Ona (2013)

Film na který jsem dlouho čekal a na který jsem byl opravdu zvědavý. Musím říct, že mě rozhodně nezklamal. Přestože to není film, u kterého byste se bavili a po jeho konci byli nějak výrazně pozitivně naladěni. Phoenix pro změnu dokazuje, že je skvělý herec a Scarlett a její hlas určitě okouzlil nejednoho posluchače. Hudba vzdálené budoucnosti, kdy lidé navazují vztahy se svým operačním systémem. (Nebo není tak vzdálená?) Navíc se lidi tou dobou neumějí oblékat nebo se vrátila móda let dávno minulých. Nevím, jestli bych si ji chtěl vyzkoušet, ale jednou vím jistě. Já bych si rozhodně chtěl zapařit tu videohru, co hrál...

Zmizelá (2014)

Tak na úvod je třeba říct, že prvně jsem měl tu čest s knížkou. I když je pravda, že už to bylo v době, kdy se film připravoval a věděl jsem kdo tam bude hrát, takže nebudu tvrdit, že jsem si někoho představoval jinak. Přesto musím říct, že jsem měl problémy uvěřit Rosamund Pike tu "zlu" verzi Amy, ona má prostě takovej hodnej štěněcí obličej (Tím nechci říct, že by hrála špatně). A ani Affleck rozhodně není špatný, i když je tak nějak zvykem na něj nadávat. Nicka z knížky podle mě vystihnul skvěle i s tím nablblým úsměvem. Byl jsem opravdu zvědavej na to, jak se poperou s tím převést zajímavé střídavé vyprávění z knížky, jak se zapracuje deník a jestli budu stejně naštvanej u konce. A ano všechno se podařilo, včetně toho naštvání. Pro mě rozhodně zajímavej film a také dobře zpracovaná knížka, stojí za podívání.

The Escape Artist (2013) (seriál)

Zajímavá třídílná minisérie o tom, jak funguje právní systém. Zas a znovu vyhrávají právní kličky a dostávají z vězení vinné. Rozhodně stojí za podívání. V hlavní roli David Tennant, který opravdu skvěle vystihl inteligentního právníka a Toby Kebbell, který zahrál "vraha" tak, že byste mu tu ruku prostě nepodali. Závěrečné vypořádání jsem tak nějak čekal, ale vcelku mě překvapilo, jak vše bylo připraveno. Tak co, vážně má každý právo na obhajobu?

Kancl (2005) (seriál)

Anglickou verzi neznám a rozhodl jsem se rovnou pro americkou. Důvod je prostý, pracovali na ní tvůrci Parks and Recreation a tím pádem mi to stojí za pokus. První šestidílná série mě však vysloveně nenadchla, ale stejně jsem to měl i Parks, takže druhou řadou rozhodně budu pokračovat a nějaké rozhodnutí nechám až po ní. Přeci jen po šesti dílech je brzy na hodnocení, když jich seriál má skoro 200. A ještě jedna věc, v posledním díle jsem si vážně myslel, že Jenna Fisher hraje dvojroli, tak moc je podobná Amy Adams. *** Mám za sebou druhou sérii a nadšení jako u Parks se nedostavilo. Možná právě mé neustálé srovnávání s Parks trochu Office poškozuje, ale bohužel se tomu nedá vyhnout a v mém komentáři bude časté. Už se bavím o něco líp než v první sérii, ale podle mě je určitě ještě pořád co zlepšovat. Mám radši, když se scénky staví na tom, že jsou vtipné než na tom, že vyzní trapně. A Office těch trapných servíruje překvapivě dost a na vině je Michael, protože jeho postava taková prostě je. Uvidíme co přijde ve třetí sérii, pokračovat určitě budu protože to i přes mé výtky rozhodně není špatný seriál. *** Třetí série a já se bavím líp a líp. Možná tomu pomohl i příchod nových postav. Ne, že bych si snad nějak extrémně oblíbil Andyho, ale líbila se mi Karen. (Další důvod srovnávat Parks, protože ji hraje Rashida Jones). Přijde mi, že ubývá trapnosti a přibývá vtipu. Nebo si jen možná zvykám a přestává mi to vadit. Protože Michaelova postava mě pořád dokáže rozhodit tím, jak se chová. Za zmínku, ale určitě stojí i Dwight, který občas pronese opravdovou perlu. *** Čtvrtá série je trochu netradiční, protože je tady hned v úvodu několik dvojepizod. Navíc se také rozloučíme s Karen, ale zase už nic nebrání Jimovi a Pam to dát dohromady. Dwight pokračuje ve vypouštění opravdových klenotů a Michael v prosazování sebe sama. Nemám rád Andyho, protože je to vlezdoprdelka a Angelu, její postava je mi nepříjemná. Některé epizody jsou opravdu skvělé a patří mezi ně i ta poslední, kdy se Michael nemůže dočkat toho, až Toby opustí práci a odstěhuje se pryč. *** Pátá série přináší dvě zajímavé vedlejší postavy, které se s námi na chvíli zdrží. První je Holly Flax (Amy Ryan), u k teré mě následný odchod mrzel, protože její chemie s Michaelem byla úžasná. Druhou postavou je Charles Miner (Idris Elba), který přišel jako nový šéf a taky pobavil. Trošku zvláštní mi přišla celá ta zápletka s Michaelem, jeho odchodem, vytvoření konkurence a následným návratem. Když to však pominu, tak musím uznat, že jsem se opět skvěle bavil a nadšeně se těším na další sérii. *** Ani v šesté sérii nepolevuje vlna zábavy. Bavím se pořád stejně a pořád stejně nadstandardně. Tentokrát se zápletka motá hlavně kolem těhotenství Pam a pak také dojde na prodej firmy a nástup nového vedení. Nové postavy mě nijak nezaujali, ale baví mě ty staré a začal mě bavit i Andy a jeho nadbíhání Erin. *** Sedmá série se nedá nazvat jinak než rozlučková. Ještě naposledy si užít pár vtípků od Michaela, který se dočká své vyvolené Holly a společně odejdou. Michael sice nikdy nebyl můj úplně největší oblíbenec, ale tak nějak si to bez něho nedovedu představit. Jsem zvědav, čeho se dočkám v následujících řadách. I jeho rozloučení se mi líbilo, nijak přehnaně emotivní, ale milé a příjemné. A jsem tak strašně rád, že tam místo něj nezůstal Will Ferrell. Zajímá mě, kdo se postaví do čela Dunder Mifflin a jak to bude pokračovat. *** Osmá série měla dokázat, že seriál dokáže přežít bez svého největšího tahouna, tedy Michaela. Seriál si udržel důstojnou laťku, ale ztráta Michaela je cítit a je cítit opravdu dost. Obzvláště, když si řeknete, že by ho měl nahradit někdo z dvojice Robert (James Spader) a Nellie (Catherine Tate). Ani jeden z nich se mi nelíbí a moc mi tam nepasuje a jsem rád, že alespoň Robert nás hned na konci série opustil. Vtip se však rozhodně nevytrácí a hašteření Dwighta a Jima má i po tolika letech co nabídnout. Nyní už nezbývá než se pustit do závěrečné série. *** Závěrečná devátá série přinesla více než důstojné rozloučení se všemi postavami, které nám v Office zbyly. Ještě na začátku se totiž vypařila dvojice Ryan a Kelly (žádná ztráta) a místo nich přišla dvojice stážistů (žádné posily). I když devátá série nebude patřit mezi moje nejoblíbenější (nelíbil se mi vývoj vztah Pam a Jim, přál jsem jim jen to dobré), tak si zaslouží pochvalná slova hlavně za zakončení, které se tvůrcům povedlo na jedničku. Finále a závěrečný vzpomínkový díl jsou opravdovou třešničkou na dortu, třešničkou díky které se k Office rád vrátím a ještě jednou si jejich vtípky připomenu. *** Bude mi chybět Michael a jeho svérázný humor, Dwight a jeho neustále popichování s Jimem. Bude mi chybět romantický vztah, který Pam a Jim měli, ale podivná romance kterou si prošel Dwight s Angelou. Abych to tam shrnul, bude mi chybět Office a rád se do ní jednou vrátím... Se slzou v oku musím uznat, že skončila je stoprocentní zábava.

Labyrint: Útěk (2014)

To mám za to, že jsem si nejdřív dal knížku. Pochopil jsem, když lidi nadávají na zprznění knižní předlohy filmem. Celou dobu jsem si říkal, proč tam není tohle, proč je tohle, proč tohle změnili. V knížce je čas na vysvětlování a tak spousta toho, co se děje má nějakou logiku. Problém filmu je, že nejspíš sází na to, že cílová skupina knížku četla a nemusí tak vysvětlovat spoustu věcí, někdy i dost zásadních. S herci problém nemám, obsazeno mi to přišlo dobře. S prostředím problém nemám, vytvořeno je to podle mě taky pěkně. Jen "Grievers" jsem si představoval trochu jinak. Můj problém je prostě děj a příběh, který se liší od knížky. Rád si dám knižní pokračování a když bude filmové nechám se zlákat taky, ale budu počítat s tím, že se od knížky bude lišit.

Přežít! (2008) (seriál)

Zajímavě vyhlížející britské postapo. Od Britů jsem se sliboval docela dost, protože už jsem si tak nějak zvyknul, že jejich seriály mají jistou úroveň. Byl jsem nadšený z toho, že tady nebudou zombíci. Na druhou stranu mi vážně vadilo, že tu je nedostatek "akce" a hodně se kecá. Vůdkyně Abby po chvíli začne být vážně otravná, hlavně díky svému mírovému přístupu a tomu, že se plete do problému všech ostatních a snaží se je vyřešit za ně. Chápu, že chce mír, jenže tak to nemůže fungovat a nikdy nebude. Po slibném začátku mi začalo vadit stále více věci, ať už šlo o vykreslení postapo světa, které se nerozvíjelo a začalo popírat vlastní nápady ze začátku (nebudeme ve městech, protože mrtvoly - jenže pak se do nich pořád dokola vracejí) nebo snahu (ne)zodpovídat otázky. Rozhodně nepomohl ani otevřený závěr. Premisa tedy nezněla špatně, ale celkově jsem byl ze seriálu nakonec vlastně zklamaný, i když uznám, že svou kvalitu měl.

Králové ro(c)ku (2006)

Hrozný omyl, tohle jsem si pustil ve Student Agency v domnění, že je o Školu Rocku, kde sice taky hraje Jack Black, ale na rozdíl od tohohle je to koukatelný. Chvilku jsem doufal, že to jen trapnej začátek filmu a že pak přijde ta dobrá část s dětma s super hudbu, jenže... Jak říkám záměna filmů. Tohle byl děs od začátku do konce. Hvězdička snad jen za Grohla (Foo Fighters), kterej si Satana musel užít.

Volný pád (1993)

Na druhou projekci mě to bavilo přeci jen víc. Výkon Michaela Douglase je super a jeho postava, která nastoupí cestu, ze které není úniku je ještě lepší. Moc mě nebavily části s policajtem a jeho ženou a taky je škoda, že na konci nepřišlo něco nepředvídatelného. Jinak je to ale perfektní rýpnutí do společnosti

Trabantem Jižní Amerikou (2014) (seriál)

Trabanti mě uhranuli při své cestě Afrikou, takže jsem se těšil i na pokračování, které se bude odehrávat na jihoamerickém kontinentu. Tentokrát se výprava rozrostla a k týmu trabantů přibyl slovenský dobrodruh na motorce a dva otravní poláci ve fiátku. Navíc mě překvapilo, že tentokrát byla kromě filmové verze vytvořena i rozšířená seriálová. Když porovnám výpravu s tou africkou, tak mi přijde, že ta africká byla trochu zajímavější a dramatičtější. Jižní Amerika tak oproti tomu působila poměrně jako idylka, nic se nekazilo, nic se extrémně nerozbíjelo. (Ne, že bych jim to přál, ale pro diváka je to zajímavější). Nejdramatičtější chvilka tak přišla na pláži. Aby to však nevypadalo, že tento projekt nějak haním, tak musím závěrem dodat, že jsem se u toho bavil, bavilo mě to sledovat a těším se na další jízdu. Protože tohle rozhodně stojí za sledování.

Greek (2007) (seriál)

Upřímně řečeno jsem si od seriálu sliboval mnohem víc. Podle vcelku pozitivních ohlasů jsem čekal zábavnou teen záležitost se spoustou skvělých postav a sympatických herců. O to víc jsem překvapen z toho, co jsem nakonec dostal. O zábavě řeč být ani nemohla, seriál je prostě jen obyčejnou teen záležitostí a jestli jsem za první sérii našel dva dobré vtipy, tak je to moc. Skvělé postavy se také nedostavily, v podstatě jedinou postavou, která mě vysloveně nevadila byl Cappie. Naopak nejhorší je pro mě sourozenecká dvojice Rusty a Casey. Příběhy nejsou nijak zajímavé a bohužel ani originální. Univerzita je vcelku nudná, spolky opět "přehnané" a vztahy, ty jsou jak už to bývá neskutečně zamotané. Chybou mohlo být i to, že jsem se do seriálu pustil poté, co jsem dosledoval britskou college, tedy Skins. Možná se k seriálu někdy ještě vrátím, ale myslím, že to brzy nebude a já tak ohodnotím pouze první sérii. 60 %