nesympatická, než tá reálna :-p

Precious (2009)

Uf, bola to silnejšia skúška nervov než kdejaký horor. Keď som videla, čo robila a hlavne hovorila dennodenne Precious jej primitívna matka, bolo mi jasné, že z toho normálne, nezranené ľudské stvorenie nemohlo vzniknúť. V daných podmienkach je aj psychický stav Precious celkom pochopiteľný, ani na sekundu by mi nenapadlo začať na podobne stýranú bytosť kričať, nech sa vzchopí a postaví na nohy - v takýchto stavoch to jednoducho nefunguje, a keď sme to nezažili, nemôžeme to ani posúdiť (na margo komentára od Kiddo). A to vlastne - ako poznamenala KevSpa - režisér niektoré emočne vypäté scény utlmoval umeleckým zámerom. Lenže neviem akú rolu hrali Preciousine fantázie v knihe, spolieham sa preto na tvorcov filmu, že tam proste museli byť.

Chata v horách (2012)

Nechala som sa zlákať na komentáre o tom, že prvá polovica je síce tínedžerská vyvražďovačka, ale tá druhá ma určite prekvapí. Dočítala som sa aj o asociáciách s inými horormi a o pozadí výletu na chatu nás film informuje hneď na začiatku, takže to nie je šoková terapia - ale ten úplný záver, ten ma dostal aj rozosmial :-) Za tie posledné scény, keď sa ani jedno očakávané klišé nenaplnilo, za to im dávam štvrtú hviezdičku!

Temný rytíř povstal (2012)

Asi som nebola v správnej nálade alebo čo, ale tento komiksák sa medzi moje obľúbené nezaradí, hoci predchádzajúcich nových Batmanov som zvládla lepšie. Viem veľmi dobre, že ako fantastika tak komiksové námety vyžadujú najprv prijatie pravidiel a následné vžitie sa do príbehu. Ale odkedy Bane prvýkrát prehovoril tým čudne komickým hlasom, už sa to iba zhoršovalo. Príbeh bol ťahaný za vlasy stále viac a viac, až som nebola ochotná ho tolerovať. Zostal iba dobrý vizuálny dojem, to ostatné bolo len rozčarovanie. Rovnako ako užívateľ emo musím použiť slovné spojenie "obrovské sklamanie".

Den, kdy zastřelili Kennedyho (2013) (TV film)

Podrobné, kopec zaujímavých záberov aj svedectiev. Asi dosť vyčerpávajúci dokument k téme, bola som spokojná.

Pohlednice z Hollywoodu (1990)

Tento film bol v telke už toľkokrát, že som si ho musela konečne pozrieť. Nebyť Streepovej a MacLainovej, zapadol dávno prachom. Najviac ma prekvapilo v záverečných titulkoch, že námet a scenár napísala Carrie Fisher.

Show začíná (2005)

Prepínam telku, film začína... zaujal ma názov, obraz zavoňal starými časmi... potom sa objavila Judi Dench... potom som si pozrela obsah. Bolo rozhodnuté, že pozerám ďalej. O nejakých 15 minút neskôr - keď už som bola načisto očarená - som ešte pozrela na ČSFD a uvidela meno režiséra - prípad bol jasný, môj obľúbenec Stephen Frears! Ďalej už sa môj vzťah s týmto filmom vyvíjal len harmonicky a romanticky. Skvelý zážitok, maximálne sa mi páčilo :-)