Smrt čeká všude (2008)

Hodnotím už ako dva krát videné a počet hviezd nemením. Až na druhý krát som si ale vychutnal niektoré zábery. Krívajúca mačka, ktorá prebehla cez zaprášenú ulicu, vzdušný vír, hrajúci sa s pieskom,... to sú momenty, ktoré degradujú všetky vojnové filmy typu "cover and weapons free" na zbytočné. Naozaj si neviem predstaviť, že by som si mal teraz pozrieť niečo menej kvalitné. Jediný film, z podobného prostredia, s ktorým môžem tento kvalitou porovnávať, je Zrození k boji, ktorému dávam rovnaký počet hviezd. Nenachádzam jediný záber, ktorý by nudil a nemal čo povedať. Film je postrihaný z viacerých akcií, bez prestávok a zbytočných príprav na akciu. Vrelo doporučujem a to nie len pánom, ktorí po akcii bažia. Osobne by som zmenil poradie žánrov - dráma/thriller/vojnový.

Resident Evil: Afterlife (2010)

Hodnotím nie ako fanúšik žánru, ale fanúšik série, ale aj hernej predlohy. Resident Evil je a dúfam, že aj vždy bude viac ako obyčajný zombie horor. Považujem sériu za faktor, ktorý ovplyvňuje zombie trendy a zároveň nikdy nebude napodobnený, hoci sám vykráda iné vyzuálne lahôdky. Takže ten, kto má rád Matrixácke efekty, si príde na svoje aj tu, hoci nič iné by som k Matrixu neprirovnával. Ale veď prečo nepoužiť niečo, čo je dobré, oku lahodiace a obľúbené len preto, lebo to predtým použil už niekto iný? Veď Matrix určuje trendy akčných filmov na desaťročia dopredu. Mimochodom konečne dobre využité 3D technológie a zaujímavý boss.

Hrdinové (2006) (seriál)

Veľmi kvalitné a pútavé. Na rozdiel od väčšiny hodnotiacich recenzistov si ale nemyslím, že by druhá séria strácala na kvalite. To skôr až tá tretia. V druhej len trochu pribudlo na tempe a originalite, nie však atmosfére. Dopozeral som všetky štyri série a štvrtá je myslím lepšia ako tretia.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Chladné a neosobné postavy, zvláštne neopozerané tváre a napriek tomu som si postavy zamiloval. Humor našťastie nie je anglický. Ohromné tempo, bez umelých naťahovačiek a atmosféra podobná Nočnej hliadke. Navyše je obraz krásne prekreslený, umne kontrastne vyfarbený.. Myslím že lepšie ako Heroes.

Umění lhát (2009)

Pár veľmi podarených vtípkov, originálny nápad. No až príliš dlhé hluché miesta.

Dokonalý únik (2009)

Celkom slušne stráviteľný zákusok zo starej filmovej školy, s novou polevou. Nijako neudivuje, ale ani nenudí a nesklame. Pôsobí dojmom, že ste ho už raz videli, avšak zaujímavé nové, neokukané tváre, toto dejavu zaháňajú.

Wanted (2008)

Mohol niekto napísať že je to sci-fi a možno by som dal o hviezdičku viac.

Tajemství Pravdy (2008) (seriál)

Nechal som sa vyspovedať už v prvom diely a teraz, počas druhej série hodnotenie stále nemením. Postavy sú skvelé. Nemyslím tým skvele napísané scenáre, ale každý, kto má rád fantasy a RPG hry si príde na svoje a vie o čom hovorím. Na záver len: "Command me.... " ;)

Legie (2010)

Nechápem, ako niekto mohol odklepnúť 26 miliónov dolárov na takúto paródiu na film. Len občas odbočím pri výbere fimov od hodnotenia na CSFD a väčšinou to dopadá takto. Takže sorry ľudia, že som vám neveril, kajám sa.

Cadillac Records (2008)

Nejak som tam nezachytil žiaden dramatický moment. Aj v dokumentárnej podobe by ich zrejme bolo viac. Také tempo, v akom boli situácie a fakty podávané, som si proste nestíhal užiť. A nemá to nič spoločné s mojimi sympatiami/antipatiami k hudobným štýlom, ktoré sú tam prezentované.