Specialisté - Domove, sladký domove (2020) (epizoda)

Au, to bolelo... Pokus o jakési herecké výkony v podání mladých herců ve vedlejších rolích mne úplně deptal. To bylo hrozně přehrávané. (Hm, koukám, že nejsem sám...) Z průměrného dílu tak může herecký (ne)výkon udělat nezáživnou podívanou.

Poldové a nemluvně - Noc s háčkem (2020) (epizoda)

Seriál pravidelně nesleduji, náhoda tomu chtěla, že jsem viděl tento díl. (Asi celkem třetí.) A budu se trochu opakovat. Tentokrát si to balancuje na hraně mezi "Tak blbý..." a "Tak blbý až je to sranda". Párkrát jsem se hezky zasmál.

To (2017)

Krásné retro americké maloměsto a (pravděpodobně) děsivější klaun než v hororové verzi z roku 1990. (Přeci jen jsem původní IT viděl zřejmě někdy před dvaceti a více lety...) Lekačky byly tak akorát, abych z toho ještě nedostal infarkt, herecké výkony mne bavily a poutavost byla na vysoké úrovni, nenudí ani na okamžik. Povedené. 80%+ (viděl jsem: 1x cz) pozn. Na film jsem si počkal, až budu mít k dispozici i Kapitolu 2 a viděl to v rychlém sledu, což ostatním také doporučuji neb dvojka hodně odkazuje.

Poldové a nemluvně - Ema (2020) (epizoda)

Rozluštění, kam se poděly ty šutry, snad muselo napadnout každého diváka...

Barokní srdce Evropy - Zámky (2020) (epizoda)

Dokumentární seriál se nese na vlně modních leteckých záběrů, záběrů z dronů, které jsou opravdu fascinující, když se to s nimi umí. A zde to je ta správná pastva pro oči. Nádherné umělecké a neustále dynamické záběry podbarvené padnoucí dramatickou hudbou. Perfekní je výběr vypravěčského dua s poutavým stylem doprovodných komentářů. To je za 100%. A že se ony barokní stavby, občas i nějaké záběry a informace místy lehce překrývají, to se dá snadno, vzhledem ke konceptu specializace jednotlivých dílů, odpustit. A utěšeně se mi rozrůstá diář s místy, kam se v našich končinách vypravit a co při výletech neminout. 90-95% (jako seriál celkově)

Putování s párou - Do lužních lesů Moravy (2020) (epizoda)

Pěkný dokument. Jen ten vlak je prakticky jen dopravním prostředkem, kulisou pro pár záběrů při přesunu za dalšími památkami a zajímavostmi, které hrají v dokumentu prim.