Insidious: Červené dveře (2023)

Film som dnes videl v kine a celkom dobre strávený čas. Pre niekoho môže byť koniec sklamanie a to oprávnené, ale keď do toho zapojíte fantáziu, tak to celkom ujde. 80%

Halloween končí (2022)

Halloween - film, ktorý začal v 20 storočí (1978) a skončil (dúfam) až o 44 rokov neskôr. Doprevádzalo ho neskutočných 13 časti z ktorých som 5 odmietol aj zapnúť. Táto séria mohla byť taká úžasná, keby skončila 2 dielom. Ono vo všeobecnosti sa filmy z 20 storočia nedajú porovnávať s tými z 21. storočia, lebo vtedy vedeli, že ako pracovať s atmosférou a teraz čo dostaneme ? Polovicu filmu, ktorá desí len hlasitými zvukmi a zároveň bez Mika, ktorý sa potom z nejakého dôvodu objaví a nikto to ani nečakal... Som rád, že po 44 rokoch neskôr sme dostali ukončenie, ale znovu by som si to nepozrel ani za 100€. Odpad... málo scén bolo takých, ktoré za niečo stáli.

Zlom (2019)

Ako začať ? Ja sa len pýtam, kde nájdem viac hviezd na hodnotenie ? Tento film ma 2 krát rozplakal a donútil zamyslieť sa na hodnote môjho života. Akú cenu môže mať každá sekunda môjho života tu na zemi a taktiež každého iného človeka. Tento film zmenil z cela môj postoj, čo sa týka doktorov. Keď som videl tu lásku a snahu navrátiť Joycovi " ducha ", keď som videl, ako matka prosila o to, aby sa Boh zľutoval a poslal Joyca späť na svet, tak som skutočne plakal a vôbec sa za to nehanbím. Ta materinská láska, ktorú nemôže nahradiť nijaký človek na svete ku svojmu dieťaťu je naozaj krásna. Príroda je skvelá vec, keď matka vidí, ako je jej dieťa v nebezpečí a priam v tomto prípade života tak naberie silu 10 priam 100 doktorov a začne sa synovi venovať až tak, že zabudne sama na seba. Tento film som si zamiloval a musím aj povedať, že dal iskru pre moju vieru a aj pre váhu svojho života. Ako to zakončiť ? Hodnotením. Ale tento film sa nedá ohodnotiť. Neexistuje vec menom 100% u tohto filmu, preto použijem označenie v matematike a to: ∞ Dlho vo mne nijaký film nevyvolal to, čo tento. Prajem aj reálnemu Joycovi veľa zdravia, lebo dostal dar od Boha - druhú šancu na život.

Body Cam (2020)

Ľudia moji ja neverím vlastným očiam !!! 47 PERCENT ?!!!  no to snaď nemyslite vážne ?? Tento film mal prvky hororu - strachu, radosti, záhady a to jedno všetko bolo obsiahnuté do 1 a pol hod. Takýto koncept filmu som už dávno chcel vidieť a konečne som mal možnosť vidieť. Tomuto filmu by som najradšej dal viac ako 5*. Vôbec sa nedajte odháňať hodnoteniami určitými primitívmi a pustite sa do tohto filmu. Mal by som založiť spolok: Súdime film podľa mozgu a nie podľa formuláru. Ďakujem za prečítanie.

Prokletý klaun (2014)

Dá sa povedať: dobrý film ! A ja súhlasím. Dobrý bol, ale niečo mu zásadne chýbalo. Bolo to fakt geniálne a skvelé nadväzované na minulosť majiteľa oblečenia klauna. Zásadne, tieto horory o klaunoch sú dosť scary - strašideľné. A aj mi bolo ľúto niektorých tých postav (ale ten nerd pri TV si to zaslúžil xD) Páčila sa mi aj ta komunikácia s diablom a ceľkovo tie pravidla mysteriozity. 3*

Temný dům (2020)

Tento film som videl celý a musím povedať, že mohli viac využiť jeho potenciál a dá sa povedať "drámu" čo si budovali celý film. Pri niektorých scénkach, kde bolo ticho a strach som si brúsil zuby a nariekal, že niečo vybachne, ale neprišli ani predvídateľné jumpscary. Jednoducho nič. Mohli si trošku "máknuť" a vylepšíť tieto scénky a spraviť z toho mystérioznejšiu vec, lebo kontext toho hororu mali pekný. Avšak dávam 3*

Saxána a Lexikon kouzel (2011)

Nechápem prečo tu všetcia zanechávajú negatívne recenzie na tento film. Musím povedať, že ma to moc a moc bavilo, lebo som typ človeka nenáročný. Niektorý uživatelia ČSFD by nemali mať právo verejne hodnotiť a komentovať, lebo je to priam niekedy trápne, že 50 ročný uživateľ hodnoty film pre deti :) Ja osobne dávam tomuto filmu zaslúžených 5*

Chůva na zabití (2017)

Musím povedať, že tieto comedy horory sa mi moc zapáčili, vždy pri tom cítim strach a aj zábavu. Silno odporúčam. 5*