Slunečná - Sázka (2020) (epizoda)

Co k tomu napsat... Asi tolik, že mi ukázky stačily k představě o tom co čekat, tudíž jsem se zdárně vyhnul sledování a neviděl ani vteřinu. A obloukem se tomu budu vyhýbat i nadále. Takže pokud tento naprosto zbytečný komentář čtete, tak jste promrhali zbytečně asi dvacet vteřin svého času. Diváka si však jistě najde. Jako všechno.

Špióni v převleku (2019)

Povedený dynamicky akční špionážní animák především pro kluky. (viděl jsem: 1x kino cz)

Mrazivá pomsta (2019)

Deja vu... to byl můj neustálý pocit takřka od začátku filmu. Nebo, že by ... no jasně, remake jako vrata. Není to tak dávno, co jsem viděl skandinávský originál a tento americký je na drobné nuance (indiánii a tak...) téměř doslovnou kopií. Možná kvůli znalosti originálu, možná kvůli Liamu Neesonovi, u něhož jsem si tak nějak již zvykl, že padouchům automaticky nakope prdel, jsme od toho nebyl tolik na větvi. Přesto solidní "komorní" thriller s kapkou humorného nadhledu. 70% (viděl jsem: 1x cz)

Anděl Páně (2005)

Pohádka, která si najde pravidelné místo ve vánočním čase. A nejen svou tématikou. Pěkný příběh, je výpravná, vtipná, s výtečným hereckým obsazením. >80% (viděl jsem: 3x)

Princezna a půl království (2019) (TV film)

Oceňuji originalitu scénáře i humorné scény. Prachař se do své role hodil. Ebenova etiketa byla fajn, později se mi už trochu okoukala. S trochou nadhledu Egonovo království svým způsobem humorně připomínalo politickou agitaci, ale nikterak vtíravě či úmyslně. Není to pohádka, kterou bych si jen tak znovu pustil, ale za nový nápad a příjemné pobavení a především lepší průměr mezi pohádkovou tvorbou posledních let: 70% (...jinak by to byly jen tři hvězdy)

Čertí brko (2018)

Vcelku sympatická pohádka, kde čerti jsou samozřejmostí a nikoho ani nepřekvapí - natož vyděsí. Je hodně přímočará, nekomplikovaná.

Když draka bolí hlava (2018)

Čech (Gott) mluví slovensky a Slovenka hovoří česky... to mi hlava nebere, proč takto komplikovaně, vždyť mladé představitele by jistě našli. Jinak docela úsměvná rekvizitářská bída s nicneříkajícím dějem.

Terminátor: Temný osud (2019)

U komentáře na Terminator Genisys (z roku 2015) jsem psal, že by snad už raději měli tvůrci terminátorovskou ságu ukončit. A ejhle, je tu další díl. Tentokráte překopaný, že navazuje na jedničku a dvojku (kteréžto jsem si před návštěvou kina znovu osvěžil) a na ostatní díly nechť divák zapomene. Dá se říci, že je to podobné dvojce, především schopnostmi záporného terminátora. Je však znát pokrok v digitální technice, prostě vše působí více realisticky. Mexické lokace mne moc neoslovily, první akce při úprku před terminátorem však byla velmi povedená a poutavá. Potom taková vata, pár dobrých vtipů i "dojemné" scény s uvědomělým starým termošem, u kterých jsem spíš zíval než blahem se řehtal a zase akce, od které jsem čekat přece jen více originálních bojů o kterých bych si s partou po kině vyprávěl. Dobrý lehký nadstandard. 75% (viděl jsem: 1x kino tit., 1x dvd cz dabing)

Ženy v běhu (2019)

Za letošek asi nejkoukatelnější produkt z žánru komedie z domácí produkce.