Jak vyrobit vraha (2015) (seriál)

Netflix na mě tak dlouho házel druhou sérii, kvůli její nedávné premiéře, až jsem se rozhodl, že se na tu první přeci jen podívám a odškrtnu si tak ze seznamu jeden z těch seriálů, o kterých v posledních letech mluví snad úplně každý. Making a Murderer mě ale hlavně utvrdil v jednom, true story documentary prostě není něco, co by mě extrémně bavilo a po shlédnutí první řady musím říct, že mě ten hype kolem až zaráží. Tím tomu neupírám, že jde o těžko uvěřitelný příběh, který by si nikdo z nás nechtěl projít. Vzhledem k tomu, že první série se staví na stranu obžalovaného, tak je jasné, že na jeho konci budete mít nutně pochybnosti. Já netvrdím, že to tu vraždu nespáchal a ani to, že za ní je policie, ale podle mě se tady nejedná o případ, kde jste přesvědčeni "beyond reasonable doubt". Aniž bych chtěl, tak mě teď vlastně zajímá, jestli má druhá řada ještě co nabídnout. Druhá řada se snaží pokračovat v obhajobě Stevena Averyho, rozebírá spoustu dalších důkazů a snaží se nabídnout několik jiných teorií ohledně toho, jak se to všechno stalo. Nerad to přiznávám, ale nakonec mě to zajímalo víc než bych chtěl, i když ten hype je mi pořád záhadou. Jsem si jistý jedním, v tomhle případu se hodně věcí stalo za podivných okolností, ale zklamalo mě, že to nepřichází s žádným uzavřením či alespoň vysvětlením. Druhé řadě by určitě nevadilo zkrácení třeba tím, že by se vypustil život rodiny. Mimochodem všiml si někdo, kolik "českých" jmen je v případu zapojeno. Kocourek, Dvorak, Janda...

Všem klukům, které jsem milovala (2018)

Taková obyčejná, milá, teen romantika, která vyčnívá hlavně tím, že v hlavní roli není běloška, ale asiatka. Jinak to jede podle všech zaběhnutých schémat a šablonek, ale proč by ne, když to většinou funguje. Na odpočinek a odreagování fajn a závěr pobavil.

Coco (2017)

Zajímavý nápad, pěkná pohádka a příjemné zpracování posmrtného života. Bavil jsem se dobře, animace se mi líbila, písničky byly fajn. Většinou mě v animácích baví hlavně ty vedlejší postavy, ale tady mě vysloveně štvala postava psa. Přesto je příjemné vidět, že Pixar pořád umí přijít se zajímavým a originálním příběhem, ale podle mě má i lepší filmy.

Princezna z cukrárny (2018)

Je to přesně tak cheesy jak čekáte, ale to nevadí. Někdy se hodí na takový film podívat, vypnout a trochu se u něj pobavit, hlavně když se blíží Vánoce a tohle Netflix umí dopřát. Z tohohle si totiž určitě neodnesete blbou náladu.

Bohemian Rhapsody (2018)

Portsmouth, 15.11.2018 Ano, zvěsti nelhaly a Bohemian Rhapsody je jeden z nejlepších filmů, co jsem za poslední dobu viděl a můj favorit na letošní Oskary. Rami Malek je v roli Freddieho dokonalej a v podstatě nemám, co bych vytknul. Vůbec mi nevadí, že pár detailů bylo přizpůsobeno filmu, přeci jen nejde o dokument a hlavně nijak výrazně nemění skutečnost. Navíc závěrečný koncert byl něco úžasného, tak intenzivní zážitek si z kina už dlouho nepamatuju. Neměl jsem pochybnosti o tom, že hudba bude skvělá, ale tady se víceméně povedlo úplně všechno. Okamžitě bych se chtěl podívat na záznam Live Aid, protože jestli tam i ostatní podávali stejné výkony jako Queen, tak to musel být neskutečný zážitek. Jen nečekejte žádnou kontroverzi, je vidět, že na tom spolupracovali žijící členi Queen a tak je všechno takový uhlazený.

The Cry (2018) (seriál)

V BBC moc dobře ví, co dělají. Vezmou zajímavý námět a s ním spojí alespoň jednoho známého herce, aby vytvořili zajímavou minisérii. Knihu Helen Fitzgerald sice neznám, ale na další roli Jenny Coleman jsem byl zvědav. U prvního dílu jsem si říkal, že to není až takový zázrak, ale závěr překvapil a jsem rád, že jsem vydržel. Pokud neznáte předlohu, tak vás čeká několik překvapivých zvratů a kvalitní čtyři hodiny dramatu, které vás donutí zamyslet se nad tím, jak hrozné musí být přijít o vlastní dítě.

Tenkrát v Americe (1984)

V záplavě tak skvělých hodnocení je mi až trapné hodnotit pouze jako průměr, ale nedá se nic dělat. Gangsterky mám rád, speciálně, když v nich hrají kvalitní herci jako Robert De Niro, jenže tahle mě prostě nedokázala pohltit. A myslím, že filmový svět gangsterů má mnohem zajímavější postavy než je Noodles. Původně jsem si myslel, že mi bude vadit hlavně délka snímku, ale místo toho mi spíš nějak nesednul příběh, který mi prostě nepřišel dostatečně zajímavý.

Král psanec (2018)

Věděl jsem, že se jedná o historický film od Netflixu, ale až do té doby než jsem si ho pustil, tak jsem netušil, že jde vlastně příběhově o navázání na Statečné srdce. To je podle mě jeden z nejlepší historických filmů a tak by Outlaw King určitě nesnesl tvrdé srovnání, nicméně překvapivě dobře jsem se u něj bavil. Krev, špína, krásy Skotska a drsné souboje, to vše je tady k dostání a i když to nenabídne takové památné scény jako Statečné srdce, tak to pořád skvěle funguje a shlédnutí si to určitě zaslouží.

Birdman (2014)

Birdman je Oskarový film, k jehož shlédnutí jsem si hledal cestu snad nejdéle. A to i přesto, že obsazení je skvělé. Co mě na tom odrazovalo jsou reakce ostatních. Kritici to očividně milovali, ale diváci z toho rozhodně odvázání nejsou (a ještě méně pak ti čeští). Nicméně jsem se na to musel podívat, abych to mohl posoudit sám za sebe a Birdman rozhodně není film pro každého. Je totiž hodně jiný a zvláštní a i když mi nepřišel hroznej, tak mě rozhodně neuhranul a řadím ho do průměru. Ostatně zbytek filmu nominovaných na Oskara ten samý rok mi přišel zajímavější.

Ant-Man a Wasp (2018)

Ant Man baví stejně jako poprvé a možná i o trochu víc a zapojení Wasp dopadlo na výbornou. Ant Man jako takovej mi nepřijde zrovna nejzajímavější hrdina, takže jsem rád, že se právě u něj sází na humor a hlavně jsem rád, že to u něj funguje. Všechno to zmenšování, zvětšování a hláškování do sebe skvěle zapadá a dohromady to vytváří zábavnou jízdu, která baví až do konce. Potitulková scéna navíc překvapila.