Růžoví plameňáci (1972)

[FOD 2014] Hovno jako dárek k narozeninám nejnechutnější osobě na světě, vajíčka, výroba a prodej dětí, nějaký ty vraždy, párek, kuřata, felace vlastního syna, opravdový psí hovínko… Prostě normálka. Divine byl/a vskutku božská. Narozdíl od některých mi ale nepřišel film tak nechutnej, že bych u něj s chutí třeba nepovečeřel. Asi i proto sem neměl problém ládovat se po projekci hovinky na závěrečném srautu a nalívat si mošt z bažantů. BTW ta poslední scéna byl bezpochyby geniální marketingovej tah. [verze s úvodem režiséra a s jím komentovanými vystřiženými scénami na konci]

Robot-monstrum (1953)

[FOD 2014] Ten pocit, když filmový monstrum chodí před plátnem a diváci si hrají s bublifuky, který dostali před projekcí… Ještě že sem si dal před projekcí panáka se sérem proti účinkům kalcinátorovejch paprsků smrti, který vypadalo a nejspíš i chutnalo jako nealkoholickej Iron. Čistě logicky a bez emocí uvažující Romani nakonec nevyhubili posledních 6 přeživších Humanů ani diváky v sále. Taky vám začalo být líto toho vraždícího mimozemskýho monstra, který vypadá jako gorila s helmou z pravěkýho potápěčskýho skafandru s anténkami, když se tak nešťasně zamilovalo? BTW tak si říkám, že neutěšenejch postapo snímků s téměř vyhubeným lidstvem v 50. letech asi moc nevzniklo. Nádherně film vystihla Lindiště.

Kladivem sem, kladivem tam (1983)

[FOD 2014] Z Priorovy prvotiny natočený s kamarády neherci přímo čiší esence amatérskejch neumětelskejch a s láskou točenejch filmů. Ed Wood se inkarnoval do zlatých osmdesátek. Ve filmu se tvůrcům i přes všechny zásadní filmařský nedostatky nějak povedlo navodit příjemnou slasherovou atmosféru a anotace z Otrlce je všeříkající.

El Santo a Blue Demon ve světě mrtvých (1970)

[FOD 2014] Na El Santa dost šílenej příběh obsahující mmj. i reálný záběry operace srdce a cestu do pekla, ve kterém se prolíná současnost s dobou inkvizice víc než by se nám líbilo. Kam tvůrci na ty nápady chodí? Co shlédnutej film, to perla.

Černá magie: Boxerovo znamení (1983)

[FOD 2014] Vskutku bizarní počin. Ze začátku sem si říkal na co sem to proboha šel. Vůbec mě film nebavil a málem sem si ukousal nehty nudou. Film ale pořádně graduje a WTF faktor skončí na levelu over 9000. Posledních 20 minut sem strávil v jednom nekončícím záchvatu smíchu a viděl sem ho poněkud rozmazaně, jak sem brečel smíchy. Je to blbost, ale kvůli závěru musíte Boxerovo znamení vidět. Prostě musíte.

Maso pro zámeckou paní (1996)

[FOD 2014 naslepo] To si takhle punková kapela Killer Barbies řekla, že by se jim líbilo zahrát si ve filmu jejich oblíbenýho brakovýho režiséra a vzniklo Killer Barbys (protože Mattel ®), z českých videopůjčoven neslavně známý pod názvem Maso pro zámeckou paní. Právě z VHS s geniálním českým dabingem byl na Otrlci film promítán. Tohle je přesně ten film, kterej je tak špatnej až je dobrej. Hlavně v něm dobře funguje béčkovej humor a dabing je pověstnou třešničkou na dortu. Bez ní bych filmu 5. * nedal. Jak bylo tehdy běžný, tak namluvenej byl film dobře, ale ten překlad! Špatnej je na víc úrovních, ale nezapomenutelný je to, jak banda punkáčů mluví škrobenou spisovnou češtinou. Famózní! To prostě musíte slyšet. Lahodný masíčko dost stojí i na správně našlápnutý hudbě Killer Barbies (loopněte si ji od 0:26 do 2:56). Takhle si představuju správný promo kapely. Koukám, že se objevili ještě v Killer Barbys vs. Dracula.

Explicitní důkaz (2001)

[Pionýři hororu] Osmdesátkový retro z roku 2001 s můrami a videopůjčovnami plnými VHS. Víte jak takový můry cestujou až z dalekýho Bulharska? Nakonec jsme se jednoho explicitního důkazu opravdu dočkali :-) | ► Explicitní důkaz

Dům 66b (2013) (studentský film)

[Pionýři hororu] Vysoká hra, ze který musí někomu hrábnout. Taky vám Vydrův dabing připomínal Pulp Fiction? Vem to čert. | ► Dům 66b

odpad! (2013) (amatérský film)

[Pionýři hororu] Občas stačí jen zábavnej originální nápad a trocha filmařský zručnosti. Jeden z nejlepších pionýrů. | ► odpad! online (podobnost s ČSFD hodnocením je jistě čistě náhodná:)