Jack Reacher (2022) (seriál)

Z pohledu akční detektivky a dramatu to je vážně úspěch. Z pohledu složitosti zápletky a pointy jako takové už to takový úspěch není. Amazon si dal očividně záležet a seriál zaujal, hlavní postava v podání Alan Ritchson je akční, je to mlátící kolos, který umí používat hlavu a posunout příběh. Celý start působí trochu chaoticky ale svěže. Ovšem závěr už takový zajímavý není, o předvídatelnosti děje a chování postav nemluvě. Pořád si ale myslím, že jde o solidní akční detektivku, která nadchne.

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Povedený a hodně zábavný díl, který se od toho posledního vylepšil snad v každém směru. 3 hodiny jsou úplně krásný čas, který je využitý do poslední sekundy. Je tam hromada akce, příběhu, satisfakce kolem hromady postav. Postava ztvárněná Donnie Yen byla příjemné osvěžení, stejně jako celá japonská lokace v čele s Hirojuki Sanada. Práce kamery mi přišla opět úžasná. Člověka ale tak nějak nemůže přestat hlodat dotaz, co bude v 5. díle...

Black Clover: Meč Krále čarodějů (2023)

Film pochopitelně navazuje na anime, pokud si ho někdo pustí jen protože mu to Netflix doporučil a nemá ponětí, o co jde, tak si to moc užít nemůže. Anime related je film vážně fancy, i když kánonicky nezapadá do mangy a má tvořit kánon pouze pro anime a příběh je od anime trochu slabší, vyvažuje to zase fajn animace a background. Hádám, že hlubší pointa tam stejně zapadne až po vydání ohlášených dalších sérií.

Vyproštění 2 (2023)

Jestli je tohle nová generace akčních filmů, za mě spokojenost. Stejně jako v 1. díle úžasná práce kamery, střihu i výkonů herců. Příběh není nijak složitý, zbytečně na sebe nelepí 50 zvratů. Není nutno dodávat, že Chrisovi tahle role neskutečně sedne. Fanouškům akčních filmů se tohle jednoduše bude líbit.

Rytíř v černém (2023) (seriál)

Black Knight je zajímavě zpracovaný postapo seriál, který dokazuje, že Korejci i tohle umí dobře. Není to taková pecka, jako některá další tvorba a bez pochyb to má pár much, ale kdo zná korejskou tvorbu a obecně K-drama, užije si to. Závěr je trochu zklamáním, ale co se dá dělat. Nedá se to napasovat do top žebříčků ničeho, i tak to je docela underrated v místních poměrech a to dokazují i ohlasy ze zahraničí. Rozhodně to patří do té lepší části tvorby Netflixu. Pokud ale člověk není zvyklý na K-drama, nemusí mu to nutně sednout.

Shazam! Hněv bohů (2023)

Čekal jsem, že se od jedničky moc nezlepší, ale že to bude ještě horší? Uh... Docela dost nudná záležitost, tohle spolehlivě uspí každého.

Den zrady (2011)

Ryan Gosling a George Clooney jsou důvod, proč tenhle film jakž takž funguje, jinak to je velká nuda. Drama tam není moc žádné, na hodinu a půl tam je občas až moc zmatku.

Umbrella Academy (2019) (seriál)

Tváří se to zajímavě, začátek je trochu chaotický a člověk čeká, kdy ten chaos trochu uvadne a dostaví se kvalitní příběh. Tak tohle je docela chyba očekávat. I když se mi první 2 série docela líbily, nemůžu tomu ve finále dát více jak 3*. Příběh je děravý, že to bolí, seriál porušuje nejen vlastní pravidla cestování časem ale i ty, co můžeme znát z dalších filmů a seriálů. Když se příběh dané série chýlí ke konci až moc rychle, přijde nějaký "překvapivý" zvrat, který mnohdy nedává smysl. Ve finále si tak říkám, že mě u toho seriálu spíše udržely ty zajímavé schopnosti, pár CGI kousků a naděje, že za tou skořápkou je něco hlubšího, bohužel není. Problém tohoto seriálu je jednoduše v tom, že dá divákovi sice dost důvodů se dívat, ale schová za to hromadu otravných věcí, které nedávají smysl. Až to vlastně vypadá, že některé události jsou téměř až náhodné a nikdo si nad tím nelámal delší dobu hlavu. Postavy vlastně po takové době nedostávají ani nějakou možnost růstu nebo osobního pokroku a chybí tomu hlubší pointa. Mám po tomhle seriálu spíše rozporuplné pocity, protože herci jsou vlastně strašně fajn a jejich herecké výkony taky, CGI je pěkné, jenže když člověk otevře knihu a ta je z poloviny prázdná a ta naplněná polovina má spíše nárazově dobré momenty, tak si to moc neužije. Takže bych tohle považoval obecně spíše za průměr, jakožto tu jsou katastrofické chyby, stejně tak jako i některé povedené části.

Diplomatické vztahy (2023) (seriál)

Netflix ukázal, že umí jednou za čas vypotit i něco pořádného. A jak je u Netflixu zvykem dodržovat kulturní a genderovou neutralitu, tak tady to zas tak do očí nebilo. Jasné, nejde si nepovšimnout, že seriál se snaží protlačit hlavně ženské role, ale upřímně mi to tady nijak nevadí. Drama to bylo zajímavé a nemůžu říct, že by to byla nuda nebo nezajímavé. Ovšem problém jsem měl spíš s opakem. Seriál má 8 epizod ale informací ke zpracování dostanete tak na 16, je to z mého pohledu prostě přeplácané. To je ostatně ten největší důvod, co mi kazí dojem z toho seriálu, protože člověk při minutové nepozornosti se jednoduše dostane do zmatení. Velkým plusem jsou pak určitě herci a jejich výkony, vše to působí věrohodně a je to dotažené do detailů, takže si v tom každý divák najde svoje. Nejde si stěžovat ani na kulisy nebo na prostředí či střih, vše bylo na výbornou. Největším problémem tam pak zůstává tedy za uzlovitost příběhu, kde než se stačí rozvázat 1 uzel, přibydou tam 3 další a další a další a takhle to jede dokola, kdy 1. série prakticky končí dost otevřeně. 2. série bude určitě pecka, ale doufám, že trochu uberou na tempu a stylu zvratu příběhu. Je to neskutečně přeplácané a pokud člověk jede těch 8 dílů v kuse, je toho vážně až moc.

Mighty Morphin Power Rangers: Jednou provždy (2023) odpad!

Mě jen děsí, že někdo něco takového chtěl vydat. Původní Power Rangers jsou celkem kulťák, i když to nikdy nebyl bůh ví jak dobrý seriál, pořád tam člověk měl alespoň tu absurditu a devadesátkovou logiku a efekty, Takže jakkoliv to nostalgicky trochu chytlo za srdíčko, nevidím na tom absolutně nic pozitivního. Netflix tímhle chtěl překonat velkou nostalgickou řeku a zatím šlápl jen do kaluže. Jako dítě jsem měl původní PR rád, tohle si u mě ale absolutně místo nenašlo. Doslova jsem od toho ani nic nečekal a dokázalo mě to zklamat, protože to nehodilo laťku právě ani na úroveň originálu. Což je samo o sobě už tak dost diskutabilní, aniž by člověk musel zabíhat do detailů. Jednoduše se dá říci, že pokud tohle člověk neviděl, o nic nepřišel. To už je lepší si pustit ten seriál z 90.