Zůstaň se mnou (2014)

Smutná teenage romantika, ve které hraje hlavní roli sympatická Chloe Moretz. Všechno funguje tak, jak se očekává a jestli vás tenhle typ filmů baví, tak si užijete i tenhle. Má to sympatické momenty i příjemnou hudbu, někoho to zasáhne víc a někoho míň.

Sing Street (2016)

Namlsaný z Begin again jsem se pustil i do Sing Street, která sice rozhodně nebyla špatná, ale za svým předchůdcem přeci jen trochu zaostávala. Hudba je opět skvělá, i když tentokrát hlavně ta vybraná ze skutečnosti a zasazení do dobového Irska se podařilo. Příběh o vzniku školní kapely, kvůli oslnění holky, mě vcelku bavil.

Newyorská romance (2013)

Znáte ten pocit, když nevíte co si pustit a pak náhoda vybere za vás a vy si užijete příjemné překvapení. Přesně takhle jsem to měl s Begin Again. A v podstatě se mi na tom líbilo všechno. Keira Knightley je nejen pěkná ženská, ale umí i zpívat, Mark Ruffalo je i v takovéhle roli sympaťák a všichni okolo do toho krásně zapadají. Prostředí New Yorku doplněné skvělým soundtrackem. Takže nepřekvapí, že John Carney stojí i za Once. Takhle by to šlo, takových filmů víc. Jediné, co mě mátlo byly ty pohledy, co si Gretta a Dan vyměňovali. Jsem ale rád, že to dopadlo tak, jak to dopadlo.

Sel8nne (2013)

Finský blesk Teemu Selänne je jeden z největších sympaťáků, co kdy brázdil arény NHL. I proto jsem se na dokument nesoucí jeho jméno těšil, i když je pravda, že jsem očekával, že se mnohem více budou soustředit na jeho hvězdnou kariéru. Takže mě trochu zklamalo, že se dokument soustředí hlavně na jeho život. Navíc dvojice Selänne-Kariya pro mě bude už navždy symbolem Anaheimu, takže mi přijde škoda, že jejich souhra se taky v podstatě vůbec nerozebírá. Škoda, lepší vybalancování mezi osobním životem a hokejovou kariérou a byl by to super dokument.

Pašerák (2018)

Clint Eastwood v roli, která mu je vlastní. Životem protřelý veterán, který nemá filtr a s okolím si moc neláme hlavu. Vážně solidní pašerácká podívaná, kterou jsem si užíval od začátku až do konce a slušně se bavil. Navíc potěší i účast Bradleyho Coopera či Michaela Peni. Takových filmů je třeba víc.

Hra z Anglie (2020) (seriál)

Fotbal mám rád a budu o něm sledovat v podstatě cokoliv, ale kouknout se na dobové britské drama, které je částečně založené na skutečném příběhu. To mě vážně lákalo víc než obvykle. I proto mě mrzí v podstatě nulová propagace od Netflixu, obzvlášť v době, kdy se žádný skutečný sport nemůže konat. Seriál pochází od tvůrce Downton Abbey a i když jsem ho nikdy nesledoval, tak je pravda, že mi to vytvořilo očekávání, alespoň co se týče toho, že vystihnout dobovou Anglii, se podaří. A taky tomu tak bylo. Střet dělnické třídy s gentlemany se podařil na hřišti i mimo něj. Po první epizodě jsem se bál, že se upustí od fotbalu, ale byl jsem příjemně překvapen, že fotbal zůstal v popředí a byl tím hlavním, kolem čeho se to točilo. Ano, došlo na problémy dělnické třídy, na život bohatých i romantické vztahy, ale nic z toho nerušilo. Co se týče fotbalu, tak historická fakta nejsou úplně správně. Ale to vážně nebrání v tom si sednout a užít si fotbalový seriál, který s vámi bude ráda sledovat i vaše drahá polovička.

Whitney: Úžasný hlas, smutný příběh (2017)

Nijak objevný dokument, který se zaměřoval hlavně na vychválení Whitney Houston. Určitě by to bylo o dost zajímavější, kdyby se pustili víc do rozebírání těch temnějších věcí.

Spravedlnost podle Spensera (2020)

Na vypnutí ideální, kombinace akce a buddy komedie funguje. Mark Wahlberg jako obvykle sympaťák a já se slušně pobavil. I když tam bylo nahození na pokračování, tak myslím, že se konat nebude.

Černý zabiják (2013)

Zajímavý dokument, obzvlášť pokud k tomuto tématu nemáte nic nakoukáno. O tom, že držet zvířata v zajetí je špatné už toho bylo natočeno dost, ale tohle tomu přeci jen dává jiný rozměr. Předtím než jsem se na dokument podíval, tak jsem o kosatce jménem Tilikum nikdy nic neslyšel. Opět se ukazuje, že jde hlavně o prachy a dokud tenhle byznys bude dovolený, tak se nic výrazně nezmění.

Bitva u Midway (2019)

Na takovém filmu jako je Midway vlastně není moc špatně a člověka dokáže zabavit. Ale nejspíš vám po něm v hlavě moc nezůstane. Známé obsazení určitě pomáhá, ale postav je tolik, že je těžké všechny si pamatovat nebo dokonce jim fandit. V podstatě od začátku do konce se odehrává jedna bitka za druhou a ty dvě hodiny hravě utečou, jen je škoda, že přes všechen ten boj trochu chybí emoce.