Vivaldianno 2015 - Město zrcadel (2015) (koncert)

Perfektní koncertní show, výborné hudební aranžmá. Julie Svěcená umí... K dokonalosti mi chyběl kousek ... být tam naživo a cítit tu energii hudebních nástrojů. 90% (viděl jsem: 1x home theatre)

Parazit (2019)

Povedená korejský počin se zajímavou zápletkou. Chvíli to vypadá na komedii, následně to přeroste i v thriller. Největší mínus vidím v jazykové bariéře. Prostě u jasných vtipných scén jsem se spontánně moc nezasmál neb než jsem si tu korejštinu přeložil ... pardon, přečetl titulky :) 71% (viděl jsem: 1x v pův.znění s titulky)

Spectral (2016)

Rozjeté hodně zajímavě a napínavě. Škoda, že po odhalení tajemna film pokračuje v takovém klasicky bojově akčním klišé. Kdyby to celé bylo více do tajemno hororové či sci-fi roviny, bylo by to asi větší pecka. Každopádně pěkně natočené, napínavé a stojí za to vidět. 70% (viděl jsem: 1x titulky)

Ulice v karanténě (2020) (TV film) odpad!

Pokus být zajímavý a vtipný i v době pandemie. Hodně improvizace. Humor si však vzal roušku a šel se schovat někam do izolace. Normální Ulice je (většinou) zajímavější. Tak holt si budeme funět do roušky ještě pár měsíců a filmaři si s normálním natáčením počkají.

Poldové a nemluvně (2020) (seriál)

Když chcete zabít čas, tak tento seriál, chvílemi taškařice, by vám neměl ublížit a občas i překvapivě dobře pobaví. Název docela klame, nemluvně tu je velmi sporadicky. Do vcelku sympatického průměru to zvedají herci.

Sexuální výchova - Série 1 (2019) (série)

Na tento seriál jsem narazil zcela náhodou. Sehnal jsem si hned kompletní dvě série (v cz dabingu). První dva díly jsou více komediální, další jdou více do dramatické hloubky. Baví mne to a dávkoval jsem si jednotlivé díly téměř pravidelně každý den. Hlavní postavy i obsazení je zajímavé a velmi pěkně uvěřitelně zahrané. (Trochu mi to připomenulo seriál, anglický i americkou mutaci, "Skins", který má však o něco více hlavních postav a svou poutavostí mi přivozoval diváckou závislost.) 1.série: >80%

Ad Astra (2019)

Sci-fi? No, on ten vesmír tu hraje druhé housle, je pouze kulisou k poklidnému dramatu o sebepoznání. Hodně připravené omáčky, která však není plnohodnotně ochucena a naservírována. 60% (viděl jsem: 1x cz)

To Kapitola 2 (2019)

Na Druhou kapitolu jsem si počkal a shlédl ji asi měsíc po prvním díle. Těžko by bez té první části fungovala neboť se zde střídá jeden flashback za druhým a odkazy na první část. Postavy neměly již tolik prostoru a na rozdíl od jedničky mi nikdo z dospěláků k srdci nepřirostl a tak nějak se dalo i vytušit, kdo to má spočítané. Pocit jsem měl, že je zde ještě o trochu více pěkných lekaček. Celkově taková mechanicky nastavovaná kaše. Doporučuji se podívat na oba díly hned za sebou. Celkově však převládl dobrý pocit. 75% (viděl jsem: 1x cz)