Scar

Scar

okres Nové Zámky

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 18.6.2017  07:51

Klasický holýúd s fórikmi o pipíkoch a cicíkoch. Kto sa na to nevie povzniesť, nepozerať. Pokus o detektívku na mňa nefungoval, ale primitívny humor áno. Ako pri každej komédii, aj tu je to o tom, kto má aký typ humoru rád a ako príde do kina naladený. Ja som sa bavil.

• 9.6.2017  07:31
    Pustina (TV seriál) (2016)

Chválim hlavne výborne vystavanú atmosféru, tak akurátny kontrast, kameru a výborné svetlo. Doslova cítiť chlad každej starej hrubej steny a teplo každej žiarovky. Nie som fanúšik českej produkcie, hlavne po rokoch servírovania podpriemerných komédií, ale toto je unikátny kúsok svetovej kvality, ktorý by mohol nastaviť latku a udávať ďalší smer nie len českej, ale aj slovenskej filmárčiny. Emocionálne napätie obyvateľov sa prenáša cez depresívny vizuál veľmi presvedčivo. Funguje to a je to tradičná európska filmárčina, bez zbytočných efektov a afektov.

• 22.5.2017  11:16
    Frequency (TV seriál) (2016)

Atmosféra je slušná a postavy taktiež. Problémom sú niekedy trochu nelogické reakcie postáv, čo celé snaženie výrazne zráža na kolená. Za všetky uvediem príklad a verím, že to nebude spoil. Ak ide detektív niekoho zatknúť, on je pešo a páchateľ v aute, sú od seba asi 50m, predsa mu nebude mávať odznakom, pištoľou a kričať, že je policajt. Reakcia páchateľa je jasná a mne ostáva iba trpká pachuť na jazyku, pretože takto by sa v skutočnosti nesprával ani policajt začiatočník.

• 7.5.2017  11:13
    The Last Kingdom (TV seriál) (2015)

Po druhej sérii znižujem hodnotenie, pretože sa objavuje čoraz viac nedobových reálií a fantasy prvkov. Vikingovia majú častokrát keltské meče, staré niekoľko stoviek rokov. Atmosféra ostáva slušná a pozerá sa na to dobre. Chýbajú ale očividne peniaze na realistické prilby, zbroje, zbrane a konzultáciu s odborníkmi.

• 15.4.2017  22:13
    Viking (2016)

Konečne slovanskí bojovníci zobrazení tak, ako naozaj vyzerali. Ich vojenský um, ani výbava nezaostávala za vikingami. Chválim slušné dobové reálie, vrátane zbraní. Prkotiny v štýle nátepníkov ala Hercules nemám potrebu spomínať. Dobovejšia mohla byť hudba, ktorá však ale vôbec nebola zlá. Pre všetkých, ktorý tu v komentároch spomínajú nejaké vikingské prostredie - preberte sa. Toto je slovanská prostredie, s pár vikingami. Nemusíte si to vo svojich hlavičkách nijak zamieňať. Naši predkovia boli obávanejší bojovníci ako vikingovia a zvesti o ich zverstvách sú pomerne dobre písomne zaznamenané. Viac takýchto filmov a ideálne aj seriálov.

• 19.11.2016  14:38
    Vražedná práva (TV seriál) (2014)

Časom sa z tohto seriálu stáva ťažšie stráviteľný koktail. Čo mi prekáža najviac, sú dlhé homosexuálne scény a fakt, že minimálne dve z hlavných postáv sú homosexuály a minimálne ďalšie dve bisexuály. V podstate na seba časom musia klasickí heteráci upozorňovať. Stále viac sa tak seriál dostával do roviny preháňania. Seriál bol zaujímavý svojimi nápadmi, nepotreboval sa odlišovať aj takýmto spôsobom. Naozaj to časom začína škrípať.

• 8.11.2016  15:50
    Vinyl (TV seriál) (2016)

Nebyť predkožkovej tlačenky mohla to byť u mňa topka.

• 14.2.2015  13:50

Tento dokumentárny film nehovorí o živote vlkov ale o natáčaní filmu Loup, ktorý je príbehom o vzťahu človeka s vlkmi. Dokonca tento poddruh vlka ani nepatrí na Sibír. Ide o svorku, ktorá je chovaná a cvičená na filmárske účely v Kanade a každý, kto sa vlkmi trochu zaoberá vie, že sú tu ako päsť na oko. Napriek tomu je zaujímavé sledovať ich správanie a ich lásku k ľuďom, ktorých sú títo vlci ochotní prijať ako členov svorky.

• 17.1.2015  16:21
    Zákon gangu (TV seriál) (2008)

Úplne originálny seriál a takmer stále si držiaci zaujímavé tempo. Časti sú vybalancované. Možno nie každý dokáže zlvádať sledovať všetky vzťahové roviny tak medzi členmi gangu, ako medzi jednotlivými gangami. Ono totiž ide vždy o obchod a o prachy. Problém nastáva, keď v tom niekto hľadá logiku. V obchode totiž platí, že aj najväčší nepriateľ môže byť zo dňa na deň priateľ, ak to vyhovuje spoločným záujmom. Každý má svoju cenu. Samozrejme, ide tu o obchod nelegálny a zisk sa dosahuje nelegálnymi cestami, čo je pre mňa veľmi zaujímavé. Veľmi seriálu fandím, postavy sú charizmatické a dej možno najoriginálnejší, aký som za posledné roky videl.

• 31.10.2014  08:49
    Agresivní virus (TV seriál) (2014)

Maska záporáka sa nijak nelíši od démonov zo seriálu "Charmed", čo ma veľmi nepríjemne prekvapilo. Gýčovitosti tam bolo už predtým dosť, ale toto bol vrchol trúfalosti. Sympatické postavy a casting to trochu zachraňujú, ale viac ako jednu sériu sa na to pozerať nevydržím.

• 3.3.2014  08:48
    Chicago P.D. (TV seriál) (2014)

Úroveň z Chicago Fire sa drží a neklesá ani po šiestich odvisielaných častiach. Prepojenie týchto dvoch seriálov je úplne geniálne. Zo všetkých aktuálnych krimi seriálov ide o jedno z najvierohodnejších stvárnení postupov vyšetrovania. Veľmi mi vyhovuje, že sa prípady dokážu vystavať aj na klasických svedectvách, či informáciách od informátorov, niekedy aj s použitím pästí. Mám naopak celkom plné zuby seriálov, kde sa páchateľ nájde len vďaka náhodnému nálezu gebriny na závese. Chocago PD je partička zaujímavých karakterov, z ktorých nie každý je sociopat a nie každý má nejakú fóbiu, či nadprirodzené schopnosti. Scenáristi majú môj obdiv za túto oldschoolovú kriminálku v krásnom modernom šate kvalitného obrazu.

• 8.12.2013  12:13

Filmy od štúdia "Based on true stories" ma takmer vždy dostanú, toto je ale úroveň siahajúca na stupeň výťazov najlepších hororov všetkých čias. Nejde pri tom len o príbeh, je to výnimočný film ako celok, ktorý v mojej zbierke rozhodne chýbať nebude.

• 8.12.2013  08:41
    Borgiové (TV seriál) (2011)

Chytajú ma mdloby pri komentároch napísaných po dopozeraní tretieho dielu. Tu totiž časti zrejú ako víno a životopisy postáv sa krásne rozvýjajú ako by boli skutočne písané na zvitkoch. Ja hodnotím po dopozeraní prvej série a váham medzi dvoma najmocnejšími hodnoteniami. edit: Po dopozeraní druhej série, pridávam ďalšiu hviezdičku.

• 8.12.2013  08:35
    Lásky čas (2013)

Rozhodne nemôžem súhlasiť s komentármi ktoré tvrdia, že všetko už bolo niekde videné. Takto rozvynutý a emocionálne podaný vzťah syna s otcom som nevidel nikde. Tí, čo ostali s pochopením pointy na úrovni cestovania v čase, museli byť sklamaní a mohol im stačiť aj trailer.

• 8.12.2013  08:32

Zvláštne divadielko, ktoré môže napáchať viac škody ako úžitku u detí, ktoré sa neučia z učebníc, ale z filmov. Nikdy som netušil, ako ďaleko môže zájsť Burtonovské maľovanie tvárí na Deppov xicht. Ďalším vývojovým stupňom v malovátkach bude musieť byť jednoznačne herecké stvárnenie lídra kapely Kiss.

• 8.12.2013  08:27

Je to grafické a dizajnové šialenstvo, ktoré dokáže potešiť väčšinu fanúšikov robotických plechovíc z 80. rokov. Áno, dej je plochý ako hruď Mily Jovovich, ale tá je krásna.

• 8.12.2013  08:21

Tak toľko, čo hlavný hrdina, sa nenacestoval ani Frodo s prsteňom - smer Mordor. Krásnym na tomto diele je, ako režisér využíva rozpohybované obrázky. Sú ako obrazy umelcov, ale dynamické. V tomto prípade mi vôbec nepekážalo, že chýba akákoľvek zápletka a scenár a že dialógy starých známych sú také bezcitné, ako by sa tí ľudia videli druhý krát v živote. Čo mi ozaj vadilo sú poľovnícke keci o tom, ako je človek potrebný v prírode a udržiava rovnováhu divočiny. Predsa to, či nejaký živočíšny druh prežije nijako neovplyvní fakt, že niekoľko jeho kusov odstrelí lovec. On v skutočnosti nevyberie najslabšieho jedinca, sám sa v obchode chválil, že ulovil veľkého rysa. Príroda sa reguluje sama. Prežijú najzdatnejší jedinci každého druhu, z predátorov najlepší lovci a predátor nevrhne viac mláďat, ako by ich revír dokázal zasýtiť. Človek je v prírode na obtiaž, je to parazit. Myšlienku - vziať si toľko, koľko z prírody potrebuješ - s tou sa stotožniť viem. Scenár je v tomto taký slabý, že si v týchto dvoch tvrdeniach odporuje. Ako psíčkara ma tento film hrial pri srdci. Nenechajte sa ale opantať romantickou predstavou, že husky bude kráčať desať krokov za vami. Je to nezávislé plemeno, so silným loveckým pudom, ktoré si rado robí prechádzky bez dovolenia...

• 3.8.2013  14:17
    Lovci lesných tíšin (TV film) (2010)

Unikátne zábery NAŠEJ prírody, našich vlkov a rysov. Za tieto zábery má autor u mňa veľký rešpekt a úprimnú vďaku.

• 23.7.2013  09:52
    2 $ocky (TV seriál) (2011)

Jediný seriál, ktorý môže konkurovať kadencii vtípkov je Big Bang Theory. Tento seriál by návzom celkom vystihol Bang Bang Theory. V inom sa ale na BBT samozrejme nechytá. Humor je svojský, pubescentne perverzný, mne sympatický. Čo sa mi ale páči najviac je, ako sú postavy odohrané. Hlavné postavy sa takmer neustále smejú na vlastných vtipoch, čo na mna pôsobí veľmi uvoľnene a realisticky. Obe hlavné predstaviteľky majú sexy úsmev, Caroline je správne šialená a Max správne drzá a tajomne príťažlivá a je to zrejme aj dôvod, prečo hodnotím plným počtom hviezd. Umelý smiech publika vďaka tomu nepôsobí až tak vtieravo.

• 16.7.2013  10:26
    Longmire (TV seriál) (2012)

Zabudnite na CSI, na poldňové obchádzanie mŕtvoly a miesta činu, fotografovanie, stery DNA, dokonca aj na mobilné telefóny. Toto je oldschool, kde hrá hlavnú rolu dobitý truck, guľovnica, zasnežený širák a dedukcia. Je pekné vidieť, že v USA zamestnávajú aj obyčajných ľudí, bez špeciálnch superpsychoschopností. Dokonca mestečko ani nespadá do tej kategórie miest, kde je viac vrážd ako počet obyvateľov. Tento seriál je zaujímavý práve svojou obyčajnosťou, ale moju pozornosť rozhodne má.

• 15.7.2013  07:08
    Zlo (2012)

Nechcem patriť k tým, čo pridali jednu hviezdičku len zato, že ide o domácu tvorbu. Chcem byť objektívny. Tvorcovia navodili veľmi hutnú a desivú atmosféru. Tú dosiahli bez efektov, čisto psychologickým rozložením jednoduchých blikačiek žiaroviek, padaním svätých obrázkov, hrou so svetlom a tieňom, skrátka to všetko môžem a hodnotím pozitívne. Herecký výkon vlasatého pána domu mi však vôbec nesedel a ako jediný pôsobil umelo a hrane. Čo však treba skutočne vytknúť tvorcom je, že nepriniesli nič originálne, okrem mŕtvych zvieratiek podľa Starého zákona. Akákoľvek originalita by mala u mňa za následok zvýšenia minimálne o jednu hviezdičku. V dobe, keď sa už čiernovlasej paničky s roztečenými očami po diskofláme, v bielej nočnej košeli neboja ani deti, to ale nemôžem urobiť. Desivejšie by naozaj pôsobila aj zápletka typu filmu "Its", kde boli živé nudiace sa deti strašidelnejšie ako táto nána. Určite by som sa nebránil pozrieť si niečo podobné znovu, na mieste tvorcov by som ale vychádzal z nejakej známej slovenskej povrávačky, ktorá už má v nejakej zašitej dedine vytvorenú legendu. Čerpať možno z internetových diskusií, je ich dosť.

• 12.7.2013  08:41
    Hannibal (TV seriál) (2013)

Seriál je svojim spôsobom pomalé dávkovanie skrípt odboru psychiatrie a dlhé ponímanie o tom, ktorý psychiater je zároveň najväčším psychopatom. Niečo tak zaujímavé na obrazovkách a monitoroch rozhodne chýba. Zábavnosť jednotlivých častí je ale tak nevyvážená, že by som sa vôbec nedivil, keby to ľudia v polovici série vzdali. Nebyť mojej manželky, ktorá seriál hltala viac ako ja, asi by som to zvdal aj ja. Tvorcom sa úspešne darí nevyvolávať odpor z Lectera, ten pôsobí sympaticky. Má podmanivý akcent a vystupovanie. Myslím si, že Mikkelsenovi dali túto rolu pre jeho hlas a prejav, najmä pri jedení. Očarujúce zásady stolovania ukázal už vo filme LOV. Ešte som nevidel nikoho, tak chutne jesť. Až to vyvoláva zvedavosť po chuti ľudských orgánov... hmmm

• 8.7.2013  09:02

Nie každý má dostatok empatie, aby ho neurazil kontroverzný koniec filmu. Rozohraná partička medzi Balom a Crowom má dosť hlbokú psychológiu na to, aby som celý záver nehodnotil negatívne. Ben Wade sa snaží svojimi neustálimi otravnými rečami presvedčiť celú skupinu, že jeho skutky nie sú tak čierne, ako by sa zdalo. Tieto dialógy a odkrývanie osudu dana Evansa majú ale opačný efekt a je to Ben, ktorý mení myslenie a rozhodnutie. Týmto vlastne skláňam poctu aj Crowovi, ktorého kvality subjektívne väčšinou prehliadam - tentoraz ale klobúk dolu.

• 27.6.2013  08:35
    Spojenectví rysů (TV film) (2010)

Slabšia zvuková stopa a občas veľmi divný strih trochu zahmlievajú kvalitnú prácu za kamerou. Zábery rysov sú unikátne, ako aj celý projekt, preto hodnotenie nechcem znižovať, hoci by to bolo adekvátne. Trochu éterickej hudby, ako to robia ostatní slovenskí dokumentaristi, by vôbec nezaškodilo. Výpovede Miloša tak pôsobia bez emócií, hoci nepochybujem o tom, že prežíval smútok. Som si však istý aj tým, že sa manželom veľmi uľavilo, keď sa rysíčatá konečne osamostatnili. Asi by som sa ako autor vyhol otvoreným otázkam v závere typu zloženia stravy týchto dravcov. Dokument tieto informácie už mal obsahovať a ak ich nemám, neupozorňujem na to, že som ako strážca divočiny nedal na rozbor trus po troch dňoch Lízinho výletu do prírody. Každopádne oceňujem prínos kvalitnými zábermi, nie informáciami.

• 25.6.2013  12:10
    Jack a obři (2013)

Konečne dostal Glumov brat trochu významnejšiu rolu, hoci len ako druhá hlava hlavného záporáka. Manipulovať tak s príbehom, dopadne tento film u mňa rovnako ako Janko a Marienka. Našťastie základy rozprávky ostávajú pevné a originálny zvyšok sa mi celkom pozdáva. Pozeralo sa na to dobre, obri boli originálni a nebyť gýčových kostýmov ľudí, nemal by som filmu čo vytknúť.

• 23.6.2013  16:58
    Derren Brown: Apokalypsa (TV pořad) (2012)

Nízko hodnotím iba preto, lebo si myslím, že je to FAKE. Môžem uviesť aj niekoľko dôvodov. 1. Mimika hlavnej postavy je medvedia, bez emócií. Všetko prekvapenie, zdesenie, radosť, to všetko mimicky stvárňuje iba kaprovaním (otváraním úst). Myslím si, že Derren si tohto človeka vybral zámerne aj kvôli tejto vlastnosti. 2. Spomínaná neverbálna komunikácia hlavnej postavy je dosť odlišná počas celej apokalypsy a iná je v štúdiových pasážach. 3. Hlavná postava sa správa iracionálne. Pud sebazáchovy by každému kázal, aby hľadal niečo kovové, alebo ostré a chytil to do ruky. Verím tomu, že každý z nás by tento predmet v podobnej situácii kŕčovito držal v ruke. Veľmi sa ale nedivím, že takéto predmety Derren nerozmiestnil schválne, pretože by mohol niekto prísť k úrazu. Napriek tomu neverím, že by postavy nechytili do rúk aspoň hasák, alebo kľúč z auta na výmenu rezervy,... 4. počas celého filmu odznelo slovo f*§k iba jeden krát, aj to až po zvítaní hlavnej postavy s Derrenom. Koľko krát by toto zázračné slovíčko použil bežný Brit, ktorého obľúbenou zábavkou je spoločenský alkoholizmus, použil toto slovo v skutočnom živote a koľko v takto vypätej situácii? Chcem veriť tomu, že Derren mohol myslieť celý projekt dobre. Neverím ale tomu, že sa mu to podarilo. Buď postava zámer odhalila počas nakrúcania, alebo to vedela už predtým. Je to ale iba môj názor.

• 19.6.2013  11:29

Sympatizovať s rozmaznaným frackom, ktorý si o sebe myslí, že je niečo viac ako ostatní, chce dosť podobnú povahu. Vyložene odporná hlavná postava bola navyše aj odporne zahratá. Odpudivé ego, ako by herec hral v domčeku pre bábiky a celý priestor patril jemu. Ostatné slušné herecké mená pôsobili naopak príliš ukáznene a nevýrazne. Christina Hendricks dostala väčie bruško ako prsia, čo niekomu môže pokaziť mokré sny, mne ale rozhodne nie.

• 1.5.2013  20:07
    Vikingové (TV seriál) (2013)

Ťažko sa mi hodnotí seriál, kde vôbec nesympatizujem so žiadnou z postáv. Nie že by boli nesympaticky obsadené, mám len problém s umelou heroizáciou ich životného štýlu. Pochopím vyzdvihovanie ich vojenského umu, čo nechápem je vyžívanie sa v rabovaní, kradnutí a zabíjaní. Tu budem asi vždy len nemo a bezcitne pozerať na to, kto zomrie a žiadnej z hlavných postáv mi ľúto nebude. Sú to skrátka parchanti a v mnohých veciach sa vôbec neodlišujú od tých "našich osadníkov". Toto všetko sa však v druhej sérii mení k lepšiemu umelej heroizácie akosi ubúda. Napriek tomu stále dochádza k vojenským stretom, kde len vikingovia ovládajú perfektnú taktiku a súper dokáže len bez zmyslu sekať mečom, hoci má na sebe drahú zbroj naznačujúcu, že sa učí bojovať od raného veku jeho života. Robia tak z aktuálnych obyvateľov britských ostrovov tupé ovečky, ktoré zaručene musia byť mierumilovné, lebo sú kresťania. Žiadny z ranne stredovekých národov nebolo stádo tupých oviec, či už to boli Sasi, Frankkovia, Slovania, Vikingovia. Všetci mali svoju taktiku boja a svoju hrdosť. Autentickosť prevedenia ale vôbec nie je najhoršia a filmársky um je takmer bezchybný. Všetkými desiatimi by som bral aj slovanskú alternatívu k tejto téme a obdobiu.

• 28.4.2013  09:13

Prvú polhodinku som strávil myšlienkami, že tá bloncka má naviac. Nakoniec aj odhodila rolák a ukázala špičky ľadovca. Ale teraz vážne, toto je už jediný spôsob, ako môže Hollywood konkurovať Európe - UK, Španielsku, Francúzku a zachoval si tvár továrne na akčné filmy. Pokojne by takých mohli točiť aj viac.

• 20.2.2013  15:47

Kto nadáva na Twilight, nech si pozrie toto a pridá každej časti Twilightu jednu hviezdičku.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9