Černé zrcadlo - Sklapni a tancuj (2016) (epizoda)

Tento diel využil to čo poznáme teraz - mobily, notebooky, tablety a podobne... o to horšie, že tento diel sa asi najviac priblížil k našemu obdobiu, žiadna blízka budúcnosť. Žiadne sci-fi, ale realita. Opäť napínavé až do konca, kde bolo zase vyvrcholenie, v ktoré asi len tak nikto nedúfal, že sa stane. Ťažké vydieranie hnusným kyber spôsobom a nakoniec vytroliť?

Mladý papež - Epizoda 1 (2016) (epizoda)

Celkovo dobrý začiatok, kde už mladý pápež aj vo svojom sne naznačil svoju rebelskú povahu a je vidno, že má svoj cieľ a úmysel, ktorého smer bol jednoznčne ukázaný. Hneď v tomto prvom dieli sa ukázalo, že volba Lawa ako hlavneho hrdinu príbehu bola dobrá voľba. Tá jeho mimika a čertovské pohľady...podľa mna to bude dobrý seriál. Pápež Pius XXIII je nový medzi starými. Bude chcieť meniť cirkev a užívať si to...uvidíme

Černé zrcadlo - Zkušební verze (2016) (epizoda)

Fakt sci-fi super psycho-triller s prvkami hororu, ktorý je zase blízko toho čo tu v určitej forme je - AR!

Zelená kniha (2018)

Film sa pomaly rozbiehal, dej sa postupne rozvíjal. Krásna ukážka toho, ako sa môže zmeniť názor, ktorý je ťažko zakoreneny. No človek so zdravým úsudkom to dokáže. Hlášky aj spracovanie na jednotku. To ze to bolo podľa skutočnej udalosti bolo plus. Inak 90%

John Wick (2014)

Neserte Johna Wicka. To je pravidlo číslo jedna. Druhé pravidlo nás učia americké filmy, a to: na auto kde sedí hlavný hrdina (HH) môže strieľať ktokoľvek a netrafi ho. Opačne to funguje tak, že HH keď strieľa z idúceho auta, hneď na prvú šupu trafí toho zlého, aj keby sedel v tanku s prilbou na hlave, tak 9mm mu trafí do čela a on sa efektívne zloží na zem. Keď mu trafí do brucha tak poslušne leží a nezvija sa v bolestiach. Prečo? Neviem. Guľky HH preletia aj cez pancierove auto zlych, no guľky zlých sa zastavia na obyčajnom plechu a HH prežije. Keď sa postavia proti sebe chlapi so zbraňami a medzi nimi je jedna žena, ktorú treba popraviť, tak vystrelia proti sebe jej do hlavy a ani jedna guľka nezbludi a neodrazi sa, nerozštiepi a netrafil ani jedného... Keď si hlavný hrdina zašije v krutých bolestiach brusnu stenu kramlickami, tak je vyliečený. A to sa nebavím o tom, že zasivat kramlickami chce dlhodobejšiu odbornú prax s dokonalou adaptáciou podkozia...bohaaaaaa blbostiiiiii až to v riti boliiiiii... Ako môžu tak dobru akciu posrať takými banánymi logickými vecami?? Precoooo? Akcia dobra, herecké osadenie dobre, to ako ja Reevs tváril-vyrazy ksichtu, no dobre. Ale prečo z toho urobili sračku?? Prečo? Aj hlášky dobre, no...

Pátrání (2018)

Jednoznačne úplne iný film, inak natočený...takmer celý film sa odohrával cez displej počítača, čo je neobvyklé. Režisér chcel tým poukázať na to, čo všetko je možné cez moderné technológie zistiť, ako to zúžitkovať aj v takejto extrémenj situácii. Za mňa 90% za logiku, napínavosť, pútavý dej, zamotanie...no skratka super.

Detektiv z Hongkongu (2016)

Dobrá, priemerná slušná akčná komédia. Zabavil som sa dobre, typický Jackie Chan sa nezaprie. Oddychový film, ale nenadchne. Občas prestrih bez vysvetlenia - ako to, že sa dostal z vezenia len tak...ale kto to bude riešit... Mega Chanovská akcia so situačným humorom v spolupráci s Knoxvillom. Občas dobré vtipné hlášky. Za mňa 50%

Overlord (2018)

Dobrý sci-fi film, kde bolo to klasické - náckovia majú tajnú technológiu, proti ktorej treba bojovať a potom ju zničiť. Trochu tajnosti a mysterióznosti prinesenej do historickej akcie bolo takým dobrým korením. Bez zbytočných scén, čo by nudili a umelo predlžovali film. Trochu nadpriemer v tomto zánri. U mňa na 70%

Soudce (2014)

Pomaly sa rozvijajuca sa drama, kde sa formuju vztahy medzi synom a otcom, komplikovane ich minulostou, povolanim, ochorením a tvrdohlavostou. Ukazka americkeho srdca na pravom mieste so vsetkym co k tomu patrí.

Úniková místnost (2017)

Dobre som sa pobavil. Postavy boli dobre vybrate, film bez nejakých failov. Islo to cestou Saw. Film sa nevedel rozbehnúť. 50%