Total Recall (2012)

Za normálnych okolností obyčajný priemer s dobrými efektami. Lenže ono tam tvorcovia šľahli dve moej obľúbené herečky a to ma už od dôb traileru až do teraz, mesiac po skouknutí filmu, núti príjemne spomínať.

Moje letní prázdniny (2012)

Vôbec sa nedivím tým, ktorí dali fomuto filmu tri hviezdy a sami netušia prečo. V príbehu, aj vo filmárskom štýle stále niečo smrdí a vadí, ako much na nose. A pritom je tam všetko, po čom my popcornoví diváci túžime: hrdina - drsný a bezohľadný, ale dobrák, zbrane, láska, pomsta, v celku originálna zápletka, štipka humoru a štipka kvalitného obsadenia. No ale vrátim sa znovu k tomu smradu. Je to ten patos okolo, to prostredie, ktoré stavia na pravde, ale ťahá ho veľmi do strany, kríva, zveličuje, nafukuje, až praská. Poukazuje na korupciu a zvrátenosť "sociopodsvetia", ale takou formou, pri ktorej si divák radšej odpije z pive a nepremýšľa o nej, inak by sa musel minimálne pousmiať.

Máslo (2011)

Moje hodnotenie naozaj kolísa niekde medzi štyrmi a piatimi hviezdičkami. Pri pive by som pokrčil plecami a odporučil film len so slovami, že je dobrý. Na pseudointelektuálnej úrovni tohto webu by som ale mal vyzdvihnúť morálne významy prenesené do postáv, od dobráckej, hoc škodoradostnej prostitútky, po posadnutú paničku z predmestia, ktorá má všetko a nič zároveň. To všetko komediálne postavené na hlavu, zároveň ale v poučnej dramatickej rovine. Nie každému ale musí tento humor sadnúť. Niekto holky, iní dolky,... niekto možno radšej fekálno-pubescentno-sexistický humor Prci, prci,... 2 a viac.

13 (2010)

Dve fotky Stathama na obale sú miernym varovaním pred klamlivým marketingom. Statham si tu totiž zahral asi toľko čistého času, ako Emanuelle Chiriqui a tú by som ja na obale videl radšej. Jedine, že by marketing naozaj mieril na cieľovú skupinu užívateľov typu Verbal, ktorí si radšej leštia flintu pri mužskom obsadení.

Transformers 3 (2011)

V každej poriadnej "trojke", by už mali scenáristi namiesto obohrávania starej platne radšej vytiahnuť v duchu tradície 80.-90. rokov nejakú ženskú - robota, do ktorej by sa Optimus Primus zaľúbil a mali by malé robotčatá. Akcia pozerateľná, ale často neprehľadná.

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Pre mňa úplne nový žáner, zmes, niečo ako pizza quatro stagioni, z ktorej si užívam každý plátok. edit: Druhá séria o nič nezaostáva za prvou.

Zátah: Vykoupení (2011)

Keď už v Indonézii kúpili tú kameru, mohli by produkovať takéto pecky aj častejšie!!! Tomuto nič nechýba a zvažujem nagrcať do pošty všetkým mojim "obľúbeným užívateľom", ktorí dali tomuto filmu menej ako štyri hvizedy. Pizdy.

Úlovek (2009) (seriál)

Mám rád neverbálnu komunikáciu Toma Hardyho a veľmi, naozaj veľmi sa mi páči spracovanie tohto seriálu. Napriek tomu, keď som sa snažil bratovi opísať dej seriálu, nemal som mu toho veľmi čo povedať. Atmosféra hrala, psychológia spievala, ale texty a nejaké posolstvo mi unikli. V hlave, ani v srdci mi neostalo nič, na čo by som mohol spomínať. Tak len ľutuje, že sa réžia vyhla všetkým psychopatickým brutálnym scénam.

Plivu na váš hrob (2010)

Nebyť trochu pretiahnutej preťahovacej časi, hodnotil by som plným počtom hviezd. Film chápem ako darček od úchylov pre úchylov, ale prvá jeho polovina a úchylky s ňou súvisiace, mi až tak dobre nerobili. Zato druhú časť o pomste a nenávisti som si užiť skoro nestihol. Inak je to skvelá žánrovka, rozhodne však nie pre všetky povahy.

Protiúder (2010) (seriál)

Nemôžem sa zbaviť pocitu, že každú dvojčasť režíroval iný režisér. Zaujímvé príbehy a celkom sympatický kasting v niektorých častiach vyslovene dehonestuje komparz. Môže sa stať, že "profesionálni žoldnieri" sa budú Porterovi stavať pred jeho rozpálené AK47, jak umelé kvetinky na strelnici. Postavia sa mu pred dvere a divím sa, že nezaklopali. Verím, že nie som jediný, kto si to všimol a komu to vadí. Nič iné ale seriálu nemám čo vytknúť. Druhá séria pre mňa lepšia ako prvá, najmä dvojčasť z Kosova/Viedne a tretia, tá ešte o trošičku lepšia ako druhá. To sa často nevidí. Pribrať do teamu Rhonu Mitru bol parádny krok. Mimochodom, bacha na komentár užívateľa Anderson. Očividne hodnotil iba druhú sériu!!