Papírový dům (Netflix verze) - Série 5 (2021) (série)

5. SÉRIE - 8,5/10 : Epické zakončení jednoho velkého příběhu a seriálu, nemám slov celý završení, ó můj bože. Každá epizoda vypadala jako poslední a šlo jim o to udělat důstojný zakončení jedné velké éry. Skrze sérii to trošku působilo natáhle, že už něco sleduju moc dlouho, je to furt to samý co poslední dvě série, ale je to prostě něco fenomenálního, srkze napětí, vynikající akci, famózní příběh a La Casa kraluje mezi heist žánry, každá Profesorova strategie, vyjebávka, vždy sem se chytal za vlasy jak je to celý chytrý jak svině. Miluju na celým seriálu to jak tam jsou prostřihy do minulosti a jak se všechno postupem času dovysvětluje. Scénář a dokonale sepsané postavy, který o to líp sehrávají dokonalý herci je něco úžasnýho. Při smrtí postav jsem opravdu pociťoval prázdnotu a smutek a celý si mě to získalo. Tento španělský počin prostě nemá obdoby a seriál se stal jeden z mých nejoblíbenějších i přesto, že jsem s tím zpočátku bojoval, ale celý to stálo za to. A prostě OMG ta hudba která graduje doplňuje významné sekvence skládal jen mistr. A nejhorší je to prázdno, že už tento seriál skončil a nic jinýho už nebude.

Stranger Things - Season 4 (2022) (série)

4 SÉRIE - 7,5/10. : Musím vskutku říct, že to není špatný, je to super počin, pro nadšence ST totální strop, ale pro mě ačkoliv sem si 4 sérii užil asi nejvíc po 2 a 3, tak musím říct, že to není, tak jak to ostatní vychvalujou, mám k tomu hodně výhrad, série mě nebavila stejně jako 2 a 3, je to strašně natáhlý, táhne se to, a je to převážne mnostvý postav a příběhových linek, a nejvíc na tom lpí minutáž kdy poslední 2 ep jsou totální strop a prostě koukal sem na to spíš už s nutností jen abych byl v obraze, nebavilo mě to nebavilo, a je to přehajpený celý jak kráva, zbytečný smrti. Důvod proč sem si sérii užil, bylo asi kvůli záporákovi Vecně, který je super záporák se svou super minulostí, má jasnou vizi a cíle, a je to obstojný záporák pro celé Stranger Things. Byla tu smrt postavy Eddieho, kvůli které probulelo snad většina lidí, a pro mě to byla nejzbytečnější smrt, absolutně sem se do jeho postavy jsem se nemohl ponořit, jelikož nedostal tolik prostoru na prokreslení a prohloubení jeho postavy a byla to v celku meh postava. Jinak líbí se mi co bratši Dufferovi furt dávají do tohoto seriálu je to šílený a Netflix kolik peněz do toho cpe, jak vypadají ty famózní efekty atd. I přesto, že sem velký zastánce 1 série, která je čistý masterpiece, tak od 2 série nevím co se stalo absolutně mě to nebavilo táhlo se to, ale 4 série byla objektivně strop, ale subjektivně mě to nebavilo celý.

Papírový dům (Netflix verze) - Série 4 (2020) (série)

4. SÉRIE - 8/10. : Akčnější, nápaditější, propracovanější, více napínavější, scénáristi tuní svoje postavy do maxima a celý tým prostě připomíná jednu velkou rodinu, scénáristi hrají na diváka s emocemi, chci vědět co se bude dít dál a prostě JO chci nahned další sérii. Seriál má opět vynikající tempo. Líbí se mi, že poslední 2. série působí jinak než první 2 série, který více působili při zemi, a nový série jsou zase jinčí. Dá se říct, že čtyřka La Casa je vlastně uplně to samý jako trojka La Casa, ale je opět jinčí a zase nabídla v každý epizodě vždy něco jinčího, i přesto, že se občas posouvala příběhově o centimetr. Opravdu sem měl v některých částech i strach o postavy. Herci zde taky předvádí něco fenomenálního, a český dabing tomu ještě víc dodává. No prostě sem doslova zvědavej a napnutej co přinese pětka La Casa De Papel, začíná se nám z tohoto stávat jeden velký akční blockbuster v Netfixové podobě.

Vikingové (2013) (seriál)

PROČ MÁM RÁD SERIÁL VIKINGOVÉ A PROČ JSEM HO PŘESTAL SLEDOVAT, RECENZE OBSAHUJE SPOILERY: Seriál Vikingové byl jeden z mých prvních velkých seriálů na který jsem se začal dívat, protože jsem do té doby moc seriály nehltal, ale po tom co jsem se podíval na 1. díl jsem se do seriálu strašně zažral a nepustil mě. Strašně miluju Vikingskou dobu a tématiku, kulturu, a vše okolo nich a historii taky mám rád, seriálu nechybí vymakaná akce, krvavá brutalita, krásné hudební ozvučení a famózní herecké výkony, kdy snad hlavní role Ragnara Lodbroka je jedna snad z mých nejoblíbenějších seriálových postav vůbec, jeho postava si celým seriálem prochází mimořádným vývojem, herec Travis Fimmel si Ragnara mimořádně dává a dala mu velkou možnost se proslavit. Seriál jsem ukončil po 4. sérii kdy nás tento velikán opustil, dost mě jeho smrt ranila i přesto, že se smrt dala čekat, ono bez něj pak ty poslední epizody už moc nebyly ono a prostě nebyla chuť už jít seriál dokoukávat bez něj, protože jsem věděl, že mě to nebude bavit, i přesto, že původně seriál měl být o Ragnarových synech a měl zemřít dřív, ale jeho popularita přiměla scénáristy ho nechat umřít později. Ono jakoby seriál se často pak i točil v kruhu, že neměl extra co nabízet a dost jsem se kousal nudou, ale za čas tam byly fakt WOW epizody, kdy sem vrněl blahem. Vikingové je jeden z mých nejoblíbenějších seriálů a tak to i zůstane, seriál mi nabídl skoro vše, co jsi já jen mohu od seriálu vyžádat, krev, brutalitu, násilí, historické zasazení a do ještě mé nejoblíbenější éry a k tomu podle skutečných událostí a čučel sem, že třeba Ragnar opravdu existoval a byl jeden z prvních kdo vyjel najít Anglii, dále mi seriál nabýdl vynikající scénář, vytvořený Michael Hirst, který vytvořil i seriál Tudorovci, seriálu nechybí i další super postavy, i Ragnarova žena byla opravdu vynikající postavou v seriálu, naprosto sem i žral Flokiho hraný Gustafem Skarsgårdem je charizmatický, crazy a člověk se ho v některých chvílích bojí co on dokáže, protože mu může kdykoliv hrábnout a jednou se to i osvědčilo, když zabil Athelstana. Dále v seriálu probírají drsný témata, řeší se náboženství, že Ragnar by se chtěl stát Křesťanem, je zde epizoda pouze o jejich kultuře, vikingské praktiky a prostě vše co bych si od seriálu přál. Někdy až bude opravdu čas a prostor asi bych zuby nechty dokoukal i zbylý série, ale bez Ragnara se mi do nich nechce, ale neříkám, že se nepodívám. Celému seriálu dávám 8/10. Všem kdo mají rádi historické filmy, příběhy, nevadí jim krev a nasílí s bravůrní akcí doporučuji!

Papírový dům (Netflix verze) - Série 3 (2019) (série)

3 SÉRIE - 8/10. : Tak toto bylo něco! Velký důstojný návrat na vrchol, po ukončení jednoho velkého úspěšného příběhu, představí se nám nové famózní postavy např. Palermo - týpek, o kterým jsem věděl, že se mi vryje pod kůži. 3 série je daleko více akčnější, napínavější a nápaditější, má konečně normální a super tempo, sice ano byly pak díly, kdy to bylo doslova unuděný a moc se to neposouvalo, ale i tak každá epizoda vždy něco super nabídla. A dále, myslel jsem si, že si pustím dabing abych se neukousal nudou a ba ne, nejenže sem se labužnicky bavil, ale ještě dostanu suprově nadabovaný seriál se super obsazením! Prostě Wow. Nebylo to k zahození celá série ba naopak, šlo to výborně. Celou sérii jsem dal na jeden zátah byť není tak dlouhá.

Papírový dům (Netflix verze) - Série 2 (2017) (série)

2. SÉRIE - 7/10. : Ani bych vskutku nevěřil co ta unuděná druhá série dokázala předvýst v posledních dvou epizodách. Naprosto nádherné zakončení jednoho příběhu. Ano nudný to bylo až na půdu příběh se nikam věčně neposouval, věčně ta stejná šlichta pořád dokola až mě to nebavilo, ale v posledních dvou epizodách co španělští soudruzi předvedli bylo něco famózního! I ten nejlíp promyšlený plán, kterej se posere celej do základů, může nakonec vyjít! Třetí sérii si 100% dám. Prostě i když celá série stála za hovno konec se vykoupil za všech 984 puta mierda miliónů euro.

Jurský svět: Nadvláda (2022)

5-6/10. - Meh jak se dalo čekat, nový Juráč je za mě průměrný jak poleno, neoriginální a nudný, pro Jurský filmy typický příběh. Bylo hezký vidět původní herce z původních Jurských Parků (Sam Neill, Laura Dern), krásná jejich spolupráce a jejich vykreslování a i nefanouška dokáží oslnit. Chrise Pratta, potažmo Owena, tady doslova položili na hřebík, extra se o jeho postavu nezajímali, kromě začátku, a nějakých scének s Claire, řešili tu více holčinu ze dvojky a původní postavy, akční scény se tu děli prakticky nahodile, bez jakýhokoliv vysvětlování nevíte, o čem příběh doposaď je celý film se rozřešuje matka holčiny ze dvojky Jurskýho Světa, líbila se mi pakliže možná akční scéna kdy se oba tými Owena a původních herců z Parků ke konci spojili a bojovali proti dinosaurovi v močále. Pár scén připoměla Spielberga, jako sundání brýli a udiveného pohledu, či ponoření do jezírka. Jinak vesměs dialogy ve filmu strašně zaváněli nudou a jelikož jsem byl se školou tak to byl dabing, ale ten dosti ušel nic hrozného. A jak udělat nejlepší konec, udělej souboj dinosaurů xD. Hele v celku nic hrozného, ale prostě strašně promrhaný potenciál a asi nejslabší díl série, dvojka byla tedy o dost lepší. Zase musím konstatovat jako u posledních Zvířat, jak tento krásný svět působí nudně, neoriginálně a bez nápadů.

Papírový dům (Netflix verze) - Série 1 (2017) (série)

1. SÉRIE - 8/10 : Přiznám se, La Casa De Papel mě nijak extra neoslovil, ale docela sem si ho oblíbil. Sice si protiřečím, ale nijak extra mě neoslovil ani napoprvý a ani napodruhý kdy sem dokoukal celou sérii. Seriál má super zápletku, který by šla suprově využít, místo toho dostaneme ukecaný seriál (Neříkám nic, dialogy jsou pěkný poutavý, rád si čtu titulky, občas jsem se dost bavil), ale je to nevyužitý potenciál, seriál o Heistech a vykrádání je originální jak prase. Má to mimořádný nástřel, ale blbě to dokázali využít. Zase je pěkný, že už v první epce jdou rovnou na věc, že se to nechce nijak táhnout, ale opak je pravdou, a série se 13 epizody se strašně táhne a je to umělě natahovaný. Musím strašně na celým seriálu vynachválit super hudbu, která mě bavila, a některý songy mi v hlavě hrají ještě teď. Postavy jsou zajímavý ne, že ne, a strašně sem si oblíbil Tokio a Berlína, jedny z nejlepších postav celý show a o to víc všechny postavy jsou o to víc lépe sehrány super neokoukanými španělskými herci a celý je to famózní cast a to se musí nechat a cením taky dát postavám jména podle světových měst, seriál dále pravě vsází na rozvětvování příběhu mezi postavami, rukojmími a linka s policisty a to je problém proč se to dost natahuje, než aby šli víc dopředu v příběhu s hl postavami a štve mě, že 1. série nekončí uzavřeně, že se nedostali ven. Celý seriál je trochu overrated, ale prostě já chápu lidi, který ten seriál milujou a berou ho jako nejlepší, neříkám taky sem si ho dost oblíbil a baví mě, ale není to pořádný ono, ale jinak jo 2. sérii si rád dám, ale uvidím mám strach, že to celý půjde ještě víc do kytek. A taky musím přiznat, je pěkný si pustit něco víc exotickýho jako španělský seriál, než dokola sledovat americké záležitosti, a ta španělština jako podklad, je super!

Obi-Wan Kenobi (2022) (seriál)

Hned ze začátku chci říct, že tento seriál není masterpiece a není ničím skvělý a má to chyby, ale i tak jsem si tento seriál dost užil a možná i víc než někteří co to tolik haní kvůli, těm chybám. Seriál mě z razu překvapil a strašně se mi líbil zhlediska nostalgie, zasazení, kvůli známým postavám a hlavně díky kvalitnímu herci Ewanu McGregorovi to celý drželo pohromadě a dodávalo to tu super atmosféru.  Celý začátek hlavně 1. a 2. epizoda opravdu jak sem říkal překvapili, dvojka měla pěknou akci. Miloval jsem Inkvizitory a pak to přišlo zabili Grand Inkvizitora a pak se to dál třetí epizodou vezlo do čtvrtý. Neskutečný klišé, bez nápadů, boj scénáristů o to udělat zajímavý příběh, ale celý se jim to rozpadlo pod rukama, je to hrozně nekompetentní, souboje Vadera a Kenobiho hrozně ničí celý příběh. Hrozně mi v seriálu vytáčela malá Leia, reálně ta postava na to, že jí je 10 vypadá tak na 6 + jako ten začátek kdy utíkala WTF. Dále režisérka Deborah Chow, co zde režíruje celý seriál je absolutně neschopná, akce taky až na pár vyjímek strašně zmatkovitá a trapná, i přes excelentní audivizuál do kterýho Disney sere ohromný peníze, a nejhorší na tom je jak si to vytírá prdel o znamý charaktery. Pátá epizoda docela překvapila, že konečně se chtějí někam vyzvdvyhnout a poslední šestá asi nejspíš budu v menšině to dokázala potvrdit, sice byly tam hrozný píčoviny, ale nehorázně jsem si ji užil a po první a druhý epizodě další nejlepší epka. Disneymu bych poradil vysrat se na seriály, který chtějí pro prachy sehnat schopný a kvalitní scénáristy co opravdu umí prokázat na papíře své nápady, a režiséry co to umí celý zkonstruovat. Náčrt seriálu se povedl, ale celý to byla menší klišovitá bída. A ano Obiho Hello There na závěr opravdu rozesmálo jak je to celý stupidní, ale Qui-Gon jen dodal, že to není celý tak hrozný seriál co může i nemusí být hrozný propadák a když to celý shrnu celý to bylo nevyužitý potenciál. Zde shrnutí epizod :| 1. ep = 9/10 | | 2. ep = 8/10 | | 3. ep = 6/10 | | 4. ep = 5/10 | 5.ep = 7/10 | | 6. ep = 7/10 |. Celému seriálu dávám 7/10.