Noe (2014)

Přežil jsem to a napočtvrté dosledoval. Bohužel. Pár závěrů: Jen kdo žere kořínky, žije jak jeskynní muž ale je schopný v klidu vykuchat člověka si zaslouží přežít, ten kdo si staví přístroje a loví je zlý a musí umřít. Noe "byl" bezcitná lidská zrůda která je schopná zabít i vlastní vnoučata protože mu to bůh řekl. Ehm...takhle daleko jsem se v bibli nedostal, ale pokud to tam vše je, tak se mi chce zvracet dvojnásob. Jediná normální a živá postava byl pro mě Kainův potomek(záporák). Obrazově zajímavé, režijně katastrofální nepředstavitelná nuda. Herci...Hopkins už by se na ty moudré dědky měl vykašlat a užívat si důchodu, protože tohle je trapné. Crowe...jo dobře, asi hrál dobře, protože z jeho Noaha mě bylo až fyzicky zle. Emma Watson měla skončit u Heryho Fotra protože tohleto byl herecký funus...vrchol byl bezesporu vyřvanej vyfuňenej porod...kristepane, to jako vážně? To je nějaká hollywoodská představa že porod znamená klubání se vetřelce? Těch dalších pár hezkých tvářiček bez špetky herectví nestojí za řeč. Ztráta času až na pár zajímavých scén...kamenní obři vs. zlí škaredí lidi co se snaží dostat na archu...fakt to píšu?! Nesmyslný konec...vnučky se asi pomnoží mezi sebou a tím vznikne lidstvo. 40% za....no tak třeba za holubičku s ratolestí v zobáku.

Úsvit planety opic (2014)

Ne tak úchvatné a geniální jako díl první...pěkné opičky ale ty byly pěkné už v sedmdesátých letech, pěkné akce...tedy dvě a to dobývání města(opravdu dnes ještě zpomalené záběry?) a závěrečná přesdřžko akce. Herci nezajímaví narozdíl od prvního dílu, příběh taky celkem nijaký a příběh nikam neposunul...paradoxně vlastně jen přesouvá děj k dalšímu dílu který už by o něčem být mohl. Režie nic moc protože z herců nejlíp hrál opravdu ten animovanej opičák a to je vždy chyba režiséra. Kamera jak jsem řekl dobrá, ale neměla co ukazovat...výprava slušná zničený San Francisko fakt pěkný. Hodnotím vysoko jen dík tomu že tuto ságu včetně původních filmů, katastrofy z roky 2001 a dokonce i seriálu sleduji snad 25 let, ale jinak, v kině bych byl zklamán. 70% za snahu.

Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý (2014)

Neskutečné..vtipnější, drsnější, sprostější, šokující, bez servítků, otřesné..Dokonalé. Jednička si ze začátku hrála na horor a pak jsem se skvěle bavil, tady se s tím už nikdo nepáral. Masáž srdce nebo trávníku, tankem přejeté děti nebo výstřel z něj do maminek s kočárky, minimálně deset smrtí tak legračních, že jsem padal smíchy viz.: elektřina a dva propojení zombové. Perfektní scénář, ještě lepší hlavní představitelné...nesmrtelnej pořád obživovanej zombík chudák. Prostě Norský film s velkým F. Perfektní komedie která jak se ukazuje se nenachala brzdit hollywoodskými pravidly(děti, psi a já nevím kdo všechno nesmí umřít, vše musí dopadnout happyendem, nebo naopak úplně špatně). Nutnost podívat se na jedničku, teprv poté dává opravdu smysl. Ale kdo chtěl někdy vidět zombínácky a zombírusáky proti sobě bojovat doslova hlava nehlava(střeva nestřeva) a do toho poslouchat ten bezbřehý černý až černočerný humor, tohle je jasná volba. Norské a Španělské horory jsou nej..každý z jiného spektra, ale tohle...to je povinnost pro milovníky Zombie, anglického humoru, krásné přírody, výborných hereckých výkonů a šílence všeho druhu. 100%

Očista: Anarchie (2014)

Před rokem prakticky na den nasledována jednička s rozporuplným pocitem...Zajímavý námět, ale scénář a herecký výkony kulhající na prostřední nohu. Dnes názor opačný, šité rychlou jehlou, ale jak dobře zpracováno a natočeno tak i herci paráda. Sice pár scén typu: "Kdo jsme my víme, ale proč je tu on?" ...bože, debilovi by došlo, že se jde pomstít za dítě vteřinu po tom, co říká své bejvalce ať se postará o novou rodinu. Ale to ony neví samozřejmě, ale upřímně, co se mají co starat o to kdo on je když jim zachránil život?...držet hubu a krok... Zdaleka ne tolik zvratů jako v jedničce, ale o to více akce na každém kroku. Tísnivá atmosféra je pryč, ale znechucení lidstvem a myšlenka na to, že by to tak mohlo bohžel být i v reálu je stále. Těším se snad zas za rok přesně na trojku kde už použijí zbraně úrovně 4 a vyšší. 80%.

Pan Nikdo (2009)

Dá s k takovému filmu napsat hodnocení? Kolik lidí to nedosledovalo? Kolik z těch co ano, to nepochopilo a kolik z těch (včetně mě) kteří si myslí že pochopili, stejně nepochopili? Oficiální text distributora na čsfd jako obvykle jeden velký blábol, to především na okraj. Jared Leto ač podivný tak svým způsobem sympatický a hlavně opravu těch X rovin příběhu a defakto postav zahrál výborně. Ostatní herci dobře sekundovali...Příběh? myslím že scénárista stejně jako režisér čas od času nevěděli co píší nebo režírují...Některé scény prostě nedávaly smysl, i když pokud jsem to správně pochopil tak i ty tam měly své místo. No opravdu škoda že to nebylo kratší, přece jen dvě a půl hodiny to mít nemuselo a nemělo...nudilo to, nicméně i neustále nutilo k zamyšlení a já jsem rád že jsem dostal zrovna na tenhle film o životě a smrti, o lásce k rodině i ženám doporučení. 80% za Leta, který film jednoznačně táhnul.

Divergence (2014)

Zase další Hunger Twilight. Nepěkná až škaredá hlavní představitelka. Sci-fi romanťárna...aneb jak přilákat do kina holky a kluky na jeden film kde to nakonec skončí líbačkou a ošahávačkou, protože to by na celým tom filmu byla jediná zajímavá věc. To že (nevím jaká je kniha) je scénář katastrofální, příběh hloupý až blbý. Nedává tam nic smysl, na efektech bylo nejzajímavější že Kate Winslet vyretušovali těhotenský bříško. Nejhorší na tom je že se mi ta kravina svým způsobem líbila, herecké výkony ušly, kamera a kaskaderský kousky taky fajn. Na víc nepřijdu...60% za Ashley Judd, Theo Jamese a za naskakování na vlak...

Animal (2014)

chjo chjo...za co jsem si tohle zasloužil. Příšerka co ráda lidi, lidi co nemaj rádi příšerky. Kameraman co má rád rychlé nesmyslné střihy a taky nemá tudíž rád lidi, Marek který nemá rád tento film. 2 hvězdy za hromadu mrtvol a nějaké to legrační běhání po lese před příšerkou. Že blbá recenze? No zkuste takovou blbost okomentovat inteligentně. Navíc sledováno se Slovenskými titulky, což jsme círka v půlce vzdal a raděj doposlechnul jen v originále. Ono taky "Shit" "Go Go Go" a "Oh My God" si dokáže přeložit i tříletej a více povídání v tom skoro nebylo. 30 procent a rychle zapomenout.

Nekonečná láska (2014)

Asi celkovým rozpoložením, ale spíš tím že ústřední dvě postavy jsou sympaťáci, dospělí herci jsou dobří jako vždy a scénář ač nepůvodní je prostě pěknej a přitom jakž takž (na romantický film) šlape. Dokonce i nějaký ta rvačka, autonehoda a hořící barák...takže za mě 4 hvězdy a 70%.

Pompeje (2014)

Anderson je skvělý režisér, který dokáže evidentně natočit jakýkoliv žánr...já v tomto prostě dostal vše, gladiátorské bitvy, romantiku, katastrofický film. Nemluvě o hereckých výkonech...nade všechny potřeba zmínit Kiefera Sutherlanda v záporné roli která mu mooc sedla. Jon Snow...teda pardon Kit Harington už v Game Of Thrones hraje parádně...tady dostal možnost hrát ve filmu a volba více než výtečná. Emily Browning opět od Hostitele a dalších ukázala že ačkoliv podivný obličej tak něco na té holce je...i to málo k hraní zahraje dobře. Adewale Akinnuoye-Agbaje...není co dodat...drsňák až do morku kosti a opět jsem ho zas v něčem rád viděl. Výprava/digitální efekty prostě úchvatné...dlouho se mi nestalo abych seděl 50 čísel od monitoru abych viděl vše do detailu. Scénárista je každopádně kokot starý, který nezaslouží žít. Na film jsem se díval čirou náhodou...nezajímal mě...teď nicméně zírám že (ačkoliv mě bratr zabije) toto bylo skoro lepší než Gladiátor. 90%

Zrození ďábla (2014)

Něco na způsob Paranormálních aktivit... jen asi 3x lepší, skoro nenudné...smrtící.