Očista: Anarchie (2014)

Očistu jsem si pouštěl v domnění, že půjde o horor jako tomu bylo v prvním díle. To se nestalo a místo to jsem dostal akční thriller. Ale povedenej akční thriller, takže mi to jistě vynahradilo původní zklamání. Takhle se dělá film ve kterém se neustále něco děje a od začátku do konce se nemáte čas zastavit. Bavil jsem se a to je hlavní, ve finále jsem vlastně spokojenější než po prvním hororovém díle. Potěšil M.K. Williams, ale mohl dost víc prostoru a Frank Grillo je správnej drsňák, o důvod víc pustit se do toho jeho novýho akčního seriálu.

Oculus (2013)

Upřímně to hlavní, co mě k tomuhle filmu dotáhlo byla účast Karen Gillan. A byl jsem překvapen tím, jaký znepokojující horor jsem dostal. Zrcadla nenávidím a vždy se jich bojím, takže příběh o tajemném zrcadle rozhodně získal mou pozornost. Atmosféra se povedla a postupně se stávala stále hutnější a hutnější. Pár lahůdek jako rozbitý květináč a záměna jablka za žárovku příjemně potěšilo. Trošku mě sice mátlo prolínání dějových linek, které bylo dost neuspořádané, ale celkově mě film bavil, na horor až překvapivě dost.

Selfie (2014) (seriál)

Co si budeme nalhávat, tenhle seriál se mi do hledáčku dostal hlavně kvůli obsazení Karen Gillan, kterou jsem si zamiloval jako Amy v Doctorovi. Sociální sítě zpracovány a zakomponovány skvěle a já jsem se chytil. Musím říct, že se mi Selfie opravdu líbilo. Karen skvěle doplňoval John Cho coby Henry, jejich vzájemná chemie pro mě funguje a baví mě je sledovat. Celkově na mě nový projekt Emily Kapnek působí hodně povedeně. Feeling to má stejný jako její předchozí seriál Suburgatory a i znělka má podobně chytlavou melodii. Bohužel se však podobného úspěchu nedočká a zařadí se mezi ty příjemné seriály, které byly zrušeny moc brzy a to je to vážně škoda. Příběh Elizy a Henryho by mě bavilo sledovat dál. Příběh je i tak přesto vcelku pěkně zakončený a v závěru nabídne rekapitulaci nejlepších okamžiků seriálu.

JFK (1991)

Milovníci konspiračních teorií a spiknutí se musí tetelit blahem. Velice chytlavý film rozplétající jednu z největších záhad nejen americké historie, tedy atentátu na JFK. Ať už to bylo jakkoliv, tak tenhle film rozhodně dokáže strhnout. Mě přikoval k obrazovce na celé tři hodiny a utekl jako nic, hlavně závěrečné soudní vystoupení Kevina Costnera. Skvěle obsazené (Oldman, Pesci, Bacon, Jones) a vážně povedené. Jen tomu na kvalitě dost ubírá český dabing, kde snad někdo musel mluvit víc postav a některé mladé postavy mají dost staré hlasy.

Nick Cave: 20 000 dní na Zemi (2014)

O Nicku Caveovi vím akorát to, že je to muzikant. Takže jsem byl zvědavej na to, co mi o něm dokument může říct a pár věcí jsem se vážně dozvěděl. Taky jsem si však ujasnil to, že já nebudu patřit k zástupům jeho fanoušků. Slovo "lyrická" v popisu opravdu dokonale vystihuje podstatu celého projektu.

Galavant (2015) (seriál)

Galavant je jeden z těch projektů, které mě dokázaly zaujmout od prvního traileru. Čekal jsem zábavná oddechovku u které nebudu muset přemýšlet a prostě si ji užiju a přesně to jsem dostal. Vše zabaleno do chytlavých melodií a vtipných písniček. Parodie a zpěv u mě boduje. Postavy skvělé, exceluje hlavně král Richard (Timothy Omundson), ale baví i Gareth (Vinnie Jones) a samotný Galavant (Joshua Sasse). Rytířský souboj ze druhého dílu je opravdu skvělý a připomněl mi Příběh rytíře. Nevím jestli se dočkáme druhé řady, závěr série po tom přímo volá, ale tvůrci to velmi povedeně zabalili do poslední písničky, takže uvidíme... *** Zatímco první série přinesla svěží závan do světa seriálových komedií, tak od druhé se vlastně čekalo hlavně to, že přijde s něčím dalším, novým a neokoukaným. A to byl opravdu těžký úkol. I já musím přiznat, že prvních pár dílů mi přišlo utahaných a říkal jsem si, že už to není úplně ono. To všechno se však změnilo v okamžiku, kdy Richard vymění cenný drahokam za Tada Coopera. V tu chvíli bys ten správný Galavant zpět a vykouzlil mnohokrát úsměv až do opravdu pěkného a povedeného finále. Tentokrát však už pochybuji, že by Galavant opět přežil. Nemůžu si pomoct, ale první série byla lepší a měla chytlavější songy.

Až na krev (2007)

Přes dvě a půl hodiny dlouhá nuda dotvářená hroznou hudbou. Daniel Day Lewis může být skvělý herec, film může být v IMDb 250, ale ani to nestačí k tomu, abych se bavil. Nezmůžu se na nic jiného než - Nuda.

The Office: The Girl Next Door (2011) (seriál)

Bonus k seriálu The Office. Pro mě nejspíš ten vůbec nejpovedenější. Je tady Kevin, je tady Erin, je tady Andy a bohužel je tady i Ryan a Kelly. Tahle web-epizoda se vážně povedla a svým zpracování pobavila. Jak první část "rozhovorů" tak i druhá část, tedy klip.

The Office: The Mentor (2010) (seriál)

Bonus k seriálu The Office. Tentokrát se Angela ujme role Mentora pro Erin, kterou zajímá práce účetní. Erin a Angela pobavily celkem slušně, ale pořád to není tak dobré jako seriál samotný. A nejlepší je Kevin...

The Office: The 3rd Floor (2010) (seriál)

Bonus k seriálu The Office. Erin, Kelly a Ryan se pouští do nového projektu a pro mě to dopadlo v podstatě stejně jako předtím (možná trochu líp). Pobavilo, ale taková zábava jako samotný seriál to není.