Svět pod hlavou (2017) (seriál)

Vím, že se tvůrci inspirovali u seriálu Life on Mars, ale britský originál jsem neviděl, tak mi to nemohlo nic zkazit. Navíc české dobové reálie tomu dávají úplně jiný kontext. A vyjít to nemohlo o moc lépe. Obsazení je skvělé, Neužil je sympaťák, ale opravdové terno se skrývá ve vedlejších rolích. Budař coby komouš Kléma je parádní, ještě o třídu výš je ale Martin Plachý v podání Ivana Trojana. Celá ta depresivní atmosféra ústeckého kraje v roce 1982 byla skvěle podaná a příběh byl vcelku zajímavý. K tomu je třeba přidat SNB, Majora Zemana, Ve stínu kapradiny nebo problémové živly a mix je kompletní. Mě akorát rušily halušky, kterými hrdina trpěl, chápu jejich účel pro příběh, ale i tak mi často přišly dost rušivé. Stejně je to ale jeden z nejpovedenějších seriálů z českých stanic za poslední roky. Jen více takových!

Noelin deník (2022)

Je to tady, čas na vánoční filmy nastal, i když u Noel Diary jsou Vánoce překvapivě na pozadí. Hlavní hrdina Jake (Hartley z This is Us) se vyrovnává s minulostí ve vlastní rodině a přitom pomáhá cizince Rachel (Doss ze Station 19) najít stopy k její vlastní rodině. A zatímco Jake je sympaťák a snadno si ho oblíbíte, tak jeho protějšek Rachel se chová podivně (vytáčí mě, že tvrdí, že přečetla celou knihu během pár hodin). Celkově to byl docela příjemný film, ale ten konec byl slabší.

Případ mrtvého nebožtíka (2020)

Večer s rodičema a Netflixem. Náhoda vybrala tenhle film a ukázalo se, že publikum si najde. Naši se u toho bavili docela dobře, i když i jim se některé vtipy zdály trapné. Já se bavil o něco méně, ale zase musím uznat, že několik doslovných vtipů mělo šmrnc.

Co kdyby...? (2021) (seriál)

Dlouho jsem sledování animovaného Marvelu odkládal, i díky tomu, že po uzavření třetí fáze už mě tolik nebaví.  Nápad zní zajímavě - co kdyby se něco stalo, jak by to změnilo svět superhrdinů z Marvelu, který známe? Problém je, že provedení už tolik nenadchne. Animace není žádný zázrak a některé postavy si ani nejsou podobné, což je rušívé, když mluví hlasem originálních postav. Navíc, aby si to člověk mohl užít, tak musí mít Marvel nakoukaný. Nápady jsou tedy zajímavé a jako jednohubky se to docela dá sledovat, ale pokud by to člověk neviděl, tak by o moc nepřišel.

RRR (2022)

Tohle je rozhodně nejšílenější film, který jsem za hodně dlouhou dobu viděl. Vzhledem k názvu jsem si původně myslel, že budu koukat na indickou verzi neandrtálců a místo toho přišel takovýhle nářez. Pokud si někdy říkáte, že sledovaný film má všechno, tak o tomhle to platí bez obav. Nabídne totiž i mnohem víc než by vás napadlo čekat. Vlastně moje největší výtky jsou k tomu, že je to hodně dlouhé (a šlo by to krátit bez toho, aby divák přišel o důležité části) a pak také fakt, že některé linky vyzní do ztracena (romantika mezi Bhimem a Jenny). Jinak je to neskutečně nabušená šílenost s přepálenou akcí, která nepřestane překvapovat. Doporučuji ji sledovat s přáteli a dobrým drinkem v ruce, o zábavu budete mít postaráno.

Mimořádná událost (2022)

Lokální vláček a sestava postav charakteristických pro Českou republiku. Funguje podobně jako Vlastnící a pár vtípků a narážek zamíří do černého. Pár se nepodaří na výbornou, ale i tak pobaví. I když by si film zasloužil být o trochu kratší, aby byl o něco údernější.

Redeem Team: Návrat Dream Teamu (2022)

Klasický americký příběh o vykoupení sportovních hrdinů, který baví sledovat. Navíc působí i jako příjemná pocta Kobe Bryantovi, takže za mě povedený dokument.

FIFA: Pod povrchem (2022) (seriál)

Zajímavý dokument, který do větší hloubky rozkrývá to, co zaznamenal každý sportovní fanoušek - tedy korupční skandály ve fotbale. Začíná se vzestupem Seppa Blattera do funkce ředitele FIFA a pak už to začne odkrývat jeden problém za druhým a že se jich podařilo nashromáždit dostatek. Vždy mě dokáže fascinovat, jak si někteří myslí, že jsou nedotknutelní a jak jim nevadí lhát v rozhovorech na kameru. Oceňuji Netflix, že to nenatočil jednostranně a podařilo se mu získat rozhovory se samotným Blatterem a dalšími, kteří jsou do těchto skandálů namočeni. Jak bylo řečeno v dokumentu, tak problém FIFA je v tom, že se nechce změnit. Ano, Blatter byl odstraněn, ale nahradil ho Infantito - člověk, který si užívá posedávání v loži s Putinem a katarskými šejky. To vážně není cesta ven ve snaze se očistit a jsem zvědav, kdy vyplave další skandál a tím nemyslím debakl, kterým je pořadání Mistrovství v Kataru.

Halo (2022) (seriál)

Halo byla docela očekávaná novinka, protože byl seriál založen na velmi úspěšné hře. Já vím, že ta hra existuje, ale nikdy jsem ji nehrál a tak jsem nevěděl, co od toho mám očekávat. A tím pádem z toho pro mě vylezlo docela zajímavé sci-fi, s několika slušnými akčními sekvencemi. Nedokážu říct jak moc je to povedená či nepovedená adaptace hry, ale věřím tomu, že si seriál můžete užít i bez toho.  Pablo Schreiber v hlavní roli je sympaťák a doktorka v podání Nataschy McElhone, má taky slušný vývoj. Jen je škoda, že tam je pár hluchých míst, kdy to vypadá, že se nic neděje a vedlejší linka s Kwan, jejíž směřování není dostatečně zajímavé. Závěr samozřejmě nahrává pokračování a já jsem vcelku zvědav na to, co přijde. Navíc vzhledem k tomu, že těch dobrých sci-fi opravdu není mnoho, tak může i Halo zaujmout.

Motherland (2016) (seriál)

Motherland je britský komediální seriál a k tomu patří i to, že je místy tak cringy, že to bolí. Přesto však dokáže zaujmout a bavil mě sledovat.  Postavy mohou být vaši sousedi od vedle, kteří opravdu řeší každodenní problémy. Jde o opravdu nesourodou skupinu, která má společnou jen jednu věc - jejich děti spolu chodí do školy. Ideální na nenáročné sledování, protože se tady neodehrávají žádná velká dramata a vše je podávané se snahou o vyvolání úsměvu.