České tajemno - Voynichův rukopis (2020) (epizoda)

Záhadami opředená mystéria, tajemství a záhady, na která může být spousta rádobyvysvětlení - stačí jen pustit uzdu fantazii a nechat se přesvědčit ... to mne baví.

Vyvolený (2000)

Fantaskní napínavý příběh se "shyamalanovskou" pointou. 80% (viděl jsem: 2x)

Koupili jsme ZOO (2011)

Příjemný rodinný film. Minimálně kvůli Mattovi a Scarlettce. (viděl jsem: 2x cz)

Anna (2019)

Nová sexy brutální Nikita na scéně. Vypadalo to na standardně průměrný špionážní thriller. Časové přesuny, které snad nemohli žádnému průměrně pozornému divákovi činit velké problémy v orientaci, mazaně svými zvraty přeurčovaly význam dalšího děje a tento způsob vyprávění dělá film atraktivnějším a poutavějším. 75% (viděl jsem: 1x cz)

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Filmoví fandové americkejch seriálů šedesátek u toho jistě slintají nostalgicky blahem, jakmile se ve filmu objeví zmínka o nějakém filmovém dílku. Hezké barevné retro svérázným způsobem naroubované na reálné osobnosti a skutečné životní příběhy v Hollywoodu. Jen mi to připadalo čím dál víc utahanější, nikam se nespěchá a v podstatě nic moc se neděje a když došlo na extra napínavou až hororovou odbočku zdánlivě zbytečnou a bez dalšího významu, tak z toho nakonec rejža pěkně vybruslil. Když děj doputuje k závěru, ukáže Tarantino svou drsnou stránku ve famózně divokém "baletu". Celková kostra filmu mi připomínala Osm hrozných, kde se téměř celý film nic moc neděje, hlavně se jen konverzuje a pak bouchnou saze. Herecky, atmosférou ani režisérsky není filmu co vytknout, to je na výbornou. Přestože jsem měl jakési podezření či tušení, k jaké události film bude, dle zúčastněných reálných postav, směřovat (o filmu jsem si předem nečetl prakticky vůbec nic, jen že ho sláva a spousty ocenění snad neminou) na první shlédnutí jsem z toho odvařenej nebyl. Úplné detaily o historických událostech v oněch časech jsem si přečetl až dodatečně, čili některé scény se mi objevily v novém světle, tak si film přímo říká o druhé shlédnutí. 70% (viděl jsem: 1x cz)

Králova přízeň (2008)

Historický příběh z doby, kdy postavení ve společnosti mělo vyšší váhu než osobní touhy. O ambicióznosti, která v té podělané době dokázala zničit životy. Nenudící svižné drama s uvěřitelným hereckým výkonem půvabných hlavních představitelek. >70% (viděl jsem: 2x)

Joker (2019)

Přeměna člověka v jednoho z výrazných padouchů v Gothamu a batmanova protivníka. Přestože to na mne působilo skoro až zdlouhavě (neb stále jsem očekával, kdy dopadne pomyslná poslední kapka a povstane Joker), měl pozvolný přerod svůj význam a větší hloubku než padouši, kteří vznikli na filmovém plátně během pár minut. Je to mrazivě poutavé, žádnou velkou akci však neočekávejte, spíše ´art´ než ´action´. Je to především geniální one man show Joacquina Phoenixe, který ani na chvíli nezmizel ze záběru. Jeho výkon jistě bude ověnčen nějakými významnými cenami. 85% (viděl jsem: 2x dvd titulky i cz)

LEGO® příběh 2 (2019)

Druhý díl se sice rozjede pěkně, ale děje se toho tolik, že jsem se i přistihl, jak čekám, kdy už bude konec ...a to byla teprve polovina filmu. Geniální pointa, myšlenka prvního dílu, překonána nebyla.

Mizerové navždy (2020)

Spousta keců v první třetině, rádoby vtipné dialogové scény, které mne často nechávaly vcelku chladným (několik diváků v kině, vesměs cizinců, se však u toho docela řehtalo). Akce však povedený dobrý standard. Ústřední dvojici i s novou partičkou to docela šlape. Jen jsem zvědav na český dabing, zda zábavná složka mne pobaví více. Hooodně přimhouřené oči, aby to bylo za 4 hvězdy. * edit: cz dabing má fajnově šťavnatý koule, takže plus. Celkový dojem z filmu mám však podobný, na 3 až 4 hvězdy. Chybělo mi něco úderného, nějaký supercloumák a huhu koktejl v jednom, na který bych si za rok vzpomněl, až se mne někdo zeptá, co ve filmu bylo nejskvělejší. (Jo, už vím, připomenulo mi to skvělou Smrtonosnou zbraň.) 70% (viděl jsem: 1x kino, tit., 1x dvd cz dabing)