• Krátkometrážní

Mortal Kombat - Boj na život a na smrt (1995)

Keď sa táto bojová hra objavila na Play Station, tak som pri nej strávil neuverniteľne dlhé hodiny. Dokonale som ovládal špeciálne pohyby takmer všetkých bojovníkov. Podarilo sa mi na sto percent prejsť hrou a odomknúť všetky skryté bonusy. Mal som ju hodne rád. Neskôr, keď som objavil Tekkena, tak som na ňu pozabudol, ale to už je iná história. "Mortal Kombat" bol pre mňa, ako náruživého hráča, vždy príjemnou oddychovkou, pri ktorej som sa vedel dobre pobaviť. Preto ma jeho filmové spracovanie celkom potešilo. Rád som si pozrel naživo starých známych hrdinov -Sonyu Blade, Johnnyho Cage, Liua, princeznu Kitanu. Ale i záporáci - Scorpion, Zub-Zero, Kano, Reptile, Shang Tsung, či obrovský Goro so štyrmi mocnými rukami, boli fajn. Dokonca aj Christopher Lambert ako lord Rayden sa mi páčil. Fight! Fatality! Brutality! Flawless Victory! Finish Him!!! ***

Hotel Paradise (2012) (pořad) odpad!

Toto je úplne dno televíznej zábavy. Ani si nechcem predstaviť, že by sa dalo klesnúť ešte hlbšie. No verím, že pri súčastnom trende vývoja reality show sa to v blízkom čase určite niekomu podarí. Zatiaľ však v mojom rebríčku prízemnej primitivity jasne vedie "Hotel Paradise". Toľko hlúpych, namyslených ľudí bez akýchkoľvek morálnych a mravných zásad som pokope doposiaľ nevidel. Ešte aj tá moderátorka, Martina Gavriely, je poriadna kurva. Kiež by ich tam všetkých spláchla do mora nejaká nečakaná tsunami. Veď presne to treba spraviť z každým hovnom. Spláchnuť ho. Hnus. Robí sa mi z toho zle. Nedá sa na to pozerať. Odporný odpad!

Christine (1983)

Som vášnivým čitateľom amerického spisovateľa Stephena Kinga. Musím sa pochváliť, že aj román „Christine“ je súčasťou mojej početnej zbierky jeho kníh. Tragický príbeh o bizarnej, nebezpečnej, záhrobnej láske medzi teenagerom Arniem Cunnighamon a jeho osudovým Plymouthom Fury ročník 1958. Majster King ho napísal v roku 1983 a v tom istom roku bol aj sfilmovaný. Previesť toto literárne dielo na plátna kín sa podujal skúsený režisér John Carpenter. Ja som s jeho filmovou verziou dostatočne spokojný. Dokázal jemne poupraviť scenár, takým spôsobom, aby nenarušil pôvodnú Kingovu predlohu, ktorej sa inak dosť striktne drží. Starý dobrý rock´n´roll; veľké, silné americké autá z päťdesiatých rokov; genialny spriadač desivých príbehov Stephen King a priekopník horrorovej kinematografie John Carpenter to je teda poriadne silná kombinácia. ****

Jestřábí žena (1985)

Je tam fantasy, romantika, dobrodružstvo... Tento film obsahuje veľa prvkov, ktoré mám naozaj veľmi rád. No v tomto prípade to na mňa nikdy nedokázalo zapôsobiť. Nezdá sa mi to dosť presvedčivé, aj keď je to natočené za veľké peniaze a hlavných úloh sa zhostili skúsení herci. Príbeh nešťastnej lásky medzi záhadným rytierom Navarre a krásnou Isabeau d´Anjou ma vôbec nechytil za srdce. Navyše Rutger Hauer a Michelle Pfeiffer mi moc ku sebe nepasujú. **

Muži v černém (1997)

Zostanutého, zoschnutého Tommyho Lee Jonesa moc nemusím a šviháckeho namachrovaného černocha Williho Smitha to už vôbec nie, ale v tomto filme mi nevadí ani jeden z nich. Práveže naopak. Tu im to jednoducho, prirodzene spolu výborne ladí, skvele sa navzájom dopĺňajú. V tejto zábavnej akčnej sci-fi popkornovej polohe sú perfektní. Sú to proste tí najlepší "Muži v čiernom" a len ťažko si viem predstaviť v úlohách supertajných agentov "K" a "J" niekoho iného. Rád sa občas vraciam ku tomuto titulu. Ešte stále ma to dokáže pobaviť. ****

Muži v černém 2 (2002)

„Muži v čiernom“ sa po piatich rokoch opäť vrátili na plátna kín. V tej istej, dobre zohratej, zostave - Tommy Lee Jones a Will Smith. Pod taktovkou toho istého skúseného režiséra - Barry Sonnenfelda. Sú tu rovnako vysoko kvalitné filmové triky, rovnako profesiosionálne zvládnuté technické záležitosti ako pri prvej časti. Dokonca pribudla aj jedna exotická kráska - Rosario Dawson. No už to na mňa ani zďaleka nepôsobí tak sviežo ako pri úvodnom snímku z roku 1997. Je to dobré, ale už to nie je taká zábava. ***

Po stopách krve (1969)

Policajný inšpektor major Kalaš pátra po nebezpečnom sadistickom vrahovi malých chlapcov. Musí odhaliť totožnosť zvrátenej beštie, čo nedokáže kontrolovať svoje choré psychosexuálne pudy. Samozrejme, že vďaka jeho profesionalite, skúsenostiam a dôvtipe sa mu nakonec podarí, po náročnom pátraní, usvedčiť páchateľa týchto ohavných zločinou. Napínavý, atmosferický, český, kriminálny, čiernobiely film. S bravúrnym Rudolfom Hrušinským sa vždy rád vydám "Po stopách krve". ****

Magnetová hora. Čtvrtá cesta námořníka Sindibáda (1973)

Hneď na začiatku sa musí Sindibád vysporiadať s nebezpečenstvom "Magenetovej hory". Tá obrovskou príťažlivosťou sťahuju plavidlá zo širokého okolia a triešti ich na svojich sklanatých útesoch. Len vďaka pomoci starej, gigantickej korytnačky sa nášmu hrdinovy podarí zchrániť loď aj posádku. Na svojej ďaľšej ceste zakotvia v blízskosi ostrova, ktorému vládne starý, nevraživý sultán. Jeho dcéra je na úteku so svojim milencom, tajomným cudzincom. Sindibád s mladými utečencami uzatvorí zdanlivo výhodný obchod. Dá im svoju loď výmenou za zázračné vrece, čo na pokyn ruky začne chŕliť zlaté dukáty. O takúto nevídanú vec má samozrejme záujem aj despotický sultán. Z pozície svojej neobmedzenej moci Sindibádovi vrece zkonfiškuje a začne s neobmedzenou produkciou zlatých mincí. Každého sa zmocní hotové poblaznenie, šialenstvo – zlatá horúčka. Všetko skončí až vtedy, keď sa celý ostrov prepadne pod váhou nahromadeného zlata pod morskú hladinu. Jediný človek, čo z toho vyviazne živý je Sindibád. ****

V zemi obrů. Třetí cesta námořníka Sindibáda (1973)

Tretia cesta námorníka Sindibáda začína silnou búrkou, ktorá ho spolu s jeho druhmi zastihne na otvorenom mori. Keď konečne skončí, tak sa ocitnú v blískosti neznámeho ostrova. Rozhodnú sa vylodiť. To sa však ukáže ako veľká chyba. Na ostrove totiž objavia sídlo nebezpečného, ľudožravehé obra. Vlastne len vďaka náhode, keď sa im ho podarí pripraviť o zrak, sa im podarí uniknúť. No rozúrený obor stihne zničiť ich loď a pritom zabiť oboch Sindibádových priateľov. Iba jemu sa podarí prežiť. Morské prúdy ho zanesú do krajiny, kde vládne za pomoci kúzelného prsteňa despotický sultán. Sindibádovi sa podarí ho zvrhnúť z tróna a sám sa stane jeho nástupcom. Toto svoje nové významné postavenie využije na to, že si nechá miestnymi ľuďmi postaviť novú, krásnu loď, na ktorej vypláva za novými dobrodružstvami. ****

Nejhorší profese v historii (2004) (seriál)

Viasat History vysiela podivný dokument o chlapíkovi, ktorý sa rozhodol, že vyskúša na vlastnej koži tie "Najhoršie profesie v histórii". Skúsi akú ťažkú drinu museli vykonávať niektorí ľudia z okraju spoločnosti. Na tento experiment sa podujal akýsi Tony Robinson. Čo je to za človeka? Kto je tento postarší páprda, čo tu zo seba často krát robí totálneho somára? Na jeho profile som sa dočítal, že je to anglický herec, hlásateľ a organizátor politických kampaní. Vo mne moc sympatií nevzbudil. Možno keby táto relácia mala iného sprievodcu, tak by bolo moje hodnotenie vyššie. **