Zelený sršeň (2011)

Okrem trošky humoru nemá film čo ponúknuť. Je to skutočne priemer a najviac ma nahneval 3D formát. Nie to, že bol, ale že nebol, hoci som si zaň zaplatil. Koho zajujímajú 3D interiéry? Chcel som vidieť 3D akciu a tej sa mi nedostalo, bola to akcia ako každá iná. Rogenovi táto rola sedí viac než ktorákoľvek doterajšia, ale celkové hodnotenie to nezachráni.

Mučedníci (2008)

Prvá polovina filmu 4*, druhá 2*, celkový priemer 3*.

Dostaň ho tam (2010)

Čakal som niečo zaujímavejšie. Apropo, fanúšikovia Kristen Bell, netešte sa, objaví sa tam len sekundu.

30 dní dlouhá noc: Doba temna (2010)

Myslel som si že pozerám pôvodný film, tak som to pretrpel až dokonca. V duchu som si nadával, ako môže mať táto ... (nenachádzam vhodný výraz)... byť tak dobre hodnotená.

Milionové Vánoce (2007)

Pokus o "Sám doma", v inom obale, so sexy Carmen, ale Sám doma to aj tak nie je.

Expendables: Postradatelní (2010)

Gýč, ale s kladným elektrickým nábojom. Perfektná hudba a zvuk. Varujem ale tých, čo niečo očakávajú aj od príbehu. Tento film je skutočne postou pre staré akcné filmy, ktoré mimochodom tiež nemali silné príbehy. Skôr by som ale povedal, že Stalone ho natočil ako poctu sám pre seba, pre svoje paže a žily na nich. Myslím si, že druhé pokračovanie na seba nenechá dlho čakať...

Strážci - Watchmen (2009)

Nemyslím si že by to niekto mohol natočiť aj lepšie. Z comixu sa podľa mňa naozaj nič lepšie nedá vyrobiť. Toto je totiž výborná možnosť, ako sa vymaniť zo zavedených klišé (nejaký chudák, ktorý mal nehodu, to mu zmenilo život tak po fyzickej stranke, psychickej, ale aj rodinnej a potom už len sledovať jeho boj so superzloduchom). U Watchmenov začína dej tam, kde u iných končí. Nikdy by som neveril, že takýto postup niekomu dá do rúk také možnosti. Sám mám z tohto filmu zmätené pocity. Najmä z nudnejších pasáží, ktoré tlačia váhy na stranu tých filmov, ktoré sa oplatí vidieť iba jeden raz. Ale nie je to pravda. Videl som ho už tri krát a stále ho považujem za špičku v žánri.

Odsouzeni k boji (2007)

Toto je posledná forma, ako dokumentaristickým štýlom ukázať, čo je vojna. Ďalšou štáciou je už len skutočný dokument, ktorý naozaj nemusia rozdýchať slabšie povahy. Ak sa teda necítite na autentické zábery vojny, kde sa strany nedelia na dobrých a zlých, ale zlých a ešte horších, pozrite si radšej toto. Podobná kvalita ako film Smrť čaká všade, ktorý tiež odporúčam.