Bod zlomu (1991)

V dnešní době už v podstatě kultovní film a já ho viděl poprvé až 30 let po premiéře. A kupodivu mu to na atmosféře moc neubralo. Obsazení je perfektní - začínající Keane Reeves a hvězdný Patrick Swayze, které doplňují Gary Busey nebo John C. McGinley. Jinak je to klasický akční film z devadesátek, který už by v dnešní době nevzniknul a na tu nostalgii funguje docela dobře.

Elvis (2022)

Droxford, 2.9.2022 Skvělá volba na film do letního kina. Upřímně jsem se docela těšil na film o Elvisovi a možná právě moje očekávání mi ten výsledek trochu srazily. Protože to bylo zaměřené hlavně na vztah Elvise a jeho manažera a já čekal spíš zaměření na Elvise samotného. Austin Butler mi do role Elvise seděl a už dlouho jsem upřímně nesnášel postavu tolik, jako Colonela v podání Toma Hankse. Hudba je samozřejmě skvělá a je vidět, jak strašně si s tím tvůrci vyhráli - výprava, kostýmy, střihy scén. Spokojenost, ale k nadšení něco chybí.

Na pohodu (2020) (seriál)

Feel Good je takový zvláštní kousek, který asi nesedne každému. Podle názvu by samozřejmě měl vyvolávat hlavně ty pozitivní pocity a člověku docela příjemně utíká, pokud se mu zalíbí. To však nutně neznamená, že vyvolává jen ty pozitivní pocity. Mae Martin je komička, která seriál napsala a sama si zahrála hlavní roli, což mi je sympatická a druhou polovičku ji hraje Charlotte Ritchie. Řeší se hlavně jejich vztah, ale dojde i na traumata z minulosti a obě postavy si musí vyřešit v sobě, co vlastně od života chtějí. George mi přišla hlavně na začátku docela otravná a k Mae se chovala docela podivně, ale když si otázku vlastní orientace, tak se její postava změnila. Oproti tomu Mae byla celou dobu hodně destruktivní, což samozřejmě vychází z toho, že jde o nejistou osobnost. Celkově ten jejich vztah byl hodně zvláštní, ale zároveň dostatečně zajímavý, aby mě udržel u sledování. Dvě krátké série jsou tak akorát. Řekl bych, že je to spíš drama než komedie, i když samozřejmě prostředí stand-up komiků přinese nějakou zábavu. Vedlejší postavy mají své kouzlo a třeba takový Phil v paměti uvízne.

Duše (2020)

Vlastně docela příjemný animák. Příjemné postavy, dobře vybrané hlasy a neokoukané téma. Svět duší zajímavý a hravý, plný zábavných postav, škoda, že svět lidí nezaujme ničím navíc, ani vedlejší postavy nejsou tak zajímavé. Víceméně animák pro dospělé, úplně si neumím představit, jak to funguje u dětí. Pixar už měl lepší filmy, ale i tak je to pro mě takových pěkných 70 %

Případ Roubal (2021) (seriál)

Nechal jsem se nalakát Devadesátkami a doufal jsem, že se v Čechách podaří další krimi z té doby založená na skutečnosti. Navíc mě lákalo obsazení, Hynek Čermák mě baví a tahle role mu sedne jako ulitá, škoda jen, že nemá víc prostoru se do toho naplno položit. Vlastně to působí tak, že víc než o Roubala, jde v téhle minisérii o postavu zástupkyně v podání Kamily Trnkové. Největší problém vidím v tom, že jde o zpracování soudního procesu a ten bohužel nedokáže nabídnout takové drama, jako by nabídly samotné případy. Čekal jsem víc z těch případů než jen dokazování viny či neviny. Chybí tomu prostě něco navíc, něco co by seriál vystrčilo ze zástupu podobných dramat. Bohužel z toho ve finále vypadne jen průměrné soudní drama, které se zakládá na skutečnosti, ale podle mě jí nedokáže pořádně vytěžit. Je to škoda, protože to mohlo dopadnout o dost líp.

Volný den Ferrise Buellera (1986)

Ferris Bueller má v hlavně v Americe v podstatě kultovní postavení a pořád na něj někdo odkazuje. Teď když jsem ho viděl, tak vlastně nechápu proč. Težko fandit Ferrisovi, když se chová je hajzlík a to hlavně vůči svému nejlepšímu kamarádovi a celej ten jeho plán na "volný den" nedává moc smysl. Uznávám, že tam je pár okamžiků, které pobavily, ale tak nějak jsem čekal víc. Takhle zbyde asi jen konstatování, že na svou dobu to bylo něco jiného a nového, což nejspíš k tomu postavení stačilo. Mimochodem, určitě ale překvapí vidět Baby v jiné roli nebo Charlieho Sheena na začátcích kariéry.

Nadějná mladá žena (2020)

Vlastně dost zajímavej film, i když není úplně jednoduchý ho sledovat. Carey Mulligan mě nepřekvapila a je jako obvykle skvělá. Baví mě i fakt, že v podstatě všechny vedlejší role jsou obsazené herci, které odněkud znám. Námět rozhodně zajímavý, provedení jsem čekal ještě o něco drastičtější. Konec byl vcelku překvapivý, čekal jsem nějakou šílenost, ale tohle ne.

Když se všechno po*ere: Woodstock 99 (2022) (seriál)

Zvláštní, že až do sledování dokumentu jsem o Woodstocku 99 nějak výrazně neslyšel. Přitom tam byl line-up snů, který by lákal i mě. The Offspring, Limp Bizkit nebo Red Hot Chili Peppers v té době na vrcholu sil.  Na začátku přišla skvělá myšlenka - zopakovat legendární festival. Jenže pak už se to začalo kazit. Jen těžko se vám podaří zopakovat atmosféru "míru a lásky", když máte line-up plný rockových a metalových hvězd. I tak to však pořád může být skvělý festival, pokud by byl dobře zorganizovaný. Jenže to se nestalo a když k tomu připočtete i fakt, že na všem se bude šetřit, aby byl profit co největší, tak je recept na katastrofu na světě. Pro dokument se podařilo oslovit široké spektrum lidí. Vyjádří se k němu účastníci, reportéři, organizátoři, hlavní hvězdy, ale především i dva hlavní promotéři akce. Je pro mě šokující, že ti dva ani po letech nepřiznají špetku zodpovědnosti a dokážou ostatním (a hlavně sami sobě) lhát o tom, kdo za ten provar byl zodpovědný. Jen těžko pak můžete vinit Freda Dursta, že dal rozzuřenému davu přesně to, kvůli čemu tam přišli. Co vlastně čekáte, že se stane, když na závěr festivalu rozdáte svíčky tomu samému davu?  Oceňuji, že to rozebralo celý festival den po dni a věnovalo se to tomu, co se tam dělo. Zpočátku hlavně hudebně, ale následně i tomu, jak to dopadlo. Podle mě dobře a poutavě zpracovaná dokumentární minisérie, která stojí za vidění. Je tady odpověď na otázku - Jak vypadá davová hysterie?

West Side Story (2021)

Guildford, 12.8.2022 Letní kino v Guidlfordu nabídlo West Side Story a vzhledem k tomu, že jsem ho nikdy předtím neviděl, tak jsem na "novou" verzi byl docela zvědavý. Nevím, jestli to bylo tím, že jsem film sledoval unavený, ale prostě mě tenhle muzikál nějak nechytil a dost mě svým tempem ukolébaval. Některé písničky byly super a choreografie k nim byla perfektní, ale to se dělo mezi nimi už tak zajímavé nebylo. Asi budu muset vyzkoušet i originální verzi, abych měl porovnání.

Lékořicová Pizza (2021)

Zdlouhavá výprava do sedmdesátek. Můj největší problém spočíval v tom, že jsem měl problém uvěřit Garymu jeho věk, na 15 tedy nevypadal a věkový rozdíl mezi hlavní dvojicí (i když ten tam je i ve skutečnosti). Takže jsem se nedokázal přenést přes to, co všechno dělá patnáctiletý kluk, i když scéná s náklaďákem byla zajímavá. Příběh jinak nebyl z těch nejsilnějších a celé to drželo pohromadě jen díky podivnému (ne)vztahu hlavních hrdinů. Neznámá hlavní dvojice jinak byla v pohodě a hvězdy si navíc užily svoje role, Bradley Cooper či Sean Penn si zahráli výstřední postavičky.