Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Chichester, 23.5. 2015. Původně jsem neměl v plánu na Šíleného Maxe si vyrazil, ale shoda okolností rozhodla, že si ho vychutnáme v kině. Rozhodně nepatřím mezi fanoušky původní série, to mě na tom spíš lákala účast Toma Hardyho. Každopádně ani na chvilku nelituju toho, že jsme nakonec návštěvu kina zvolili. Tohle byla neskutečně nadupaná popcornová jízda. Šílenost propracovaná do poslední detailu, dokonalé post-apo, neskutečný vozový park a skvělé kostýmy a makeupy. Neskutečnej nářez je ten šílenej kytarista! Film, co mě hned na začátku chytil, vtáhnul a až do samotného konce nenechal odpočinout. Akce, která odsýpala a zbytečně se nezastavovala, podkreslená, div ne, geniálním soundtrackem. Něco takového jsem už roky neviděl. Spousta věcí se dá chválit, ale nejlepší je určitě právě hudba a výprava. Vážně se to povedlo, ale určitě je pravda, že tohle je film, který je třeba vidět v kině. Bez velkého plátna a skvělého ozvučení totiž bude poloviční. Užil jsem si to a ještě dlouho to ve mně bude rezonovat... What a movie! WHAT A LOVELY MOVIE!

Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně (2010) (seriál)

1. série Po první sérii, která čítala pouze 10 epizod, můžu s klidem prohlásit, že jsem spokojený. V podstatě jsem dostal to, co jsem čekal. Kriminálku, která kromě akce stojí i na vtipu a na silném hereckém duu. Fungovalo to chlapům (Psych), smíšenému páru (Castle), tak proč by to nemohlo vyjít i dvěma ženám. Obě dvě herečky jsou mi od začátku sympatické a na obě se rozhodně dobře kouká. Určitě by bylo co zlepšovat, ale myslím, že jako úvod seriálu to stačilo a zvládlo zaujmout. Navíc mě baví ta bostonsko-irská znělka. Nepochybuji o tom, že to bude bavit i v dalších sériích. *** 2. série Druhá série se drží klasické šablony, podle které nám musí prozradit více o pozadí postav. Dozvídáme se tak, že Frost má problémy s tatíkem, vysokou šarží u námořnictva nebo že Korsak má komplikovaný vztah se svou bývalou a jejím synem, kterého vychovával jako svého. Ze scény se vytratí tatík Rizzoli a místo toho se představí poslední sourozenec a samozřejmě se také bude rozvíjet vztah Isles s nově nalezeným tatíkem. To vlastně příhodně vyústí v dramatické finále. Rizzoli a Isles zatím nezklamaly a budu v nich pokračovat. Jako odpočinkový seriál před spaním je to naprosto ideální. *** 3. série Ani ve třetí řadě se nic zásadního nemění a tahle dvojka mě baví pořád stejně. Očividně jim schéma "Case of the Week" funguje, ale strašně bych si přál, aby přišel seriál s něčím "delším", alespoň jeden příběh táhnoucí se napříč celou sérií by určitě neuškodil. A tím samozřejmě nemám na mysli to, že se Maura bude sbližovat se svou biologickou matkou nebo to, že se Jane nebude moct rozhodnout, kterýho z těch frajerů má vlastně radši. Slušel by tomu pořádný sériový vrah, který by se nenechal chytit a trochu je potrápil nebo alespoň někdo jako byl v úvodu Hoyt. *** 4. série Po úvodním srovnávání s Castlem či Psych se nakonec musím přiklonit ke porovnání s Bones. Oproti těm má však Rizzoli & Isles jeden velký nedostatek (a není to všemocný Angelátor). U Bones už jsem si tak nějak zvykl, že v úvodu vraha ukážou mezi všemi podezřelými a můžu hádat, kdo to bude. To se u Rizzoli bohužel neděje. U několika dílů je vrah odhalen až v podstatě v okamžiku zatčení, což je škoda. Já bych hádal moc rád. Jinak si tým pořád drží slušnou chemii a rád je sleduji. Bohužel, Frost mi bude chybět ač z toho tentokrát nelze vinit tvůrce. Jsem však zvědav, co si tvůrci připraví do páté řady. *** 5. série Přichází pátá série aneb, když už jsem se seriálem vydržel až sem, tak to dotáhnu do konce. Kouzlo ze začátku už se vytratilo, ale říkat, že odešlo s Frostem by bylo nefér. Seriál mě překvapil, když nechal jeho postavu umřít, ale jak se později ukázalo, bylo to proto, aby se s ním mohli rozloučit. Jen mi přišlo, že se v tom plácali zbytečně dlouho. Nebavilo mě ani těhotenství hlavní hrdinky, protože bylo jasný, že dřív nebo později skončí. Další, co mě zarazilo bylo, že finále série nemělo vůbec žádný náboj a vlastně se nic nestalo. Když už jsem u toho vyčítání, tak bych mohl přihodit i to, že Jane matka je hrozně otravná (což je od začátku, jen to stupňuje) a občas už začíná být otravná i samotná Jane. *** 6. série Tvůrci v šesté sérii vypadali, že se chystají vyslyšet mé naříkání a připravili i "vraha", který s námi byl většinu série. Škoda je, že jeho skutečnou identitu jsme se dozvěděli až ke konci (takže mu nešlo fandit) a až v závěru jsme zjistili jeho motivaci. Která byla, přiznejme si, dost slabá. Ale aspoň měl závěr větší náboj než loni a jsem vážně zvědav na to, kdo byl (ne)zabit. Na druhou stranu jsme letos přišli o jednu vedlejší postavu a upřímně jsem čekal větší emoce. Poslední série je před námi, takže jsem zvědav, jestli to tvůrci pevně vezmou do rukou, zavzpomínají na nejlepší časy a rozloučí se s plnou parádou. Nezbývá než doufat... 7. série Závěrečná sedmá série byla dopředu oznámena, takže jsem čekal, že nám naservírují mnohem větší drama. I když se tvůrcům zakončení podařilo a líbilo se mi, tak jsem cestou k němu čekal o něco větší divočinu. Nestalo se, ale v duchu loučení jsem se rozhodl jim to odpustit. Rizzoli & Isles byl vážně dobrý seriál, který postupem času padnul pouze do kolonky dobrý, ale přesto na něj budu vzpomínat v dobrém.

Gotham (2014) (seriál)

1. série Gotham patřil mezi mnou vyhlédnuté seriály hned od začátku. Komiksové seriály mě zatím ještě nezklamaly a nestalo se tomu tak ani v případě tohoto zkorumpovaného města plného gangsterů, které teprve čeká na zrod svého velkého hrdiny. Čekal jsem, že největšími tahouny bude dvojice policajtů James Gordon a Harvey Bullock, a ač mě pánové nezklamali, tak králem Gothamu se zcela bezkonkurenčně stal Oswald Cobblepot, tedy Tučňák. Jeho postava je skvělá a baví mě od začátku až do konce a těším na to, co s ní bude dál. Naopak "nově vytvořená" postava Fish Mooney mě od začátku štvala a přál jsem si brzké ukončení její zločinecké kariéry. Překvapil mě "malý" Bruce, protože jsem čekal další otravné děcko, ale Bruce se vcelku ovládá a jeho příběhová linka mě nenudila. Temná atmosféra i drama trvalo až do konce a jsem zvědav, co si na nás tvůrci připraví ve druhé sérii. Fanoušek "Batmana" musí být nadšen, zbytek by měl být určitě spokojen. Závěrem snad jen - Není to špatné, ale do příštího ročníku to chce trochu přidat, aby to nezapadlo. *** 2. série Zdá se, že mě tvůrci slyšeli a ve druhé sérii patřičně šlápli na plyn. Omezili case-of-the-week schéma a místo toho se soustředili na příběhové linky tažené celou (nebo alespoň polovinou) série, což třeba u mě zapříčinilo mnohem větší nadšení. Protože jak Theo Galavan, tak i Hugo Strange rozhodně měli co nabídnout a zazdít je jen jednou epizodou by byl hřích. Některé postavy byly oproti loňské sérii omezeny, ale dávalo to smysl. Každopádně se těším na další sérii a jsem zvědav, co bude v Gothamu řádit, protože podle poslední epizody a posledních pár scén to vypadá na pěknou divočinu. *** 3. série Gotham si je rok od roku jistější v kramflecích a poznalo se to i na třetí sérii. Týdenní případy jsou definitivně pryč a místo toho se rozehrává nelítostný boj o Gotham. Spousta zajímavých postav, které si kradou scény a prostor pro sebe. Čímž nutně nemyslím jen Penguina nebo Nygmu, protože jich je mnohem víc a jen těžko se hledají nějaké, které nemají co nabídnout. Taktické rozdělení série do dvou celků (Mad City & Heroes Rise) je také povedeným detailem, který jen dotváří něco, co se komiksovým seriálům na CW nedaří. Když pomineme Netflix a jeho Defenders, tak je Gotham nejlepším komiksovým seriálem, co běží v televizi. Těším se na to, co bude dál. *** 4. série I čtvrtá série si drží vysokou laťku. Tentokrát se snaží formovat Bruce do Batmana, ale hlavně dává prostor Jokerovi, který se hlavně závěrečné epizody série krade pro sebe. A překonal tak první polovinu ve které hrála hlavní roli Sofia Falcone. Závěr mě opravdu potěšil a jsem rád, že se dočkáme ještě jedné poslední, kde přijde zakončení, jaké si Gotham zaslouží. **** 5. série Závěr jak se patří. Jsem vážně rád, že Gotham dostal zkrácenou řadu na rozloučení a tvůrci tak měli možnost ukončit všechny připravené linky. Gotham se jako celek povedl a určitě na seriál budu vzpomínat v dobrém, nejenže nabídl zajímavé příběhy, ale hlavně si držel vyrovnanou laťku po celou dobu.

Weird Loners (2015) (seriál)

Na Weird Loners jsem se těšil ze dvou důvodů. Tím prvním byla účast Zachary Knightona, kterého jsem si oblíbil v Happy Endings a tím druhým byla účast Becki Newton, která se mi líbila v HIMYM. Bohužel tento seriál byl předem odsouzený k zániku. Nejen, že FOX se v podstatě vůbec nevěnoval propagaci, ale hlavně opravdu nenabídl nic nového a zajímavého, čím by si stihl získat publikum. I přesto, že herce mám rád, tak jejich postavy se dají oblíbit jen těžko, hlavně Stosh je opravdu zvláštní a rozhodně ne hned sympatický. První díly jsou slabší, postupně se to sice lepší a nejvíce jsem se bavil u finále, jenže to už bylo pozdě. Protože sledovanost byla taková, jaká byla, tak byl seriál po zásluze zrušen.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Chichester, 25.4.2015 - Po skvělé jedničce jsem se těšil a hlavně jsem byl zvědavý na pokračování. V období mezi Avengers filmy mě každý z dílny Marvelu bavil, i když některý víc a některý míň. Jak se dalo čekat, tak se opět dostavila hromada (přehnaný) akce, množství vtípků (většinou povedených), ale Ultron mi přišel o dost slabší záporák než Loki. I proto (a hlavně proto) mi přišel první Avengers film lepší. Přišlo pár překvapení, který jsem nečekal (Hawkeye, smrt). Pobavil mě jak Stan Lee, tak i scéna se zvedáním kladiva. Nejvíc bavil Iron Man a líbil se mi jeho souboj s Hulkem. Tahle parta určitě nezklamala, i když se nemůžu zbavit dojmu, že měla na víc. Pro mě pořád hodně dobrej film (určitě si ho v klidu domova pustím časem znovu) a rozhodně nadprůměr, ale první díl byl prostě lepší.

Foo Fighters: Sonic Highways - osm legend (2014) (seriál)

Pravdou je, že jako fanoušek Foo Fighters jsem si prostě nemohl nechat ujít dokumentární sérii, kterou skupina vytvořila ve spolupráci s HBO k dvacátému výročí své existence. V tomto unikátním projektu se skupina rozhodla nahrát své osmé album během cestování po Spojených státech. Každá epizoda představuje jedno město a jednu píseň z nové desky. Dokument však neslouží k prohloubení znalostí o Foo Fighters, ba naopak místo skupiny se věnuje hudební historii navštívených měst a nabízí tak jedinečný náhled do dějin americké hudby napříč všemi žánry. Dozvíme se tak, jaká scéna byla v Chicagu, Austinu, Nashvillu, Los Angeles, Seattlu, New Orleans, Washingtonu a New Yorku. Celkově to vytváří obrovský mix, který však funguje bez jediného zadrhnutí a to i díky skvělým závěrečným songům od Foo Fighters.

S láskou, Rosie (2014)

Pak že nejdou dělat romantický komedie dobře. Poslední dobou na ně mám vcelku štěstí (About Time, Perks of Being Wallflower, What If). A Love, Rosie se rozhodně opět zařadí mezi ty, na které se v budoucnu znovu rád podívám. Protože se mi líbí ten "feelgood" pocit, který s sebou přináší. Navíc je to opět důkaz, že se to natočit zajímavě, svěže a originálně. Bavil jsem se, vtípky se dařily, chvílemi jsem se přiblble usmíval a to je všechno, co od romantické komedie chci. A nevím, kdo může o angličankách říct, že jsou oškliv, protože Lily Collins je vážně kočka. Na mém žebříčku o kousek lepší než What If a o kousek horší než Perks of Being Wallflower.

Newsroom (2012) (seriál)

Aaron Sorkin - na jeho "poslední" seriál jsem se těšil a to z prostého důvodu. Minule (Studio 60) mě dokázal nejen zaujmout, ale i téměř nadchnout. Takže seriál ze zákulisí zpravodajské stanice bylo tedy určitě něco, co má mojí pozornost. Obsazení je skvělé, Jeff Daniels v hlavní roli úžasnej (nevzpomenete si na Blbý a blbější) a zbytek štábu si mi taky zamlouval. Kromě hlavní hvězdy (Will) nemůže chybět ani nadřízený (Charlie), podřízená (MacKenzie) nebo všehoschopný (Jim). Najdeme tady samozřejmě jak krasavici (Sloan), tak i obyčejnou holku (Maggie) nebo snaživce (Neal) či machýrka (Don). Všechno je namícháno tak akorát a kromě samotného zpravodajství se náležitě rozvíjejí i vztahy mezi kolegy. První série mě bavila a chytila, velkým plusem bylo zakomponování skutečných událostí. I když na mě samozřejmě některé části (Usama) nepůsobily tak, jako na americké publikum, tak si myslím, že se prostě zadařilo. Za sledování to rozhodně stojí a těším se na zbytek seriálu. *** Druhá série přichází trochu s jiným konceptem. V úvodu se dozvíme, že se něco stalo a v průběhu série postupně odkrýváme, co to bylo a proč se to stalo. Série je tak jiná, ale nedá se říct jestli horší nebo lepší. Největší proměnou mezi postavami projde Maggie, která se z příjemné holky od vedle stává poměrně nesympatickou megerou, aby si na konci napravila reputaci. Závěr série funguje líp než v první řadě a určitě by mohl sloužit i jako "úplný" závěr. Naštěstí byla nadělena ještě jedna šestidílná série a můžeme tak zůstat se štábem News Night ještě o něco déle. *** Závěrečná třetí série opět přinesla jeden hlavní příběh, který se táhl přes celou sérii a rozhodně byl dostatečně silný na to, aby ji utáhl. Kromě toho se totiž stále vysílalo zpravodajství a tentokrát se i bojovalo o vládu ve společnosti. A samozřejmě nesmím zapomenout na "uzavírání" romantických linek. Seriál rozhodně neztratil ani trochu na své kvalitě a v závěrečných chvílích poslední epizod přišlo několik emotivní scén, které bylo jen těžké vydýchat. Seriál byl zakončen skvěle, myslím tím celou epizodu, nejen dokonalou závěrečnou scénu a jsem rád, že jsem štáb News Night mohl poznat a bylo mi v jejich společnosti příjemně.

12 opic (2015) (seriál)

1. série Řadím se mezi fanoušky, kteří slyšeli na to, že se bude předělávat jeden z jejich oblíbených filmů. Ano, 12 Opic je skvělý film , a to nejen proto, že v něm září Bruce Willis a blázní Brad Pitt, je to hlavně proto, že přináší velmi zajímavý nápad. Nápad, který si zaslouží rozvinout. (I když jsem se toho zprvu bál) A seriálu se přesně tohle daří. Díky času, který má seriál navíc, je zde možnost prozkoumat věci, na které by se ve filmu čas nenašel. Vlastně když zkusíte zapomenout na fakt, že film existuje, možná vás to bude bavit víc. Seriál si totiž již od začátku razí vlastní cestu a jen občas přihodí narážku na film (oblečení, jména) a je to tak rozhodně dobře, protože to funguje. Obsazeno je to příjemně, Cole je vcelku sympaťák a doktorka je kočka (jak jinak), ale baví mě hlavně Jennifer, která si tu vyšinutou holku z blázince užívá. Příběh zajímavý, jsem rád, že se nezaměřil pouze na "nápravu situace", ale že se věnoval i přítomnosti (nebo budoucnosti?). Závěr finále rozkopne dveře dokořán a i když jsem původně o obnovení pro další sérii pochyboval, tak už nyní vím, že si ji nenechám utéct. Ano, film je lepší (sakra vždyť patří mezi nejlepší filmy vůbec), ale seriál rozhodně stojí za podívání. 2. série V první sérii jsem si musel připomínat, že existuje film a nesmím to s ním moc porovnávat. Ve druhé už mi film ani jednou nepřišel na mysl. Tvůrci se od původního námětu odpoutali úplně a šli svou cestou. A nedá se říct, že by to seriálu ublížilo, ba naopak. Postavy mě baví, cestování časem mám taky rád a záhady, co se proplétají celou sérií mě ještě neomrzelo. Příjemných 13 epizod (za nejlepší považuji Lullaby) a docela se těším na to, co se ještě stane. 3. série Syfy se rozhodla s třetí sérií 12 Monkeys trochu experimentovat. Celou ji totiž odvysílali během tří dnů a my tak nemuseli čekat dlouho na nové epizody. Už loni si tvůrci šli svojí cestou a letos v tom pokračovali. Tentokrát bylo hlavním motivem odhalení tajemného Svědka a jeho motivu na zničení světa. A bavilo mě to a jsem zvědav, jak to za rok celé uzavřou. Letos pro mě bude nejpamátnější scéna s "99 Luftbalons". 4. série Čtvrtá série aneb časová smyčka se uzavírá. Upřímně jsem byl zvědav, jak bude celý seriál uzavřen a i když se příběh dost odchýlil od původního filmu, tak mě několik pomrknutí směrem k předloze potěšilo. Jsem rád, že se seriál dočkal pořádného ukončení. Nejvíc mě bavila epizoda s Hitlerem a francouzským odbojem, celkově nejzajímavější postavou pak byla určitě Jennifer Gooines.

The F Word (2013)

Hned od prvních minut jsem měl z filmu stejně dobrý pocit jako z Perks of Being Wallflower a když se objevila skvělá scéna s Věcí, tak jsem si byl jistej, že se mi to bude opravdu líbit. Navíc jsem se dozvěděl, co vlastně bylo poslední jídlo Elvise Presleyho. Daniel Radcliffe dal okamžitě zapomenout na Harryho Pottera a Zoe Kazan byla taky zajímavá a sympatická. Tenhle žánr očividně svědčí hercům z Harryho Pottera (Perks - Emma Watson) a rozhodně svědčí i mě samotnému. Bavil jsem se, příjemně se mi na to koukalo a nebránil bych se tomu koukat na to znovu.