• Krátkometrážní

GG Allin & The Criminal Quartet - Carmelita (2007) (hudební videoklip)

Americký nekonvenčný umelec GG Allin dokázal svojimi výstrelkami mnohých ľudí doslova šokovať. Bol to agresívny alkoholik a narkoman. Jeho pódiová show bola plná nechutných perverzností, exhibicionizmu a násilia. Nie len že sa verejne sebamrzačil, ale často krát sa stalo, že napadol aj niekoho z publika. Texty jeho songov sa zaoberajú takými silne kontroverznými témami ako sú napríklad rasizmus, pedofília, nenávisť voči ženám a podobne. Nezastavil sa pre ničím. Bol to totálny šialenec. A viete čím mňa najviac prekvapil? No práve týmto vcelku obyčajným video klipom ku pesničke "Carmelita" v štýle country. Také niečo som od tohto bláznivého týpka teda nečakal. ***

Tři sestry - Lidojedi (1993) (hudební videoklip)

Pieseň "Lidojedi" je treťou skladbou, na treťom štúdiovom albume "Švédska trojka", od pražskej punkovej skupiny Tři Sestry, ktorý vydali v roku tisíc deväťsto deväťdesiat tri. Uff, to je ale trojok. A ešte jednu troječku prihodím i ja, v hodnotení. Video klipu ku tomu songu dám iba tri hviezdičky. Verím tomu, že sa členovia kapely pri natáčaní veľmi dobre zabávali, avšak mňa tento ich veselý kanibalský klip nikdy nejak moc nebavil. ***

Tři sestry - O strašlivé vojně s Turkem (1995) (hudební videoklip)

Touto skladbou sa začína piaty štúdiový album pražskej kapely Tři Sestry z roku 1995, ktorý nesie názov "Hudba z Marsu". Punková sonda do histórie. Obzretie sa do časov, kedy naše kraje plienili hordy bezcitných Turkov. Tři Sestry to pojali s nadhľadom a vtipom im vlastným. Po svojom rozpovedali príbeh "O strašlivé vojně s Turkem". Ku skladbe natočili aj jednoduchý, ale v detailoch celkom zaujímavý video klip. Najviac sa mi páči to jeho obrazové rámovanie. ***

MacIntyre: Nejdrsnější města světa (2008) (seriál)

Anglický reportér Donal MacIntyre chce týmto svojim projektom zmapovať kriminalitu vo svetových veľkomestách. Chce preniknúť do štruktúr organizovaného zločinu. Všetko to však robí len tak povrchne. Povedal by som, že hodne naivne. Na základe stretnutí s druhoradými zločincami tvrdí, že v Paríži hrozia rasové nepokoje, v Mexico City dochádza k únosom ľudí, v tureckom Istanbule sa obchoduje s drogami, v stovežatej Prahe zasa prekvitá obchod s bielym mäsom, v Dubline prebieha vojna drogových gangov... to už ale predsa všetci dávno vedia. Pán diletant MacIntyre by sa kľudne mohol vybrať natáčať i ku nám na Slovensko, do Košíc na sídlisko Luník XI. Toto cigánske ghetto určite patrí medzi najdrsnejšie miestá sveta. **

Madagaskar 3 (2012)

Lev Alex, zebra Marty, hrošica Gloria, žirafa Melman, lemur Julien a štyria militárni tučniaci... to sú starí známi zvierací hrdinovia z animovaného filmu Madagaskar. Už ich dobre poznám z dvoch predchádzajúcich snímkov. Tento krát sa dostali až do Európy. Stali sa dôležitou súčasťou krachujúceho cirkusu Zaragoza. Znova ho postavili na nohy a získali angažmá v ich milovanom New Yorku. Urobili všetko pre to, aby sa mohli vrátiť späť do svojej ZOO v Cetral Parku. Lenže nakoniec to dopadne trocha inak. Ak chcete vedieť ako pozrite si "Madagascar 3". Podľa mňa je to najzábavnejšia časť z tejto pestrofarebne a vysoko profesionálne animovanej trilógie. ****

Cesta na tajuplný ostrov 2 (2012)

Prvú časť som síce nevidel, ale ako sa ukázalo vôbec to nebolo na prekážku. Ľahko som sa nechal strhnúť dejom a dostal sa do príbehu. Prežil som príjemné fantasy dobrodružstvo, ktoré sa odohrávalo na exotickom, tajomnom ostrove. Na takom o akom kedysi dávnom napísali vo svojich románoch spisovatelia Robert Louis Stevenson či Jules Verne. Na záhadnom ostrove uprostred oceánu o ktorom nikto nevie a na ktorom žijú prazvláštne tvory. Práve tam sa ocitli hrdinovia tohoto popkornového filmu. Celkom dobre sa na to pozeralo a ku podivu sa mi páčil aj herecký výkon, ktorý predviedol bývalý wrestler Dwayne Johnson. ***

Tři sestry - Modlitba pro partu (2003) (hudební videoklip)

"Modlitba pro partu" je výborná pub-punková pieseň s perfektným textom, ktorý napísal Lou Fanánek Hagen. Naozaj moc dobrá skladba. Česká kapela Tři Sestry ju zaradila na svoj dvanásty oficiálny štúdiový album "Lihová škola umění, aneb válka s loky", ktorý vydali v roku 2003. Avšak animovaný video klip, ktorý bol ku nej natočený sa mi veru moc nepáči. Nejako mi to ku tomu songu nepasuje. Takže tento krát pre Tři sestry iba tri hviezdy. ***

Tři sestry - Zelená (1991) (hudební videoklip)

"...Dám si sedm piv a jednu zelenou..." Po slovensky: Vypijem sedem pív a jeden pepermitový likér. Tak takáto kombinácia by už so mnou asi trocha zamávala. Dosť humus. Avšak skladba "Zelená" od pražskej kapely Tři Sestry, ktorej refrén začína práve týmto konštatovaním, mi je velice po chuti. Je to pecka. Stará dobrá klasika. No a čiernobiely video klip, čo ku nej natočili je taktiež skvelý. Celé to má takú tú krásne špinavú atmosféru old school punku. ****

Tři sestry - Do kotle na fotbal (2000) (hudební videoklip)

Kto by si rád nezašiel cez víkend "Do kotle na fotbal", medzi oddaných a verných ultras fanúšikov svojho obľúbeného klubu? Je to paráda vybrať sa na zápas a poriadne sa tam s kamarátmi vyblázniť. Hooligans forever! Pražská skupina Tři Sestry o tom zložila perfektnú punkovú skladbu. Vyprodukovali skvelý song, ktorý poteší snáď všetkých ľudí, čo majú radi túto kolektívnu hru. Vždy keď si vypočujem túto ich pieseň, mám chuť vyraziť na fotbálek. Len škoda, že ku nej bol natočený taký veľmi slabý, silne amatérsky a takmer nefutbalový video klip. Oi!, to je veľká škoda. **

Tři sestry - Venda (1999) (hudební videoklip)

Pieseň "Venda", ktorú v roku v roku 1999 zaradila pražská kapela Tři Sestry na svoj deviaty oficiálny štúdiový album "Soubor kreténu" je cover verziou songu "Candy" od legendárneho rockera Iggy Popa. Je súčasťou jeho sólového albumu "Brick by brick" z roku 1990. Dá sa povedať, že je to jeho najväčší mainstreamový hit. Naspieval ho ako duet s americkou speváčkou Kate Pierson. Je to fakt veľmi dobrá skladba. No a v českej verzii, v podaní Troch Sestier, je to takmer lepšie ako originál. Ak nie lepšie, tak dozaista zábavnejšie. ****