Hvězdná brána - Stínohra (2002) (epizoda)

E06 ⤶ Dlouhodobé vystavení záření způsobuje schizofrenii. Kelowňané se ještě nezničili. SG-1 získala dr. Kieranem propašovanou naquadrii. Díl docela o ničem. Hlavní zápletka je zcela virtuální. ⤷ E08

Hvězdná brána - Kobka (2002) (epizoda)

E05 ⤶ Auvajs. My své lidi neopouštíme. V kombinaci s Kananovými city a vzpomínkami to je skvělý recept na průser. A hostující povznesený Daniel mu moc nepomáhá... ⤷ E07

Eliška a Damián - Epizoda 1 (2023) (epizoda) odpad!

Zdravím všechny marmelišačky a všechny marmelišáky… Už jste někdy viděli seriál s tak bizarně zakomponovaným vypravěčem tam kam se naprosto nehodí? Ale není to takový trash jak jsem si myslel. Odpad to je proto, že to je strašně nudný a nezáživný a plný šíleně banální výplňové vaty. Jiné trashové seriály jsou plné přepálených emocí a člověk k nim aspoň může cítit znatelný odpor. Tenhle díl má přes hodinu (!) a snaží se vás zabít nudou. Šlo by to zkrátit na polovinu a bylo by to mnohem koukatelnější. Je to ěžce lowcostová produkce (viz třeba Arabové co jsou Češi jak poleno a mluví se na ně česky bez překladu do, kromě náhodných slovíček), i když oproti tvorbě z TV Barrandov to je pořád velkolepé výpravné dílo. Dokonce se tu o hercích dá říct že hrají, i když často šíleně přehrávají. A proč proboha jezdí Arabové do Čech ochutnávat marmelády? Ale ptát se po smyslu čehokoliv v tomto seriálu je asi zbytečný. 2023? Ženy nosí ohlávky pro koně?

Eliška a Damián - Epizoda 2 (2023) (epizoda) odpad!

Tak a teď už to začíná být fakt naprosto stupiní, nedomyšlené a ve své debilitě trapné. Vstupy vypravěče jsou ještě bizarnější než v prvním dílu. Logika celého vyprávění se rozpadá, na scénu vstupuje naprosto šíleně přehrávající superpadouch s naprosto retardovaným plánem na ovládnutí krachující firmičky, která pro ně má z nepochopitelného důvodu obrovskou cenu... V minulosti to táhne ke dnu zlotřilý přehrávající správce s IQ nafukovací kachničky, ale jinak to je ještě docela snesitelné dějově i herecky. Seriálu naštěstí s druhým dílem tak brutálně klesla sledovanost, že ho Prima musela přesunout mimo hlavní vysílací čas a zachránila tím spoustu lidí před utrpením. Gratulki.

Hvězdná brána - Noční směna (2002) (epizoda)

E04 ⤶ Co způsobilo smrt Dr. Fleminga krátce poté, co volal Sam? A co je ta tekutina, kterou po sobě zanechal? Adaptace Invaze Lupičů těl (1956), pojatá v detektivním stylu. Tenhle koncept je univerzálním generátorem napětí. SG-1 (bez Jacka) se ocitne v zapadákově, kde se dějí opravdu divné věci. Jsou tu samí Goa'uldi, ale tak slabí, že tělo ovládají jen během spánku. A staví si loď pro opuštění planety. Má tým šanci proti celé vesnici? ⤷ E06

Hvězdná brána - V zajetí ledu (2002) (epizoda)

E03 ⤶ Ayiana je fakt hodně otužilá. Být pár milionů let v ledu, to musí být světový rekord. A k tomu ty nadpřirozené schopnosti... Že by Antikové byli ze Země a my byli jejich potomky? Antarktická brána je asi jednou z nejstarších bran s vystému. Na umírajícího Jacka čeká dočasný tok'erský symbiont, ale kdyby neměl důležité informace, tak by radši umřel? Fakt? On ty hady vážně nesnáší. ⤷ E05

Hvězdná brána - Havárie (2002) (epizoda)

E02 ⤶ V Rya’cem ukořistěném Tel'taku se SG-1, Jacob, Jonas a pár dalších vydávají na opuštěnou nepoškozenou Anubisovu loď, která z nepochopitelných důvodů nevykazuje žádné známky života na palubě. Ale je tam živěji než se zdá. Míří k Zemi, tak se rozhodnou, že si z ní udělají velké podoceánské koupaliště a vezmou si krystaly s Thorovým vědomím. ⤷ E04

Hvězdná brána - Spása II. (2002) (epizoda)

E01 ⤶ McKay měl nápad jak odvrátit útok. Fatálně selhal. Sam je v koncích. Mezitím na planetě s antickou zbraní operují Bra'tac a Teal'c se synem. Rya'c je zraněný a zbytek zajmou. Nakonec Zemi zachrání Jonasův nápad, tak jednoduchý, že nenapadl nikoho jiného, a Rya’c, díky kterému už se to nemohlo opakovat. Tenhle dvoudíl byl plný překvapení. Ale proč ta zbraň byla tak slabě střežená? ⤷ E03

Hvězdná brána - Spása I. (2002) (epizoda)

E22 ⤶ 6. sezóna začíná ve velkém stylu, prolínajíc spoustu zajímavých dějových linek. Anubis zas útočí na Zemi (tentokrát antickou technologií na ničení bran) a už se tím ani netají. Zdá se, že se Asghardů nebojí. Na všechny dopadá, že Daniel už tu není, SG-1 vystřídala zatím jen 9 nových čtvrtých členů, Hammondovi z Texasu dochází trpělivost, Rusové stupňují tlak a hrozí, že do SG-1 přiberou Rusa. Jonas se zabydluje na základně a snaží se získat důvěru lidí. Teal'c získává zpět důvěru syna po smrti jeho ženy… Nedaří se zkontaktovat Asghardy, hyperprostorový pohon nového letounu X-302 nefunguje a… pokračování příště. ⤷ E02

Hvězdná brána - Série 5 (2001) (série)

S04E01⤶ Zkáza Apophise na začátku předznamenala příchod Anubise. Do naší Galaxie málem proniknou replikátoři. Je ale otázkou jak se vlastně dostali do vzdálené galaxie, když jejich původ je v té naší. Objevení jejich stvořitelky v budoucnu změní mnohé. Poznáváme Orina, Oma se zas činí a mmj. povznese umírajícího Daniela. Dozvíme se vše co jsme chtěli vědět o Teal'cově minulosti (no konečně!) a prohlubuje se linka s Unasy a Chakou. Rusům se nedá věřit a několikrát je nutné s nimi spolupracovat. S příchodem Anubise tvůrci hodně přitvrdili. Zničili Tollánce, málem vyhladili Tok'ry, několikrát málem zničil Zemi a působí fakt děsivě. Děsí i Goa'uldské vládce soustavy, které ohrožuje. Už to jak ze začátku tajil svou totožnost a používal neuvěřitelně vyspělou technologii působilo děsivě. Celkově tu je víc slabších a mizerných epizod než v minulých sezónách, ale po minulé hodně kvalitní sezóně si seriál pořád udržuje dost vysokou kvalitu. Chybí mi tu ale nějaké extra kvalitní ikonické příběhy, které by se řadily k tomu nejlepšímu z celého seriálu. 5534445444433555425255/5* 82%S06