André Rieu: Vídeňské valčíky (2012) (koncert)

Video sestavené z několika velkolepých koncertů z Vídně (i jiných koutů světa) a doplňujících doprovodných videí. Hlavním pilířem jsou koncerty od vídeňského Hofburgu a zámku Schönbrunn. Od vídeňské radnice, z Belvederu i z velké vídeňské haly z níž tento pořád začíná. Zajímavé jsou záběry ze zakulisí, ze stavby grandiózních kulis např. zámku ve sportovní hale v kanadském Torontu či zastavění náměstí před Hofburgem. Jen škoda, že jsem měl po dvou poutavých hodinách dojem, že na chvíli vytratil ten energický náboj. A skladba od Anthonyho Hopkinse byla pro mne překvapující a skutečně povedená.

Smrtící parazit (2009)

Inspirace Carpenterovým "The Thing". Horor se moc nekoná. Nejděsivější scéna mi připadala k smíchu. Val Kilmer tu hraje třetí housle. Má však 'jméno', tak je v titulcích nahoře. Vcelku však bez problémů koukatelné a nenudilo. Béčko mezi béčkami. Dvě hvězdy jsou přísné, tři jsou zase trochu nadhodnocené. 60% (viděl jsem: 1x, tv)

Záhadná bouře (2018)

Španělé sem-tam vyprodukují opravdu kvalitní filmové kousky. Zejména v žánru thriller nebo horor. Toto je jeden z těch velmi zdařilých filmů. Mysteriózní (krimi) thriller, který lehce připomene film "Frekvence", ale rychle se ubírá svou vlastní mnohem komplikovanější zápletkou. Závěrečné dramatické rozuzlení bylo skoro až překombinované. Celkově však velmi povedená napínavá podívaná na pozdní večer! 85% (viděl jsem: 1x dvd tit)

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020)

Obrovský potenciál... výborná výprava, kostýmy i hudba Proč jsem se tedy u toho krásně vizuálně energií nabitého filmu nebavil, neřval smíchy, neslintal blahem, ale občas spíše zívl nudou??? (viděl jsem: 1x dvd cz)

Na střeše (2019)

Pohodově koukatelný a nenudící povedené drama s několika vtipnými pasážemi a velmi dobrými hereckými výkony. Hned na začátku mi svým pojetím připomenul eastwoodovský "Gran Torino". 70% (viděl jsem: 1x - letní kino)

Šibenice (2017)

Zapomenutelná standardní kriminálka bez výraznějších vyjímečných momentů. (viděl jsem: 1x tv)

Django (1966)

Westernový klasický příběh. 69% (viděl jsem: 1x cz)

Na nože (2019)

V úvodu takový trochu nijaký, nemastný neslaný příběh, který však zanedlouho nabere detektivní zajímavosti a zvědavosti a poté, když už to vypadá, že víme vše, přidá plyn. Něco jako Agatha Christie říznutá Guyem Ritchiem. Gradování i zápletka (odhalíte ji nejspíše o něco dříve než ji osvětlí detektiv) jsou velice povedené. Jen trochu víc bylo možno představit a zainteresovat další možné podezřelé z rodiny, později poodhalit rozuzlení a klidně to následně ještě natáhnout o dvacet minut nebo to svižně uteklo. 90% (viděl jsem 1x cz DVD)

Sexuální výchova - Epizoda 2 (2020) (epizoda)

Druhá epizoda je lepší. Jen tak nějak si říkám, že už to je přeci jen pokračování a pro plné hodnocení mám mnohem vyšší nároky.