Pamela: Příběh lásky (2023)

Pamela je symbolem devadesátek a to se prostě nezmění. Navíc mě vůbec nepřekvapuje, že se teď objevuje častěji, protože seriál Pam & Tommy (se kterým nechce mít nic společného) byl poměrně zdařilý úspěch a tak načasování pro dokument o jejím životě, který nabídne její úhel pohledu, snad ani nemohlo být lepší. Z řady ale nijak nevybočuje a přiliš nových informací také nepřináší, protože se motá hlavně kolem těch nejznámějších témat.

Velryba (2022)

Southampton, 7.2.2023 Film jako The Whale by pravděpodobně proplul pod radarem, kdyby nebylo hereckých výkonů. Není divu, že se jméno Brendana Frasera zmiňuje v souvislosti s Oscarem, protože to, co tady předvadí stojí za vidění. Film sice emociálně dost tlačí na pilu a tak je v podstatě nevyhnutelné, že ke konci se očekávají slzy. V průběhu taky nejspíš dojde na okamžiky, kdy vám nebude úplně skvěle a tak jak fyzicky, tak i psychicky, ale rozhodně stojí za vidění

Nolly (2023) (seriál)

Jsou seriály/minisérie, které na první pohled nezaujmou, nicméně při blížším prozkoumání na nich přeci jen něco zajímavého je. Nolly je přesně ten případ. Helena Bonham Carter sice není herečkou, která by mě ke sledování přitáhla, ale když jsem viděl, že scénář napsal Russell T. Davies, tak mě to zajímalo mnohem víc. Co kdyby se z toho vyloupnul další hit, tak jak to mají jeho seriály ve zvyku? Hit se z toho tentokrát asi nestane, i když Helena Bonham Carter je skvělá.  Běžný divák v ČR nejspíš nikdy neslyšel o seriálu Crossroads (i když to samé se dá říct o dalších britských soapkách jako Emmerdale či Coronation Street) a příběh Noele Gordon jim tak budu úplně neznámý. Což vlastně vůbec nevadí. Neznámý byl i pro mě, ale můžu říct, že stojí za vidění. Jsou to tři epizody, které vás seznámí se světem soap oper a se záhadou, která se skrývala za vyhazov pro hlavní hvězdu seriálu.

Z každého konce (2022)

Další z řady průměrných romantických komedií, které se na Netflixu nabízejí divákovi a dá se u nich zabít trochu času. Zajímavé, jak vedle sebe obě linky fungují, aniž by se podsouvalo, že jedna z nich je "lepší". Netflix očividně rád herečky z Riverdale a Lili Reinhart je dobrá volba.

Fabelmanovi (2022)

Londýn, 29.1.2023 Nový film od Spielberga byl můj narozeninový treat a byla to volba na jistotu. Spielberg totiž prostě špatné filmy nedělá. Tady navíc nechává trochu nahlédnout do svého dětství a dospívání. Mozaika příběhů, které formují hlavního hrdinu fungují dobře a člověk si ani neuvědomí, že to má dvě a půl hodiny. Vlastně je úplně jedno, jak moc je to autobiografie a jak moc je to fikce, ale to nevadí, protože je vidět, že tenhle film se dělal s láskou k řemeslu.

Šokující odhalení (2019)

Měl by to být zajímavý příběh, ale přijde mi, že je podané strašně komplikovaně. Hodně postav, které jsou si navíc vcelku dost podobné. Hlavní tři jsou sice rozlišitelné, ale všechny vedlejší jsou zaměnitelné. I tak to ale stojí za podívání, i kdyby jen kvůli tomu, aby člověk viděl, jak začalo #MeToo v redakci Fox News.

Pomsta na druhou (2022)

Průměrná teen zábavička z produkce Netflixu. Ten do ní obsadil pár populárních hereček (Stranger Things a Riverdale), které to zvládnou utáhnout a lidi se na ně podívají. Oceňuji, že příběh zaměřuje na pomstu (i když nemá nepředvídatelný výsledek) a drží ruce dál od romance, která se nabízí. V pohodě se na to koukalo a docela to uteklo.

Plavkyně (2022)

Mám rád sportovní filmy a pokud jsou založené na skutečném příběhu tak ještě lépe. Takže jsem rád, že příběh plavkyň měl tuhle přidanou složku. Jinak to migrační drama mi hodně přípomínalo knížku Beekeeper of Aleppo (což asi nepřekvapí, ale zároveň to ukradne pár dramat z cesty). Abych pravdu řekl, tak jsem ve finále čekal víc emocí, ale jinak jsem spokojenej s tím, jak to celé fungovalo.

Wednesday (2022) (seriál)

Nepatřím mezi fanoušky původních filmů o Addams Family, ale tomuhle seriálu se skoro nedalo uniknout. Vyvolal kolem sebe v podstatě okamžitě velkou vlnu zájmu a převážně pozitivních ohlasů a tak, když jsem první řadu dokoukal, tak musím uznat, že se připojím k těm, které bavil. S Timem Burtonem to mám tak nějak na střídačku, někdy mě jeho filmy baví a někdy mi sedí o něco méně. Určitě mu však nemůžu upřít unikátní rukopis, který se vepsal i do Wednesday.  Ve výsledku se vlastně dá jen chválit, Wednesday má napínavý děj, zajímavé postavy (u mě vede Thing), skvělé obsazení a zábavně černý humor. Takže ani nevadí, že grafické zpracování monstra je takové podivné a nevadil mi ani ten teen nádech. Jen, aby ta další řada nebyla zklamání.

Dokonalá souhra (2022)

Tuctová cheesy romantika, která se jako dělaná hodí na deštivé odpoledne, kdy nemáte co jiného na práci. Nic převratného a ani šokujícího se nekoná, obsazení je v pohodě a šablonka rychle uteče. Prostě průměr se vším všudy.