• Thriller

Veterán (2020) (TV film)

Zlý vtip...nebyť charizmy a talentu Milana Ondríka, je v ňom všetko zlé...konštrukt, plný scenáristických nezmyslov - viet, ktoré prosto nedávajú logiku, sú umelé a neprirodzené...je to ako všetko americké, najskôr to nenávidíš a potom nevieš bez toho žiť. "Skvost".

Mělas to vědět (2020) (seriál)

Takto...držalo ma to v napätí, celú dobu...celú dobu som hľadal nitky a nechytil sa ani na jednu dostatočne...takže áno, ano, Susanne Bier, well done....ale Nicole, akokoľvek som si uvedomil, že je talentovaná, fakt zaujímavá, ale prečo, budem citovať, sa spustila k takejto plasticko botoxovej katastrofe. Jej herectvo je potlačené snahou rozoznať v nej čokoľvek jej, čokoľvek autentické a pôvodné....taká škoda...no a teda Noah Jupe je aká hviezda, už teraz, ten registr je neskutočný. Plus ako bonusy Noma Dumezweni, bez zmyslu pre humor a Matilda de Angelis, kde i moje všetko cítilo čo malo....brilantný casting, vrátane Donaldovho hollywúdskeho chrupu...ale vadilo mi prostredie, okázalé a opulentné interiéry, Donald, hrajúci si na piáne....tento svet mi je cudzí a chladný...* * * a 1/2.

Grace a Frankie (2015) (seriál)

Seriál postavený na silnom skutočnom priateľstve Jane and Lily. Zároveň na zrejmej slobode vyjadriť všetko, čo majú obe dámy na srdci. Obe si seriál produkovali a naďalej produkujú a keby už i nič iné nenakrútili, ostanú pre mňa ikonické. V neľahkých časoch ideálny projekt v tom, ako univerzálne na mňa zafungoval. Rozosmieva ma, dojíma, baví, teší, potvrdzuje, že protiklady k sebe prosto idú. Jediné, čo mi vlastne trochu vadí, že dámy majú neskutočný bejvák a fára a vlastne peniaze na čokoľvek si pomyslia....a že takto nežije snáď ani percento ľudí v ich veku u nás. Ale dobre, bert to čert, ony sú totiž obe tak dokonale nedokonalé a nedokonale dokonalé, že im odpúštam....a stal som sa, dobrovoľne a veľmi rád závislý....a Lily je prosto Maude, od prvej chvíle....viac v oblakoch, ako na zemi...a tak to má byť....tak sa dá prežiť takmer všetko....viz: x x x x x x x x x x https://www.youtube.com/watch?v=1za56-s4N-4&feature=emb_rel_end x x x x x x x PS: a vedľajšie postavy ma fakt bavili, s ich mikropríbehmi boli farebné až až.

Normální lidi (2020) (seriál)

Normálne o nenormálnych ľuďoch...lenže otázka znie, čo je normálne a čo nie....trieda, gender, TOXICKÉ VZŤAHY....strhujúce v pocitoch, v uvedomení si, aký som lucky, že nič podobné neriešim...a že si síce z detstva nesiem traumy, ale menšie a znesitelnejšie...silný seriál a konečne, Íri chválim, odvážny v zobrazení intimity. Skvelí herci, Daisy a Paul, fantastickí. A Sarah Greene, wow.

55 schodů (2017)

Starosvetsky až televízne nakrútené, čož pri Bille Augustovi ani neprekvapuje. Žiadne veľké efekty, žiadna zbytočná hudba. Sila príbehu a Helena s Hilary, ktorých zvláštna nechémia vlastne vo výsledku funguje. Prekvapujúco, až šokujúco, pre mňa, na imdb k dnešnému dňu hodnotilo len 2049 users.

Slnko v sieti (2020) (pořad)

Hviezdička za scénu...inak to bolo, po rokoch, veľmi, ale veľmi trápne. Sledovať slovenských hercov, ako sa takmer každý jeden snažil pred vyhlásením ceny byť tým najoriginálnejším a najvtipnejším a tým, paradoxne a logicky, jeden za druhým boli všetko, len nie vtipní. Menej je veľakrát viacej, nielen keď plávame vo vode vriacej.

Deštivý den v New Yorku (2019)

Po rokoch opäť správne vybalansovane neurotický Woody, ktorý dokázal zo všetkých dôležitých postáv vytiahnuť to zaujimavé a herecky neopozerané. Dokonca i Timothée hrá úplne inak a to už som ho začal podozrievať, že sa bude opakovať v každom novom filme. A Elle je tak roztomilo priblbá, že som nevedel, či postavuje karikaturuje alebo si ju jednoducho vychutnáva od A do Z. Nostalgickě.

Kde se touláš, Bernadetto (2019)

Tých vrstiev, ktoré som v príbehu našiel...o osobitosti, odlišnosti, matka a dcéra vzťahu, o láske, pretože sme si ju zvolili, o vytrhnutí koreňov, nakoniec i o černiciach....a o geniálnej Cate, ktorá je, ako vždy, úplne iná a opäť dokonale krásna. * * * * * je veľa, veľa, ale nevedel som odtrhnúť oči. Nie je to film dokonalý, ani náhodou, ale má dokonalé okamihy. A tá architektúra, wow. A samozrejme energia CB s filmovou dcérou, Emmou Nelson, je výnimočná.....POPULARITY IS OVERRATED...WE ALL KNOW...

Daleko od hlučícího davu (1967)

Gabriel Oak sa stal mojim hrdinom. Postava, ktorá ma presvedčila, že si Hardyho predlohu určite musím prečítať. A že je najvyšší čas pozrieť si viac filmov s Alanom Batesom.

Slepá Vaysha (2016)

Žiť život tu a teraz. Neobzerať sa, ani nepozerať príliš do budúcnosti. Skvelá vecička.