Duše v našich strojích (2013)

Dokument, který nepřináší nic nového v žádném z témat, kterých se dotkne. Věřím, že pokud jste již viděli jiné dokumenty na téma "ochrana zvířat", tak jste více méně viděli to samé a nejspíš i lépe. Jediná věc, co je tady navíc je nejspíš osoba fotografky, která se snaží o "knížku".

Hvězdy týmu (2003) (seriál)

Skvělý a unikátní seriál ze sportovního prostředí, který by jistě neměl uniknout žádnému sportovnímu fanouškovi. Nevadí, že americký fotbal není tím "jeho" sportem, tady nahlédne totiž trochu za oponu sportu, do zákulisní politiky, která je asi všude podobná. Seriál se místo zápasů soustředí hlavně na tým, na to jak funguje. Na to, že majitel je víc než trenér, na to, že hráči mají své problémy. Řeč přijde na násilí, na drogy, na léky na doping, na tlak který je na hráče vytvářen. Dojde i na homosexualitu či těhotenství. V podstatě vše, co vám přijde na mysl se tady může objevit. Ze seriálu jsem opravdu nadšenej, protože nabízí to, co žádný jiný. Otázkou je, opravdu tomu tak je? Opravdu je to v zákulisí sportu takovéhle? Myslím, že jako odpověď může posloužit i fakt, že po první úspěšné sérii stanice seriál zrušila kvůli tlaku NFL, že zobrazuje americký fotbal ve špatném světle.

Jízda na hraně (2013)

Vážně emotivní dokument ze sportovního prostředí, který určitě pokládá otázky nad kterými se musí všichni profi sportovci chtě nechtě zamyslet. Tyhle dokumenty, tyhle true story, ty mě vždycky dostanou a tenhle stál opravdu za to. Víc se o tom nedá povídat, tohle se musí vidět.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Uzavření ságy, poslední příběh ze Středozemě, poslední dobrodružství Bilba Pytlíka a Gandalfa. Všechno musí jednou skončit a přijít trochu dojetí, ale to nevadí. Hned ze začátku přijde souboj s drakem Šmakem a pak už se chystá jen obří souboj o Osamělou horu. Já jsem se bavil stejně dobře jako u ostatních dílů Hobita, i přesto budu mít radši původní trilogii. Hobit i Pán Prstenů patří mezi ságy které jsem viděl rád, celý tenhle svět vytvořený Tolkienem a na plátna převedený Jackson totiž rozhodně stojí za to.

Benched (2014) (seriál)

Ano, k seriálu jsem opět dostal, protože se vysílá na stanici USA Network a na to ve spojitosti s komedií slyším (Psych). V seriálu navíc hraje hlavní roli Eliza Coupe, kterou jsem si oblíbil v Happy Endings a těšil jsem se na její novou roli. Seriál se mi líbil v podstatě od začátku, i když je pravda, že čím víc dílů, tím víc jsem si postavy oblíbil. I díky tomu jsem si uvědomil, že tady není žádná postava, která by mě vadila, což se mi moc nestává. Ústřední dvojici, tedy Ninu a Phila jsem si oblíbil okamžitě. A k příběhu, jelikož jde o komedii, tak je jasné, že se celé to "soudnictví a právničina" nebude brát vážně, což je dobře a pro mě to funguje. Epizody jsou vtipné, vtipy příjemné a celé to navozuje fajn atmosféru a vytváří to tak ideální seriál na odpočinutí a odreagování. Upřímně doufám, že se seriál dočká prodloužení, i přesto, že číslo sledovanosti nebyla nijak zázračná.

Souhlasím s podmínkami (2013)

Dokument, který opakuje to, co všichni tak nějak víme a tak nějak na to kašleme. Nepřináší nic extra zajímavého a nového, kromě toho, že největší nepřítelem je Facebook a Google. Na štěstí to však nemá dlouho stopáž a vcelku rychle to uteče, aniž by se fakta začala nějak výrazně opakovat. Čekal jsem od toho trochu víc...

22 Jump Street (2014)

Bavil jsem se dokonce o něco víc než u jedničky. Nejlepším bodem pro mě byla účast Rona Swansona, následné utahovaní z toho, že se natáčí druhý díl a skvěle pobavily závěrečné titulky. Takže mě nejvíc bavil začátek a pak naprostý konec. To mezitím byl tak nějak obyčejný a průměrný příběh, který si navíc neodpustil to homo rozebírání vztahu hlavních dvou hrdinů. Jo a abych nezapomněl tak i Ice Cube stál za to.

Stuart: Život pozpátku (2007) (TV film)

Cumberbatch a Hardy v jednom filmu. Když jsem zjistil, že tady hrají dva (pro mě dost možná nejzajímavější) britští herci, tak jsem to prostě musel vidět. Po shlédnutí divadelního Frankensteina s Cumberbatchem v hlavní roli jsem měl pocit, že zde opět bude hrát prim a Hardyho zastíní a zatlačí do pozadí, ale nemohl jsem se plést více. Bylo to přesně naopak, Hardy tady předvádí úžasný výkon a krade si film vysloveně pro sebe. Je tady pár věcí, který dojem z filmu trošku zkazí (jako dokonalé zuby bezdomovce/zavisláka a mě osobně moc neseděla ani "animace"), ale i přes to je to rozhodně zajímavý kousek, který by díky popularitě hlavních herců mělo vidět mnohem lidí.

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Konečně jsem se dokopal k tomu, abych se pustil do jedno ze seriálových klenotů stanice HBO. Musím říct, že po první sérii jsem opravdu spokojený, dokonalá atmosféra, pobřeží, promenáda, prohibice, chlast, ženský, gansgsteři, mafie... Steve Buscemi jako Nucky skvělý a i zbytek osazenstva mi přijde zajímavý. Jsem rád, že se zde objevil M. K. Williams jako Chalky (jeho Omar ve Wire byl boží a Chalky je taky dobrej). A příběhy z Atlantic City (ale i New York či Chicaga) mě opravdu baví sledovat. Doufám, že tomu tak bude i nadále. Jsem zvědav kam se posune příběh Nucky, Eliho, Jimmyho a dalších... 80 % *** Druhá série má o něco pomalejší tempo, ale pořád disponuje stejně podmanivou atmosférou. Kouzlo prohibice a gangsterů, kteří mění strany stejně rychle jako mince točící se ve vzduchu, je stále přítomné. Sledování tohoto whiskey nasáklého příběhu mě pořád baví a byl jsem zvědavý na to jak to dopadne s Nuckyho soudem, ale úplný závěr jsem nečekal. Tedy alespoň ne ještě ve druhé sérii. Moje oblíbené postavy jsou Chalky White a Richard Harrow naopak nemusím "náboženské" Nelsona Van Aldena a Margaret Schroeder/Thompson. Rozhodně se však těším na to jak příběh z Atlantic City bude pokračovat. 70 % *** Třetí série sebou přináší zatím snad nejujetější postavu, italského mafiána Gypa. Jak ten mě štval a přál jsem mu špatnej a rychlej konec. Docela dost prostoru dostal Richard, víc bych si ho přál pro Chalkyho. Sympaticky byla ztlumena účast Nelsona a pravděpodobně nikdy nepochopím, co ty pánové vidí na Margaret. Její dějová linka mě vůbec nezajímá. Přesto se nová postava vyšvihnula do čela tabulky "nemam rád" a to Gillian Darmody, její příběh mě tolik nebaví. Jinak se příběh třetí série líbil a těšil jsem na konečné zúčtování, které proběhlo opravdu ve velkém stylu a já se nemohu dočkat pokračování. 80 % *** Čtvrtá řada byla zatím mou nejoblíbenější, protože prostor dostala hlavně dvojice mých oblíbených postav. Chalky White se posadil na pozici vedoucího klubu, což s sebou přineslo spoustu problému, včetně opravdu nepříjemného záporáka Doktora Narcisse. Richard také dostal poměrně dost prostoru, ale bohužel se jeho příběh letos uzavřel. Celá řada mě bavila a přál jsem si odstranění Narcisse. Ve finále se ale všechno pokazilo, na spousta místech a to opravdu hodně a nenapravitelně. Takhle mě už dlouho finále řady nemrzelo. Přesto jsem více než zvědav na závěrečnou pátou řadu a uzavření příběhu z Atlantic City. 85 % *** Poslední pátá řada je pro mě plná rozporů. Z části protože jsem se musel se seriálem rozloučit a z části proto, že jsem si myslel, že si seriál přestává mít co vyprávět. Říkal jsem to hlavně proto, že byl příběh naředěn o dětství/mládí Nuckyho, na konci však všechno krásně zapadlo a tenhle pocit se tak mohl vytratit (i když ne úplně). Se všemi postavami jsme se rozloučili, ale s některými ještě v průběhu posledních epizod. Zakončení bylo opravdu zajímavé a já budu na seriál vzpomínat jedině v dobrém. Největší pochvalu za závěrečnou sérii ode mě dostane Marc Pickering, protože ten se opravdu stal mladší verzí Stevea Buscemiho. Ty gesta, ty pohledy, to vyjadřování - to byla balada. 80 %

More than Honey (2012)

Zajímavý dokument o včelách a o tom jak se k nim lidé chovají na různých místech světa. Právě tato rozmanitost je na dokumentu zajímavá, protože nenabízí jen jeden úhel pohledu. Mě osobně pak vadí tohle zbytečné (USA - mandle) snižování počtu včel než pěstování zvířat na maso.